Uletený španielský výlet: Malaga, Valencia a Malorka 682€ na 10 nocí. Letenky, Ubytovanie aj auto

Opäť tu máme jeden tip skombinovaný z viacerých leteniek a leteckých spoločností. Je vhodný skôr pre aktívnejších cestovateľov, ktorým nevadí dať 4 lety za 10 dní.

Tentokrát sme to vyskladali z miest Malaga. a Valencia a na záver osviežujúca Malorka. Letí sa z Viedne a priletíte naspäť do Viedne. Letenky si však kupujete u Ryanair, Wizz Air aj Vueling. Takto sa dostaneme na zaujímavú cenu.

Toto je vzorový tip na vlastnú päsť 🙂 Nie je to organizovaný výlet.

Uletený španielský výlet: Malaga, Valencia a Malorka 682€ na 10 nocí. Letenky, Ubytovanie aj auto

Letenky na španielský výlet (úlet:))

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Malaga
30€
25.9.
Malaga
Valencia
20€
28.9.
Valencia
Malorka
11€
30.9.
Malorka
Viedeň
39€
5.10.

Poznámky k výletu:

Je to super termín na spoznávanie miest, kedy už nebude tak horúco a zároveň v septembri/októbri býva ešte stále ideálne počasie na Malorke. Okolo 25 stupňov. No občas prekvapia stále aj tridsiatky.

Ceny ubytovania po hlavnej sezóne konečne trocha klesajú a tak si môžete rezervovať lepšie ubytovania na zaujímavých miestach za dobré ceny. To isté platí o požičaní auta.

Letenky si kupujete každú zvlášť. Dve na Ryanair, jednu na Wizz Air (ak máte wizz discount club ešte ušetríte 10€) a jednu na Vueling. Vueling lieta momentálne najlacnejšie medzi španielskými mestami a Malorkou (na Vuelingu hľadajte ako Majorca). Termíny si môžete poposúvať a výlet skrátiť, cena asi jemne stúpne. Vždy je riziko, že niektorú letenku zrušia či bude meškanie.

Ubytovanie:

  1. V Malage si vezmite napríklad tento apartmán v centre mesta za 240 EUR pre dve osoby na tri noci s bezplatným stornom.
  2. Keď pristanete vo Valencii, presuňte sa do štvrti Ciutat Vella – čo je vlastne centrum a ubytujte sa v tomto apartmánovom hosteli Rotaret. Pomer cena/kvalita asi najlepšie čo sme našli. Zaplatíte za dve noci 158 EUR za dvoch. Budete bývať v dobre hodnotenom apartmáne v úplnom centre. Jediné mínus je zdieľamá kúpeľna.
  3. Na Malorke by sme sa ubytovali blízko Palmy, aby sme mali na skok večer aj spoločenský život a vzali by sme si auto aby sme sa mohli cez deň vybrať kamkoľvek po Malorke. Preto volíme tento dobre hodnotený hotel – Helios Mallorca Hotel & Apartments.  Je pri pláži, má super bazén a v Palme ste busom za 5 minút alebo príjemnou prechádzkou. Super východiskový bod aj pre cyklistov (majú aj garáže na bicykle). Cena aj s raňajkami a bezplatným stornom je 635 EUR pre dve osoby na 5 nocí.

Auto na Malorke je najlepšia možnosť presunov.

Na Malorke si rezervujte aj auto. Čím skôr, tým lepšia cena. Malé auto vás aj s bezplatným stornom výjde iba od 90-130 EURTu je ponuka áut.

Suma sumárum, koľko vás to vyjde na osobu pri dvoch ľuďoch:

  • Letenky: 90-100 EUR
  • Ubytovanie: 517 EUR (osoba / 10 nocí) – môžete si nájsť aj lacnejšie aj drahšie ubytká, my sme hľadali kvalitu/cenu.
  • Auto na Malorke: 130 EUR s poistením = 65 EUR/osoba

Spolu: 682 EUR s autom na Malorke / 617 EUR bez auta

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 32

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?