8 tipov pri návšteve Granady

By: Javier Morales - CC BY 2.0

 

Nový návštevník mesta sa spýta: „Čo by som mal vidieť v Granade, čo sa dá robiť v Granade?“ Zhromaždili sme informácie o najvýznamnejších pamiatkách a miest v meste Granada a tiež niektoré užitočné tipy pre váš pobyt.

8 tipov pri návšteve Granady
By: Ronny Siegel – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
  1. ALHAMBRA A GENERALIFE : Alhambra spolu s Generalife záhrady predstavuje zenitu arabského umenia. Jeden z najnavštevovanejších pamiatok na svete a určite najviac navštevovaná v Španielsku. Viac ako osem tisíc návštevníkov prechádzajú jeho dvermi každý deň.
8 tipov pri návšteve Granady
By: Jeroen – Alhambra

2. ALBAYCIN : Starobylá arabská a maurská štvrť Granady je malebné bludisko uličiek a domov. Nachádza sa na kopci medzi barokovými kostolmi, renesančnými palácmi a arabskými minaretmi.

8 tipov pri návšteve Granady
By: Marcos – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

3. SACROMONTE : Sacromonte jaskyne boli domovom cigánov, bohémov a flámskych umelcov po celé stáročia. Hoci flamenco show sú už možno príliš komerčné, tu to jednoducho treva vidieť. Zambra (flamenco dance) v jaskyni na Sacromonte.

8 tipov pri návšteve Granady
By: Andersen Pecorone – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

4. ARABSKÉ KÚPELE BANUELO : Bañuelo je meno pôsobivých a dobre zachovaných arabských kúpelov z jedenásteho storočia.

8 tipov pri návšteve Granady
By: Sara Serrano Amaro – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

5. KATEDRÁLA V GRANADE : Granadská katedrála bola postavená za vlády kráľovnej Izabely a je majstrovské dielo španielskeho renesančného slohu. Zobrazuje pôsobivé fasády a ohromujúci interiér s veľkým oltárnym obrazom a niekoľkými kaplnkami. V pohrebnej komore sú hroby katolíckych kráľov.

8 tipov pri návšteve Granady
By: Jude Lee – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

6. CORRAL DEL CARBON : Corral del Carbon, ležiace v centre mesta, je starobylý Arabský hostinec zo štrnásteho storočia, ktorý bol krásne obnovený. Jedna z najväčších pamiatok Granady. Existuje niekoľko zaujímavých inštitúcie priamo vo dvore, ktoré stoja za návštevu, ako je napríklad El Legado Andalusi.

8 tipov pri návšteve Granady
By: Itan – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

7. CARTUJA : Kartuziánov kláštor, asi dva kilometre od centra mesta. Tento kláštor bol založený na rozkaz Gonzalo Fernandeza de Cordoba. Obsahuje krásny barokový kostol a kláštor zo sedemnásteho storočia.

8 tipov pri návšteve Granady
By: Fran Silva – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

8. PLAZA NUEVA A CARRERA DEL DARRO : Plaza Nueva je najstaršie námestie v Granade. Odtiaľ sa môžete prejsť až do Alhambry, alebo si posedieť na jednej z terás po návšteve slávneho pamätníka. Prejsť sa okolo námestia v blízkosti živej ulice Elvira, ktorá je známa svojimi tapas barmi, kde si môžete prejsť na Albaycín.

8 tipov pri návšteve Granady
By: Maureen – The Alcazaba of Alhambra

Granada je miestom kde si môžete dokonale užiť pokoj, históriu a krásu mesta. Je to jedna z tých menej rušných destinácií.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?