Očarujúce Algarve a jeho 7 pláží, ktoré stoja za návštevu

lagos portugalsko
Nádherná zátoka blízko mesta Lagos

Portugalské Algarve sa nepýši len titulom najslnečnejšieho miesta v Európe, ale taktiež prekrásnymi plážami, dych berúcimi zákutiami a rôznymi unikátnymi miestami, ktoré jednoznačne stoja za návštevu. Síce ich je neskutočné množstvo, no v tomto článku sme sa vám rozhodli priniesť tipy na TOP 7 pláží, ktoré nemôžete počas svojej cesty po Algarve vynechať.

Ako sa dostať do Fara?

Do Algarve sa najjednoduchšie dostanete letecky, a to do mesta Faro, ktoré je zároveň aj centrom celého regiónu. Lietajú tam rôzne nízkonákladové spoločnosti ako napríklad Laudamotion, Eurowings a WizzAir, a to z Viedne alebo Budapešti. Pri návšteve odporúčame prenajať si auto, ktoré je najlepším spôsobom na cestovanie po regióne.

Akciové letenky hľadajte TU.

Mapa Algarve

Základné informácie

Algarve je najjužnejším regiónom Portugalska a nachádza sa na Pyrenejskom polostrove. Aj vďaka svojej polohe patrí Algarve k jedným z najslnečnejších a najteplejších miest v Európe – je tu viac ako 300 slnečných dní. Už počas jari sa teploty pohybujú okolo 20 stupňov Celzia a hoci sa možno ešte neokúpete, toto počasie je ako stvorené pre cestovateľov.

Členité pobrežie Algarve ponúka mnoho prírodných javov a na západe a juhu ho obmýva Atlantický oceán, zatiaľ čo na východe susedí so španielskou Andalúziou. Za metropolu regiónu sa považuje mesto Faro, v ktorom sa nachádza medzinárodné letisko a škola University of Algarve.

Pár minút autobusom od mesta Faro sa nachádza pláž Praia de Faro, kde sa môžete schladiť v Atlantickom oceáne. V celom regióne sa však nachádza zhruba 150 pláží, pričom tie najkrajšie sú v okolí miest Lagos, LagoaAlbufeira a od Fara sú vzdialené desiatky kilometrov. Pozrime sa teda na niektoré z nich.

praia de faro portugalsko
Vyše 5-kilometrová Praia de Faro, na ktorú sa dostanete pohodlne autobusom z centra mesta

PONTA DE PIEDADE

Nasledujúce tri miesta sa nachádzajú neďaleko od mesta Lagos, ktoré je tiež známe bohatou históriou a mnohými zaujímavosťami.

Útesy, ktoré nájdete na Ponta de Piedade, sú jedny z najznámejších prvkov portugalského Algarve. Jedno z ikonických miest tohto regiónu vám ponúkne nádherné výhľady na žlto-oranžové útesy a tyrkysovú vodu. Ak máte chuť vidieť ešte viac, k dispozícii sú aj výlety loďou do okolitých zátok a jaskýň.

Ponta De Piedade portugalsko
Ponta De Piedade

Ponta De Piedade portugalsko
Ponta De Piedade a jej slávne útesy a zátoky

PRAIA DE CAMILO

Ak sa ocitnete na Ponta De Piedade, veľmi ľahko sa chodníkom (ktorý vedie pozdĺž útesy) dostanete na Camilo Beach.

Pri vstupe na pláž vás najprv ohromí bohatá flóra farebných kvetov a neskôr 225 schodov, ktoré musíte zdolať. Sú však len nízkou cenou za výhľady, ktoré počas tejto prechádzky dostanete. Po zostupe sa ocitnete uprostred malej pláže s horúcim pieskom, ktorú obklopujú farebné útesy. Camilo beach robí výnimočnou aj malý tunel, cez ktorý sa dostanete na ďalšiu mini pláž. Hlavne počas letných mesiacov sa ale veľmi ľahko naplní a počas prílivu sa zmenšuje, niekedy dokonca úplne zmizne.

Camilo Beach portugalsko
Legendárna Camilo Beach

PRAIA DONA ANA

Z Camilo beach sa v priebehu pár minút dostanete peši na ďalšiu ikonickú pláž Dona Ana, ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie a najviac fotografované pláže. Okrem prekrásnej scenérie sú tu k dispozícii aj reštaurácie, toalety, sprchy a vďaka dobrej polohe (len 20 minút chôdze od centra) je hlavne počas letných mesiacov trochu preplnená.

Pláží v okolí mesta Lagos sú desiatky a preto, ak budete mať viac času, odporúčame navštíviť aj Praia do Pinhão, Praia dos Estudantes Praia do Canavial.

PRAIA DONA ANA portugalsko
Praia Dona Ana

PRAIA DE MARINHA

Ďalšia z pláží, ktorá na tomto zozname nesmie chýbať, je Praia de Marinha. Možno ju poznáte z propagačným materiálov či reklám o Portugalsku a právom sa označuje za jednu z najkrajších pláží Európy. Ako väčšina pláží v Algarve, aj Praia De Marinha je dostupná len schodmi, ale už výhľad z výšin oranžových skál je nezabudnuteľným zážitkom.

Praia de Marinha portugalsko
Praia de Marinha

PRAIA DE BENAGIL (BENAGIL CAVE)

Benagil je čarovné miesto, ktoré láka tisícky turistov. Nie pláž, ale jaskyňa, ktorá sa tu nachádza, je jednoznačným dôvodom na návštevu tohto miesta. Benagil Cave si môžete pozrieť zhora, ale najlepším zážitkom je ocitnúť sa vo vnútri.

Možné to je napríklad na lodi, kedy okrem Benagil uvidíte aj mnohé iné zákutia v okolí. Ak chcete ale na chvíľu v Benagil pobudnúť, môžete si prenajať napríklad paddle board, odvážlivci zasa môžu do jaskyne doplávať a zažiť túto krásu znútra. Je pravdou, že jaskyňa Benagil je často preplnená, a to hlavne v letných mesiacoch, no je tak krásna, že by bolo hriechom nepozrieť si ju.

BENAGIL CAVE portugalsko
Jaskyňa Benagil

PRAIA DE SÃO RAFAEL

Ďalšie pláže na zozname sa nachádzajú blízko mesta Albufeira, ktoré je populárne hlavne medzi mladými ľuďmi, a to vďaka divokému nočnému životu.

Pláže tu opäť ponúkajú skalnaté útesy, ktoré sú priam ikonou portugalského Algarve. Aj keď Praia De São Rafael pripomína mnohé ďalšie pláže pozdĺž pobrežia, počas prechádzky nájdete mnoho jedinečných tunelov, jaskýň a zákutí. Preto predtým, ako sa rozhodnete ísť na pláž, nezabudnite si počas prechádzky vychutnať pohľady zhora.

Na pláži nájdete aj verejné toalety, sprchy a počas leta je tu aj plavčík. Nachádza sa tu taktiež reštaurácia a vďaka dobrej dostupnosti od mesta je skvelou zastávkou počas návštevy mesta Albufeira.

Praia De São Rafael portugalsko
Praia De São Rafael

OLHOS DE ÁGUA

Východne od mesta Albufeira za nachádza pláž Olhos De Água, ktorá je skvelým miestom na vychutnávanie si západu slnka. Pláž, popri ktorej stoja farebné rybárske domčeky, vás dovedie k jednému magickému miestu – opustenej hojdačke s výhľadom na mesto.

I keď sa pláže portugalského Algarve často zdajú veľmi podobné, každá z nich ukrýva niečo originálne ako napríklad záhony kvetov, skryté tunely či jaskyne a preto odporúčame sa na každej pláži zastaviť, aj keď iba na chvíľu.

Praia Olhos de Água portugalsko
Praia Olhos de Água

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 61

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?