Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.

By: Gideon - CC BY 2.0

Paríži sa hovorí, že je to mesto, ktoré nikdy nespí a pri každej ďalšej návšteve objavíte niečo nové. Býva očarujúce na jar a počas jesene. Hlavne v septembri a októbri, keď sa dá v meste najviac kultúrne vyžiť.

Svetoznáme múzeá, kultúrne pamiatky, možnosť nákupov u najlepších návrhárov, návšteva typických parížskych kaviarní a reštaurácii, či romantické prechádzky pozdĺž brehu slávnej rieky Seiny. Toto všetko zažijete v Paríži. Preto ak ste toto slávne francúzske mesto ešte nenavštívili, tak čítajte ďalej. Pripravili sme si pre vás pár tipov, kde začať s prehliadkou mesta a ako si jeho krásy, čo najlepšie vychutnať.

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Eifelová Veža – By: Yannick LoriotCC BY 2.0

Čo keby ste zahájili svoj prvý deň v Paríži s výstupom a vyhliadkou z Eiffelovej veže? Pre niekoho to môže znieť ako klišé, ale pohľad z vrcholu Eiffelovky dole na mesto je jednoducho nezabudnuteľný a nenahraditeľný. Potom sa vydajte smerom cez zelené trávniky Parc du Champ de Mars alebo prekročte Seinu a zamierte do Jardins du Trocadéro. Odtiaľ budete mať krásny výhľad priamo na Eifellovku, s ktorou sa väčšina turistov fotí práve tam.

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Notre Dame – By: Sean MacEnteeCC BY 2.0

Vašou ďalšou zastávkou by mala byť katedrála Notre Dame. Predstavuje geografické a duchovné srdce mesta. Navyše keď sa vyšplháte hore po schodoch do severnej veže katedrály, tak uvidíte Paríž očami domácich. Pretože pre nich je tento výstup akýmsi rituálom a kto ho raz za čas neabsolvuje, tak nemá právo sa nazývať pravým Parížanom.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 
Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Louvre – By: Luke MaCC BY 2.0

Čo tak troška umenia? Venus de milo a Mona Lisa v Louvri sú na nezaplatenie a je nutné ich vidieť. Ak vás chodenie po múzeu omrzí, tak si môžete zájsť do záhrad Jardin des Tuileries a Jardin du Palais Royal, ktoré sú hneď vedľa.

Vyhľadať letenky do Paríža 
 Vyhľadať ubytovanie v Paríži
Požičajte si auto v Paríži
Výhodné zájazdy do Paríža 

Ak však patríte k milovníkom umenia, tak rátajte s tým, že všetky parížske múzeá počas vašej prvej návštevy určite neuvidíte.

V závislosti na vašej chuti, sa preto vyberte do niektorých z týchto múzeí ako Musée Picasso (ucelená Picassova zbierka vystavená v hoteli zo 17. Storočia, ktorý sa nachádza v módnej štvrti Le Marais), Musée d'Orsay (majstrovské diela impresionistov a post-impresionistov vystavené na bývalej vlakovej stanici), Musée Rodin a jeho pestované záhrady (Bozk, mysliteľ a ďalšie Rodenove sochy vystavené v starom umelcovom ateliéri) a Musée du Quai Branly (tradičné africké, oceánske, ázijské a americké majstrovstvo a zručnosti).

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Montmartre v diaľke – By: Edgardo W. OliveraCC BY 2.0

Nakoniec si nezabudnite zájsť do legendárnej štvrte umelcov Montmartre s jej symbolom Basilique du Sacré-Coeur. Má perleťovo bielu kupolu, ktorá žiari už z diaľky a panoráma mesta z vrcholu schodoch baziliky je neuveriteľná. Tento posledný výstup po schodoch musíte zvládnuť!

Keď budete mať chuť a čas, vyberte sa na obhliadku najslávnejšieho francúzskeho zámku aj s jeho veľkolepými záhradami Versailles. Budete potrebovať tú najlepšiu časť dňa, ale takýto menší výlet bude stáť za to.

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Versailles – By: stacyCC BY 2.0

Dúfame, že či už sa našich rád budete držať alebo nie. Tak vaša úplne prvá návšteva Paríža bude jedinečná a úchvatná.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?