First minute dovolenka 2024

Ak kúpite first minute dovolenku s veľkým predstihom, môžete na nej ušetriť napríklad 33%. Je to podobné ako s last minute dovolenkami. Kúpte si dovolenku na leto už v zime a cestovná kancelária vám dá zaujímavú zľavu.

Čo je to first minute dovolenka?

First minute alebo first moment dovolenky, sú dovolenky ktoré si kúpite v dobe, keď cestovná kancelária zverejní ponuku na najbližšiu sezónu. Napríklad v zime na letné dovolenky. Je to obdobie, kedy sa cestovky bijú o prvých klientov, ktorí im pokryjú ich prvé náklady.

deti na pláži
First minute dovolenka má svoje výhody

Komu sa oplatí first minute dovolenka?

Dovolenka kupovaná s veľkým predstihom sa oplatí ľuďom, ktorí vedia, že v lete chcú mať dovolenku a naplánovať si podľa nej aj ostatné veci. Napríklad rodiny často potrebujú plánovať s veľkým predstihom. Vďaka tomu sa vedia spolu dohodnúť kedy si vybavia v práci voľno, komu dajú na stráženie deti či psíka.

Okrem toho je to výhodné pre obe strany. Cestovné kancelárie majú istotu predaných zájazdov hneď na začiatku predaja. Pre dovolenkárov je výhodné, že majú široký výber ponúk a zaujímavé zľavy.

Kde hľadať first minute dovolenky?

Každá cestovná kancelária má svoje ponuky first minute dovoleniek. Môžete prebehnúť jednotlivé stránky cestoviek, alebo si jednoducho pozrieť takmer všetky ponuky cestoviek na jednom mieste (ceny sú rovnaké ako na stránke cestovnej kancelárie)

Aké sú nevýhody first minute dovolenky

Kúpa first minute dovolenky nemusí byť vhodná pre každého. Ak nemôžete plánovať napríklad pol roka dopredu, kúpa first minute dovolenky nemusí byť pre vás.

Taktiež neviete, čo sa všetličo môže zmeniť v krajine kam máte zakúpenú dovolenku alebo či nebudete práve vtedy chorí a podobne.

Pre flexibilnejších je vhodnejšie kupovať dovolenku neskôr alebo last minute dovolenku.

Zhrnutie

First moment dovolenky sú výborná voľba pre usadenejšćih ľudí, ktorí si vedia naplánovať letnú dovolenku dopredu. Zároveň ponúka výhodné zľavy ako odmenu za včasný nákup a výber dovoleniek je tiež obrovský. Ak teda viete čo chcete a môžete plánovať včas, určite si vyberte z ponuky first minute dovoleniek.

[kkstarratings]