Kam na dovolenku v októbri? 13 tipov na jesenné výlety k moru

Kalábria
Kalábria

Prichádza najlepšie obdobie v roku na cestovanie po Európe. Teploty začínajú byť znesiteľnejšie, davy turistov menšie a ceny ubytovania nižšie. Jeseň je ideálnym obdobím na spoznávanie európskych miest ale aj na turistiku či pláže. Dnes vám preto prinášame náš výber októbrových výletov za slnečnými lúčmi.

1. Malorka, Španielsko

Malorka
Malorka

Malorka je známa svojimi nádhernými plážami a histórickými pamiatkami. Menej turistov v októbri praje pokojnej atmosfére na výlety a kúpanie. Samozrejem aj ceny budú nižšie ako v top sezóne. Ako ubytovanie tak aj požičania auta.

Teploty: 14-24°C

2. Algarve, Portugalsko

Algarve
Algarve

Algarve je populárne pre svoje zlatisté pláže a surfové podmienky. Októbrové teploty sú vhodné pre outdoorové aktivity a celkovo na výlety po krajine. Odporúčame požičiať si auto.

Teploty: 15-23°C

3. Valencia, Španielsko

Valencia
Valencia

Valencia je ideálna na jesenný slnečný výlet. Menšie množstvo turistov v októbri vytvára príjemné prostredie pre návštevu. Požičajte si bicykel a odvezte sa až na plaž. Navštívte najväčšie akvárium v Európe alebo jednoducho si len užívajte časro tohto mesta.

Teploty: 17-25°C

4. Lanzarote, Španielsko

vinice lanzarote
Vinice – La Geria, Lanzarote

Lanzarote je výnimočné svojou vulkanickou krajinou a krásnymi plážami. Októbrové klíma je ideálna pre poznávanie ostrova, turistiku ale aj vylihovanie na pláži.

Teploty: 21-27°C

5. Madeira, Portugalsko

záhrady na Madeire
Tropická záhrada na Madeire v meste Funchal, kam sa vyveziete lanovkou.

Madeira je známa svojimi nádhernými botanickými záhradami a horami. Október je ideálny čas pre túry a vínové ochutnávky. Na Madeire je vždy super!

Teploty: 18-24°C

6. Sicília, Taliansko

etna a catania na sicilii
Etna a v popredí mesto Catania

Sicília je známa pre svoju bohatú históriu a výnimočnú kuchyňu. Októbrová návšteva je príjemná pre výlety na pláže a k pamiatkam. Nevynechajte ani skvelé talianske jedlo. PRed výletom si pozrite druhú sériu seriálu White Lotus na HBO, ktorý sa celý odohráva na Sicílii.

Teploty: 15-24°C

7. Marakéš, MarokoMaroko, ťava, púšť

Marakéš je známy svojim trhoviskom a orientálnou architektúrou. Októbrové počasie praje prechádzkam mestom a návšteve trhov. Alebo si urobte výlet aj na pláž a naučte sa surfovať.

Teploty: 16-28°C

8. Malaga, ŠpanielskoMalaga, Andalúzia, Španielsko

Malaga je známa svojimi plážami a múzeami, vrátane múzea Picassa. Navyše v celom okolí Andalúzie je čo vidieť. Krásou konkuruje vyššie spomínanej Valencii.

Teploty: 18-27°C

9. Kalábria, TalianskoKalábria, Taliansko, Lamezia Terme

Kalábria je známa pre svoje krásne pláže a starobylé dedinky. Juh Talianska by mal poskytovať ešte dostatok slnečných lúčov. Tento výlet by sme si požičali aj auto a preskúmali celý región.

Teploty: 16-24°C

10. Maltaletenky na Maltu

Malta je známa pre svoje historické pamiatky a krásne pláže. Október praje poznávaniu ostrova s príjemnými teplotami.

Teploty: 20-26°C

11. Korfu, GréckoKorfu - loďky

Korfu je známa pre svoje zelené kopce a krásne pláže. Október je vynikajúci turistiku. výlety a návštevu pláží.

Teploty: 15-24°C

12. Korzika, FrancúzskoAjaccio na Korzike

Francúzsky ostrov v Stredozemnom mori, ktorý je známy svojou drsnou krajinnou scenériou vrátane horských chrbtov, lesnatých údolí a krásnych pláží. Ostrov je ideálny pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít ako sú turistika, plachtenie a potápanie. Na jeseň je ostrov menej preplnený a presne to hľadáme 🙂

Teploty: 15-24°C.

13. Amalfi pobrežie, TalianskoAmalfi, Taliansko

Amalfi je známe svojimi strmými skalnatými brehmi a farebnými domčekmi, ktoré sú veľmi fotogenické. Október je ideálny na návštevu, pretože je vyššia šanca, že sa vyhnete davom turistov a urobíte si super fotku.

Teploty: 16-24°C

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.7 / 5. Počítadlo: 104

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?