Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami

Mallorca

Tamojšie letisko je jedno z najvyťaženejších v celej Európe. Každý rok na Mallorcu smerujú davy dovolenkárov a medzi cestovateľmi má povesť destinácie, kam sa cestuje predovšetkým za zábavou. Ostrov však ponúka množstvo krásnych miest, ktoré sú prekvapivo pokojné a neobjavené.

Palma de Mallorca

Palma De Mallorca je najväčším mestom a aj napriek svojej relatívne malej rozlohe skrýva veľký kus histórie. Počas návštevy ostrova je to klasika, ktorú sa však oplatí vidieť. Jednoznačne najznámejšia je stredoveká katedrála La Seu, ktorá sa vypína hneď nad prístavom a je neprehliadnuteľná už z diaľky. Jej stavba začala v 13. storočí, no kompletne bola dokončená až o 4 storočia neskôr. Časť jej interiéru upravil slávny katalánsky architekt Gaudí. Z katedrály je krásny výhľad na celý prístav.

Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami
By: Anna & MichalCC BY 2.0

V blízkosti katedrály je krásny príklad maurskej architektúry – palác Almudaina. Okrem toho odporúčame aj Baziliku sv. Františka alebo múzeum Pueblo Espanol.

Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami
By: Alquiler de CochesCC BY 2.0

Pri návšteve Palmy de Mallorca nevynechajte prehliadku hradu Castillo de Bellver, ktorý stojí na vysokom kopci asi 3 kilometre z centra mesta.. Masívna gotická stavba, ktorá pochádza zo 14. storočia, pôvodne slúžila ako kráľovské sídlo, no neskôr sa z nej stalo väzenie.

Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami
By: Cristian Bortes www.eyeem.com/bortescristianCC BY 2.0

El Arenal – najviac nočnej zábavy

Asi najviac sa na povesti ostrova ako párty destinácie podpísalo letovisko El Arenal. Mesto je plné zábavy, reštaurácií, barov a obchodov situovaných na plážovej promenáde. Počas hlavnej sezóny sa El Arenal nemusí hanbiť ani pred ďalším z Baleárskych ostrovov Ibizou. Medzi najväčšie atrakcie letoviska patrí Aqualand El Arenal, ktorý je najväčším vodným parkom na Mallorce.

Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami
By: dronepicrCC BY 2.0

Cap de Formentor  

K obľúbeným turistickým miestam rozhodne patrí aj mimoriadne fotogenický Cap de Formentor, ktorý sa nazýva aj „miestom stretnutia vetra“. Každodenne tu vetry a vlny narážajú do skál, ktoré formujú toto pobrežie. Z mysu je krásny výhľad, takže cestovať sem sa rozhodne oplatí.

Cap de Formentor Mallorca
Zdroj: www.pixabay.com

Sierra de Tramuntana

Pohorie sa rozprestiera na severozápade ostrova. Najvyšším vrchom je Puig Major, ktorý dosahuje výšku 1445 m.n.m.  Pohorie vás očarí rozsiahlymi poliami, farmami, mlynmi a kamennými stavbami. Aj vďaka nim, je časť pohoria zapísaná vo svetovom dedičstve UNESCO.  

Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami
By: gnosneCC BY 2.0

Dračia jaskyňa

Milovníci jaskýň pozor! V malebnej zátoke na Mallorce sa nachádza aj dračia jaskyňa, ktorá je dlhá viac ako 2 kilometre a nachádza sa v nej najväčšie podzemné jazero na svete. Počas rozpálených dní je návšteva jaskyne príjemný spôsob, ako sa nachvíľu schladiť. Na záver vám však úsmev vyčaria hudobníci na loďkách a prekrásne fotky.

Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami
By: Harry MetcalfeCC BY 2.0

Prírodná rezervácia Mondrago

Mondrago, ktorý je obklopený kamennými útesmi, ktoré schádzajú do priezračného mora v malých zátokách. V parku sa nachádzajú jemné biele pieskové pláže a  krásne tyrkysovo sfarbené more. Aj napriek tomu, že je situovaný na odľahlejšom mieste, tak na popularite a návštevnosti mu to neuberá.

Valldemossa

Valldemossa je od hlavného mesta vzdialená cca 15 km a veľmi rýchlo nadobudnete pocit, že ste sa ocitli v úplne inom svete. Malé mesto je v kopcovitom teréne, takže prechádzka strmými ulicami dá niekomu možno zabrať. Odmenou sú nádherné scenérie kamenných stavbieb, okolitých kopcov a typických mandľovníkov a olivovníkov.

Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami
By: Hywell MartinezCC BY 2.0

Jazda na vlaku Sollér

Starobylým vláčikom až do pomarančového raja? S vlakom Sollér je všetko možné. Priamo z mesta Palma, sa môžete odviezť do údolia plného pomarančov. Okrem toho tu nájdete dostatok barov a cukrární, ale aj historických pamiatok. Cesta vláčikom vám zaberie  približne 50 minút. Nezabudnite ochutnať čerstvú pomarančovú šťavu, ktorá je vynikajúca a skvele osvieži!

Vláčik Sollér
Zdroj: www.pixabay.com

Dedina Deia  

Blízko údolia pomarančov a olivovníkov, leží malá pobrežná dedinka Deia, ktorá sa nachádza neďaleko mesta Valldemossa. Dedina je známa najmä vďaka hudobníkom a spisovateľom, ktorí tu žili. Práve Stredozemné more bolo často múzou pre umelcov. Okrem toho je Deia známa svojou kuchyňou a špičkovými reštauráciami, napríklad Michellinskou Es Raco d'es Teix.

Deia je známa gastronómiou
Zdroj: www.pixabay.com

Capdepera

Capdepera s pevnosťou zo 14. storočia sa nachádza vo východnej časti ostrova a veľa turistov tu nestretnete. Na mieste kde stojí hrad, kedysi stála veža, ktorá mala za úlohu strážiť pobrežie. Už len samotný pohľad na zátoky a okolie hradu stojí za návštevu. Za vstup zaplatíte 2 eurá.

#autumn #2017 #vacation #spain #balearicislands #mallorca #capdepera #castle #mountains #beautiful

A post shared by Signorina Inese (@signorinainese) on

Malé neobjavené pláže

Aj na Mallorce sa stále dajú nájsť miesta, kde si užijete pokoj s minimom ľudí naokolo. Cala Varques sa nachádza na východnom pobreží a môže sa pochváliť jasnými zálivmi a prírodným kamenným oblúkom, ktorý sa oplatí vidieť. Caló des Moro je malá pláž na juhovýchode ostrova v blízkosti oveľa populárnejšej Cala Llombards. 

Pod najvyšším bodom Mallorce sa nachádza pláž Tuent. Táto kamenná zátoka je obklopená bujnou vegetáciou a ponúka úžasný pokoj a priestor na oddych. Nádherné je aj pobrežie Calviá západne od Palmy de Mallorca s malými plážami v zátokách.

Mallorca prekvapí históriou aj ľudoprázdnymi plážami
By: Tommie HansenCC BY 2.0

Ako sa vám páčila Mallorca? Napíšte nám do komentárov ?

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?