Top 20 miest v Európe ktoré musíte vidieť

By: Francisco Antunes - CC BY 2.0

 

Prinášame vám top 20 miest v Európe, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť aspoň raz v živote. Všetky tieto miesta sú známe vďaka svojim múzeám, obchodom, reštauráciám, nočnému životu, kultúre či architektúre. 

By: Trish Hartmann – Dubrovnik
  1. RÍM : Toto mesto nemôžete minúť na svojom európskom turné. Vôňa čerstvej talianskej kuchyne, romantické uličky, historické pamiatky a mnoho iného. Koloseum a Bazilika sv. Petra sú základnými atrakciami každého svetobežníka. 
By: Ady – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

2. PARÍŽ : Paríž je predovšetkým mestom plným múzeí ako napríklad Louvre. Pamiatky ako Eiffelova veža, Arc de Triomphe či Notre Dame nemôžete vynechať. Napriek týmto krásnym pamiatkam, si nájdite čas aj na relax v kaviarni, či pri dobrom jedle. 

By: Moyan Brenn – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

3. LONDÝN : Navštíviť tradičné britské múzeum, vidieť muzikál v Leicester Square, turistika na Tower of London a napchávať sa fich and chips, to všetko je špecifické pre dovolenku v Londýne. 

By: Moyan Brenn – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

4. FLORENCIA : V porovnaní s Rímom vám toto mesto dá viac pocítiť pravú taliansku atmosféru. Florencia sa môže pochváliť renomovanými múzeami, úžasnou architektúrou a perfektnou kuchyňou. Nezabudnite si pozrieť Michelangelovho Davida a slávny dóm.

By: Derek Key – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

5. BARCELONA : Barcelona ponúka jedinečnú zmes starej a novej architektúry. Gaudího parc Guell a La Sagrada Familia sú veľmi pôsobivé a hrad Montujuic reprezentuje mesto. Keď vás unaví architektúra môžete relaxovať na najlepšej mestskej pláži a popíjať sangriu.

By: Moyan Brenn – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

6. AMSTERDAM : Toto mesto vám ponúka oveľa viac, ako len jeho známe kaviarničky. Jazda na bicykli pozdĺž mestských kanálov je obľúbená u miestnych rovnako ako u návštevníkov. Štýlové galérie a udržiavané cesty dodávajú mestu šmrnc. 

By: Moyan Brenn – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

7. PRAHA : Gotická architektúra zaujme návštevníkov všetkých vekových skupín. Láska k mestu je nákazlivá. Oceníte dostupnosť všade možne, viac ako v iných európskych mestách. Nočný život je tu neopísateľný. Kto nezažije, nevie.

By: Roman Boed – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

8. BERLÍN : Toto mesto ponúka množstvo mestských kúziel. Rušný nočný život, inovatívna kuchyňa, móda, či moderné múzeá vás nenechajú v pokoji. 

By: Alexander Cahlenstein – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

9. BENÁTKY : Toto mesto zvané aj „City of Water“ je nie len pre zamilované hrdličky. S množstvom divadiel, kostolov, historických pamiatok a pozoruhodných reštaurácií, si všetky typy cestovateľov, môžu vychutnať benátske kúzlo. 

By: Summiluchs – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

10. VIEDEŇ : Toto poschodové mesto je známe vďaka jeho hudbe a panovníkom. Môžete sa tu prechádzať úzkymi uličkami a navštíviť zámok Schonbrunn. Ak ste milovníkom umenia, navštívte múzeum Quartier.

By: Roderick Eime – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

11. TOSKÁNSKO : Táto preslávená kulinárska oblasť je plná malebných reštaurácií servírujúcich tradičné talianske jedlo. Môžete si vychutnať kúzelné reštaurácie vo Florencii, úžasné vína, alebo olivové háje.   

By: Joan Campderrós-i-Canas – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

12. LISABON : Toto mesto je samo o sebe oveľa lacnejšie ako hociktoré iné európske mestá. Cestovatelia si môžu vychutnať gotickú katedrálu, leňošenie pozdĺž malebných pláží alebo objavovať zaujímavé múzeá. 

By: Pedro Ribeiro Simões – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

13. BUDAPEŠŤ : Nájdete tu zábavu, čo je pre mladých perfektná príležitosť vzhľadom na ich rozpočet. Už len vďaka jej architektonickej kráse, lacným jedlám a jedinečnej kultúre, si Budapešť zaslúži vašu návštevu. 

By: Moyan Brenn – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

14. MADRID : Máte všetky možné príležitosti zažiť miestnu kultúru. Vychutnajte si popoludnie v parku Retiro, nakúpte si suveníry v Mercado San Miguel, túlajte sa múzeami a nezabudnite ochutnať lahodné tapas. 

By: Felipe Gabaldón – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

15. ISTANBUL : Jedna polovica je v Európe a druhá v Ázií. Pozoruhodné lokality ako Sophia a Modrá mešita sú dôkazom úžasného sveta. Aby ste si skutočne vychutnali pravý Istanbul, skúste stráviť nejaký čas vo veľkom bazáre. 

By: Moyan Brenn – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

16. DUBLIN : Dublin je známy hlavne medzi milovníkmi piva a krčmovej kultúry. Ale má aj iné prednosti, ako krásne parky, katedrály a hrady, ktoré si rozhodne nenechajte ujsť. 

By: Daniel Dudek-Corrigan – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

17. ŠTOKHOLM : Štokholm víťazí svojou kombináciou antickej architektúry a moderného kúzla. Nezabudnite preskúmať špičkové múzeá, výstavy a galérie, či prejsť sa ulicami Gamla Stan a ochutnať severskú kuchyňu. 

By: Michael Caven – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

18. EDINBURGH : Obklopený drsnou škótskou krajinou má Edinburgh nepreberné množstvo atrakcií. Návštevníci si môžu prejsť Royal Mile, liezť na okolité kopce a cestovať po starobylých hradoch. Mesto ponúka autentické miestne zážitky za prijateľnú cenu. 

By: Moyan Brenn – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

19. MONACO : Známe pre svoju hviezdnu klientelu, jachty či pompézne kasína. Monako láka svojou rozprávkou. Pri návšteve tohto mesta si poriadne prepočítajte svoj rozpočet. 

By: Trish Hartmann – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

20. ST. PETERSBURG : Jedno z najkrajších ruských miest. Úchvatné paláce a múzeá. Rovnako ako pri Monacu, zvažujte rozpočet. 

By: Jorge Cancela – http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Tak čo, ktoré je vaše najobľúbenejšie európske mesto?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 7

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Avatar
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.

5 KOMENTÁRE

  1. Pekný prehľad, ale tie popisy k mestám sú riadne odfláknuté…
    Tiež nechápem, prečo je „Toskánsko“ mesto…

  2. U Petrohradu úplně nechápu poznámku „zvažujte rozpočet“. Přišlo mi to jako velice levné město, jak co se týče ceny atrakcí a památek, tak i ubytování a stravování.

  3. zaregistrujte sa cez tento link na airbnb a dostanete zlavu 41€ na ubytko :)https://www.airbnb.com/c/matusk237?s=67&shared_item_type=9&virality_entry_point=13

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.