Uletený španielský výlet: Malaga, Valencia a Malorka 682€ na 10 nocí. Letenky, Ubytovanie aj auto

Opäť tu máme jeden tip skombinovaný z viacerých leteniek a leteckých spoločností. Je vhodný skôr pre aktívnejších cestovateľov, ktorým nevadí dať 4 lety za 10 dní.

Tentokrát sme to vyskladali z miest Malaga. a Valencia a na záver osviežujúca Malorka. Letí sa z Viedne a priletíte naspäť do Viedne. Letenky si však kupujete u Ryanair, Wizz Air aj Vueling. Takto sa dostaneme na zaujímavú cenu.

Toto je vzorový tip na vlastnú päsť 🙂 Nie je to organizovaný výlet.

Uletený španielský výlet: Malaga, Valencia a Malorka 682€ na 10 nocí. Letenky, Ubytovanie aj auto

Letenky na španielský výlet (úlet:))

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Malaga
30€
25.9.
Malaga
Valencia
20€
28.9.
Valencia
Malorka
11€
30.9.
Malorka
Viedeň
39€
5.10.

Poznámky k výletu:

Je to super termín na spoznávanie miest, kedy už nebude tak horúco a zároveň v septembri/októbri býva ešte stále ideálne počasie na Malorke. Okolo 25 stupňov. No občas prekvapia stále aj tridsiatky.

Ceny ubytovania po hlavnej sezóne konečne trocha klesajú a tak si môžete rezervovať lepšie ubytovania na zaujímavých miestach za dobré ceny. To isté platí o požičaní auta.

Letenky si kupujete každú zvlášť. Dve na Ryanair, jednu na Wizz Air (ak máte wizz discount club ešte ušetríte 10€) a jednu na Vueling. Vueling lieta momentálne najlacnejšie medzi španielskými mestami a Malorkou (na Vuelingu hľadajte ako Majorca). Termíny si môžete poposúvať a výlet skrátiť, cena asi jemne stúpne. Vždy je riziko, že niektorú letenku zrušia či bude meškanie.

Ubytovanie:

  1. V Malage si vezmite napríklad tento apartmán v centre mesta za 240 EUR pre dve osoby na tri noci s bezplatným stornom.
  2. Keď pristanete vo Valencii, presuňte sa do štvrti Ciutat Vella – čo je vlastne centrum a ubytujte sa v tomto apartmánovom hosteli Rotaret. Pomer cena/kvalita asi najlepšie čo sme našli. Zaplatíte za dve noci 158 EUR za dvoch. Budete bývať v dobre hodnotenom apartmáne v úplnom centre. Jediné mínus je zdieľamá kúpeľna.
  3. Na Malorke by sme sa ubytovali blízko Palmy, aby sme mali na skok večer aj spoločenský život a vzali by sme si auto aby sme sa mohli cez deň vybrať kamkoľvek po Malorke. Preto volíme tento dobre hodnotený hotel – Helios Mallorca Hotel & Apartments.  Je pri pláži, má super bazén a v Palme ste busom za 5 minút alebo príjemnou prechádzkou. Super východiskový bod aj pre cyklistov (majú aj garáže na bicykle). Cena aj s raňajkami a bezplatným stornom je 635 EUR pre dve osoby na 5 nocí.

Auto na Malorke je najlepšia možnosť presunov.

Na Malorke si rezervujte aj auto. Čím skôr, tým lepšia cena. Malé auto vás aj s bezplatným stornom výjde iba od 90-130 EURTu je ponuka áut.

Suma sumárum, koľko vás to vyjde na osobu pri dvoch ľuďoch:

  • Letenky: 90-100 EUR
  • Ubytovanie: 517 EUR (osoba / 10 nocí) – môžete si nájsť aj lacnejšie aj drahšie ubytká, my sme hľadali kvalitu/cenu.
  • Auto na Malorke: 130 EUR s poistením = 65 EUR/osoba

Spolu: 682 EUR s autom na Malorke / 617 EUR bez auta

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počítadlo: 32

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.