Algarve – čo vidieť na výlete do Fara?

algavre

Algrve – časť Portugalska na juhu, ktorú keď si zadáte do googlu, objavíte parádne fotky nádherných pláží a jaskýň, ktoré uvidíte a poviete si : „ tam musím ísť ! „ Lenže pri tvorbe itineráru sa akosi neviete dostať k tomu, kde sa aká pláž presne nachádza. Ja som to teda riskla „na slepo“ a mala som viac-menej šťastie, že som väčšinu z nich objavila. A tak som sa rozhodla že vytvorím podrobný prehľad aj s fotkami , plus nejaké moje tipy a postrehy. 

Hviezdičkou sú vyznačené všetky miesta , ktoré som navštívila. Pre tento výlet je nevyhnutné si zapožičiať auto. Všetky vyznačené miesta stíhate navštíviť za 4 dni. 

 

Faro

Mesto Faro je výborné v tom, že vás do Algávre dostane. Avšak neponúka snáď okrem drahých suvenírov nič, v porovnaní s tým, čo vás ešte len čaká. A tak radím malú prechádzku, dlho sa tam nezdržiavať, skočiť na autobus a šup ďalej.

Faro pristav
(Foto: Gabi foto)

         

Portimao, Lagos

Najlepšie miesto, kde sa ubytovať, bude asi buď mesto Portimao. Nachádza sa v strede všetkého, čo chcete vidieť, je také tichúčke, ale zase aj na moje prekvapenie skrýva práve jednu z najkrajších pláží.                                                                  

pláž Portimao algavre
Portimao, pláž

…alebo mesto Lagos, ktoré je síce od mesta Faro najďalej, ale je to krásne rušnejšie mestečko s promenádou a milión stánkami so suvenírmi. Mesto navyše ponúka možnosť zapožičania si kanoe a v pokoji splavovať pomedzi krásne skalné útvary. A to je práve jednou z vecí ktoré som pre nedostatok času nestihla využiť a celkom to ľutujem.

Lagos Algavre
Lagos – (Foto: Gabi foto)

Odporúčam teda v jednom z týchto dvoch miest si treba požičať auto a podľa mapky vyraziť po rýchlostnej ceste pozdĺž Algarve. Pozor však na cestné značenie, to je veľmi prepracované čo sa týka nasmerovania na dialnicu , avšak tá je spoplatnená. Rýchlostná cesta vedie popod ňu a už tak dobre značená nie je.  

Albufeira, Olhos de Agua – Dve plážové mini mestečká ktoré majú svoje algarvské čaro. V Albufeire odporúčam si zájsť na dobré jedlo, v Olhos de Agua vám postačí kávička.

Albufeira

Albufeira
Albufeira – Gabi foto
Albufeira postavičky
Gabi foto

Olhos de Agua

Olhos de Agua
Olhos de Agua – Gabi foto
Olhos de Agua utesy
Olhos de Agua – Gabi foto

Lagoa

Lagoa je mestečko ktoré vás zavedie na tri nádherné miesta : 1. Pláž Carvoeiro , 2. Benagil jaskyňa, 3. Pláž Marinha.

Carvoeiro beach v meste Lagoa

Carvoeiro beach
Carvoeiro beach – Gabi foto

Jaskyňa Benagil

Keď sa z mesta Lagoa dostanete na pláž kde by sa mala nachádzať táto jaskyňa zistíte, že na to, aby ste ju videli , musíte nasadnúť do člna, ktorý vás tam zavezie. Z takejto jazdy obdržíte iba takúto fotku známej jaskyňe  ↓

Jaskyňa Benagil Faro
Jaskyňa Benagil – Gabi foto

Ale! Jaskyňa je hneď vedľa pláže na ľavo, takže na to, aby ste ju videli z vnútra nemusíte vôbec do člna. Úplne z prehľadom sa k nej dá doplávať  a to je práve ďalšia z vecí, ktorú je dobré vedieť vopred než si zaplatíte drahú jazdu člnom.

Na jaskyňu sa dá aj vyliezť a pozrieť sa dovnútra z hora. ↓

Jaskyňa Benagil zhora
Jaskyňa Benagil – Gabi foto                      

Celkom drahú jazdu člnom ale neľutujem, bol to tiež zážitok.

Jazda clnom algavre
Gabi foto
faro utes
Gabi foto                                                                                        
utes faro modra voda portugalsko
Gabi foto
utesy v portugalsku
Gabi foto                                                                                    
v zachrannych vestach
Gabi foto
pred obchodom v portugalsku
Gabi foto                                                                                                                              

Marinha beach

Marinha beach portugalske faro
Marinha beach – Gabi foto

 

Marinha beach portugalsko
Marinha beach – Gabi foto
portugalske faro
Marinha beach – Gabi foto

Malý tip na záver:

Podľa mňa je veľmi dôležité, kedy sa rozhodnete tento kúsok Portugalska navštíviť. My sme išli v Marci, nakoľko je moja kamarátka Gabi okrem iného aj fotografka a v tomto čase je počasie krásne a teplé, ale voda je na kúpanie ešte studená. Preto sa tu v tomto čase ešte nenachádza veľa turistov a je možné zhotovovať krásne fotografie. Na druhú stranu si ale do krásnej jaskyňe Benagil asi nezaplávate, jedine že by ste boli veľmi otužilí. 

Autor článku: Monika Matúšová

Autor fotografií: Gabriela Nvotová

 

Algarve – čo vidieť na výlete do Fara?
3.8 (75%) 4 votes

2 KOMENTÁRE

  1. „Carvoeiro beach v meste Lagoa“ -je chybne, je to Carvoeiro beach ale v mestečku Carvoeiro, Lagoa je vo vnútrozemí a nemá pláž 😉

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.