10 vecí, ktoré by ste mali spraviť pri návšteve Španielska

By: SubtlePanda - CC BY 2.0

Španielsko, krajina neobmedzených možností. Nikto na svete si nevychutnáva život tak, ako Španieli. Základom španielskej spoločnosti je rodina a komunita. Španieli sú známy ich silnými rodinnými väzbami, láskou k deťom a starostlivosťou o seniorov ( Málokde nájdete dom pre seniorov s opatrovateľskou službou ).

Španielsko vám ponúka nekonečno možností. Nádherné podnebie, drsnú krásu, oslavu svojho umenia a tradičného remesla, architektúru, módu, pestrý nočný život, hudbu, tanec, gastronómiu, úžasný dizajn, športové zariadenia, kultúru, skvelé školstvo či zdravotníctvo, technickú dokonalosť a mnoho iného.

Tak prečo ho nenavštíviť? Ponúkame vám minimálne 10 dôvodov, prečo ho práve naopak, určite navštíviť.

Ísť na TAPAS : „Ísť na tapas“ je neoddeliteľnou súčasťou života v Španielsku. Neznamená to, že jete koľko chcete, ale to, že s každým sústom potravy si musíte dať nejaký nápoj a každý z nich v inom bare. V Španielsku to nie je problém. Je tam veľa, veľmi veľa barov, veľa pitia a veľa dobrého jedla.

tapas
Tapas – By: Salomé ChaussureCC BY 2.0

Vidieť architektúru od ANTONI GAUDIHO : Architektúra Antoni Gaudiho je veľmi známa, odvážna a jedinečná, ale to neznamená, že nie je zaujímavá a netreba ju vidieť, aj keď ju poznáte z kníh. Jeden muž na cestovateľskom portáli uviedol, že La Sagrada Familia, je najhroznejšia vec, akú kedy videl, no napriek tomu pripustil, že by ju mal každý vidieť.

la sagrada familia
La Sagrada Familia – By: Antonio TajueloCC BY 2.0

Pozrieť si FLAMENCO SHOW : Flamenco je prakticky jedinečné. Je to tradičná forma ľudovej španielskej hudby, ktorá je stále rovnako živá dnes, ako kedykoľvek predtým. Môžete si ho vychutnať napríklad v záhradách Alcazar v Seville, alebo vďaka pouličným cigánom, dokonca vďaka okolo idúcemu športovému autu, ktorému reve prehrávač na plné pecky.

Najesť sa v SAN SEBASTIAN : San Sebastian je rýchlo sa rozvíjajúca sieť jedál, nie len v Španielsku, ale aj po celej Európe. Čo môžete od toho očakávať? Samozrejme skvelú kuchyňu a nezabudnite si dať špecialitu v podobe Pinxtos, miestny názov pre Tapas.

Navštíviť ALHAMBRU : V kopcoch Granada je Alhambra, maurská pevnosť, ktorá chránila obyvateľov miest pred inváziou kresťanov počas stovky rokov. Rozhodne to však fungovalo – Granada bola posledným mestom, ktoré padlo počas španielskych krížových výprav.

mesto alhambra
Alhambra – By: Peter & Michelle SCC BY 2.0

Navštíviť MADRIDSKÉ MÚZEUM UMENIA : Zo Španielska pochádzajú dvaja z najvýznamnejších umelcov za posledných sto rokov. Pablo Picasso a Salvador Dali. Prácu oboch umelcov naraz, máte možnosť vidieť v Centro de Arte Reina Sofia, jednom z troch základných madridských múzeí. Treba však vyzdvihnúť aj Museo del Prado, kde nájdete umenie od Goya, či El Greca.

Študovať španielčinu v ŠPANIELSKU : Ak si nájdete trochu viac času, prečo nie na štúdium? Španielčina je jedným zo štyroch najužitočnejších jazykov na svete. Boli by ste prekvapený, aká je španielčina jednoduchá.

Ochutnať PAELLU VO VALENCI : Možno to znie ako ďalšie klišé, ale keď už ste jednoducho v Španielsku Paellu musíte ochutnať. Bohužiaľ je toto jedlo často krát dosť nechutné, keďže Španieli zanedbávajú jej prípravu, takže jediný problém bude, že si budete musieť starostlivo vyberať reštauráciu, kde si Paellu dáte.

Navštíviť MESTO SEVILLA : Seville v celej svojej kráse je skutočne podmanivé mesto, vrátane katedrály, z ktorej veže môžete vidieť susedný hrad Alcatraz a záhradný komplex a Plaza de Espana. Už by tam dokonca malo byť dokončené aj metro…

mesto Sevilla
Sevilla

Vydať sa na cestu CAMINO DE SANTIAGO : Camino de Santiago je púťou k hrobu svätého Jakuba v Santiagu de Compostela. Pre väčšinu ľudí to znamená ísť 800 km naprieč severom Španielska. Nie je to však tak. Môžete začať, kde sa vám zachce.

Jednoznačne si teda môžeme povedať, že nudiť sa v Španielsku nebudeme. Španieli majú úžasnú vitalitu a energiu, s ktorou sa môže málokto porovnávať. Také množstvo omamných zážitkov mysle, tela a ducha, vám ponúkne máloktorákrajina.

Skutočná krása Španielska však spočíva najmä v jeho obyvateľoch, ktorí majú neštandardne veľké srdce a dušu, ktorí sú žoviálni, veľkorysí, pohostinní viac, ako kdekoľvek inde na svete. Ale pozor! Španielsko je vysoko návyková krajina a veľmi ľahko sa vám môže stať, že tam neskončíte len ako dovolenkári. (VIĎ: Slovenka odišla žiť do Barcelony, teraz ju pomáha spoznať aj ostatným)

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.7 / 5. Počítadlo: 12

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?