Kam v Európe na surf v roku 2023? Toto je 10 najlepších miest

surfovanie v europe

Surfing je populárny najmä v USA či Austrálii. Aj v Európe však nájdeme perfektné miesta na surfovanie, ktoré sú dostupné jednou letenkou z okolitých letísk. Všade nájdete aj požičovne surfov a učiteľov, ktorí vás naučia ako správne stáť na doske. Poďme si pozrieť miesta s najlepšími podmeinkami.

1. Peniche, Portugalsko

surfovanie peniche portugalsko
Surferská škola na pláži Baleal severne od mestečka Peniche

Peniche, domov vlny Supertubos, ponúka jedno z najlepších miest na surfovanie v Európe. Je známe svojimi veľkými vlnami a každoročne sa tu koná turnaj Rip Curl Pro Portugal.

Najbližšie letisko je v Lisabone.

2. Hossegor, Francúzsko

Hossegor, známy ako „hlavné mesto surfingu v Európe“, je známy svojimi nádhernými piesočnatými plážovými vlnami a rýchlymi dutými vlnami. Je tiež miestom, kde sa každoročne koná súťaž Quiksilver Pro France.

Najbližšie letiská sú Bilbao alebo Bordeaux.

3. Ericeira, Portugalsko

Ericeira
Ericeira

Ericeira, prvé európske surfové miesto, ktoré bolo vyhlásené za svetovú surferskú rezerváciu, sa vyznačuje vysokou koncentráciou konzistentných a kvalitných vlnobití na kompaktnom území. Na slávnom bodovom zlome Ribeira d'Ilhas sa pravidelne konajú majstrovstvá sveta v surfovaní.

Najbližšie letisko je v Lisabone.

4. Mundaka, Španielsko

Mundaka v španielskom Baskicku je známa svojou veľkolepou ľavostrannou vlnou. Je obľúbená medzi pokročilými surfermi vďaka silným a rúrkovitým vlnám.

Najbližšie letisko je Bilbao.

5. Biarritz, Francúzsko

Biarritz, domov európskeho surfingu, je známy svojimi rozmanitými plážovými a útesovými vlnami. Mesto má čo ponúknuť surferom všetkých úrovní zručností, pričom najznámejšia je Grand Plage.

Najbližšie letisko je Bilbao.

6. Fuerteventura, Kanárske ostrovy, Španielsko

Fuerteventura, Kanárske ostrovyFuerteventura je druhým najväčším zo španielskych Kanárskych ostrovov a obľúbenou surferskou destináciou, ktorá sa vďaka obrovským vlnám niekedy prirovnáva k Havaju. Severné pobrežie v Corralejo je obzvlášť známe svojimi možnosťami surfovania.

7. San Sebastián, Španielsko

Zurriola plaz San Sebastian
Západ slnka na pláži Zurriola

San Sebastián, najmä pláž Zurriola, je vynikajúcou surferskou destináciou pre surferov všetkých úrovní. Okrem surfovania je mesto rušné aj svojou kultúrou a kulinárskou scénou.

Najbližšie letisko je Bilbao.

8. Sagres, Portugalsko

Sagres na južnom okraji Portugalska je vystavený atlantickým vlnám, ktoré poskytujú neustále surfovanie. Rôzne surfové lokality tu vyhovujú rôznym úrovniam schopností, čo z neho robí raj pre surferov.

Najlepsie je letieť do Faro v Portugalsku, prípadne do Lisabonu.

9. Taghazout, Maroko

Taghazout
Taghazout

Áno toto miesto je v Afrike. Avšak je tak populárne a dostupné, že sme ho sem museli pridať! Taghazout v Maroku je špičkové miesto na surfovanie, ktoré sa nachádza severne od Agadiru. Vďaka rôznym breakom pre všetky úrovne a príjemnej vode počas celého roka láka surferov z celého sveta. Anchor Point je prvotriedny pravostranný point break, ktorý by ste nemali vynechať.

Najlepšie je letieť do Marakešu.

10. Caparica, Portugalsko

Caparica, ktorá sa nachádza južne od Lisabonu, má 30 km dlhú piesočnatú pláž so stálymi podmienkami na surfovanie, čo z nej robí ideálne miesto pre surferov. Je to tiež vynikajúca lokalita pre začiatočníkov, pretože v blízkosti sa nachádza niekoľko surferských škôl.

Najbližsie letisko je samozrejem to v Lisabone.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?