Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.

By: Gideon - CC BY 2.0

Paríži sa hovorí, že je to mesto, ktoré nikdy nespí a pri každej ďalšej návšteve objavíte niečo nové. Býva očarujúce na jar a počas jesene. Hlavne v septembri a októbri, keď sa dá v meste najviac kultúrne vyžiť.

Svetoznáme múzeá, kultúrne pamiatky, možnosť nákupov u najlepších návrhárov, návšteva typických parížskych kaviarní a reštaurácii, či romantické prechádzky pozdĺž brehu slávnej rieky Seiny. Toto všetko zažijete v Paríži. Preto ak ste toto slávne francúzske mesto ešte nenavštívili, tak čítajte ďalej. Pripravili sme si pre vás pár tipov, kde začať s prehliadkou mesta a ako si jeho krásy, čo najlepšie vychutnať.

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Eifelová Veža – By: Yannick LoriotCC BY 2.0

Čo keby ste zahájili svoj prvý deň v Paríži s výstupom a vyhliadkou z Eiffelovej veže? Pre niekoho to môže znieť ako klišé, ale pohľad z vrcholu Eiffelovky dole na mesto je jednoducho nezabudnuteľný a nenahraditeľný. Potom sa vydajte smerom cez zelené trávniky Parc du Champ de Mars alebo prekročte Seinu a zamierte do Jardins du Trocadéro. Odtiaľ budete mať krásny výhľad priamo na Eifellovku, s ktorou sa väčšina turistov fotí práve tam.

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Notre Dame – By: Sean MacEnteeCC BY 2.0

Vašou ďalšou zastávkou by mala byť katedrála Notre Dame. Predstavuje geografické a duchovné srdce mesta. Navyše keď sa vyšplháte hore po schodoch do severnej veže katedrály, tak uvidíte Paríž očami domácich. Pretože pre nich je tento výstup akýmsi rituálom a kto ho raz za čas neabsolvuje, tak nemá právo sa nazývať pravým Parížanom.

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Louvre – By: Luke MaCC BY 2.0

Čo tak troška umenia? Venus de milo a Mona Lisa v Louvri sú na nezaplatenie a je nutné ich vidieť. Ak vás chodenie po múzeu omrzí, tak si môžete zájsť do záhrad Jardin des Tuileries a Jardin du Palais Royal, ktoré sú hneď vedľa.

Vyhľadať letenky do Paríža 
 Vyhľadať ubytovanie v Paríži
Požičajte si auto v Paríži
Výhodné zájazdy do Paríža 

Ak však patríte k milovníkom umenia, tak rátajte s tým, že všetky parížske múzeá počas vašej prvej návštevy určite neuvidíte.

V závislosti na vašej chuti, sa preto vyberte do niektorých z týchto múzeí ako Musée Picasso (ucelená Picassova zbierka vystavená v hoteli zo 17. Storočia, ktorý sa nachádza v módnej štvrti Le Marais), Musée d'Orsay (majstrovské diela impresionistov a post-impresionistov vystavené na bývalej vlakovej stanici), Musée Rodin a jeho pestované záhrady (Bozk, mysliteľ a ďalšie Rodenove sochy vystavené v starom umelcovom ateliéri) a Musée du Quai Branly (tradičné africké, oceánske, ázijské a americké majstrovstvo a zručnosti).

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Montmartre v diaľke – By: Edgardo W. OliveraCC BY 2.0

Nakoniec si nezabudnite zájsť do legendárnej štvrte umelcov Montmartre s jej symbolom Basilique du Sacré-Coeur. Má perleťovo bielu kupolu, ktorá žiari už z diaľky a panoráma mesta z vrcholu schodoch baziliky je neuveriteľná. Tento posledný výstup po schodoch musíte zvládnuť!

Keď budete mať chuť a čas, vyberte sa na obhliadku najslávnejšieho francúzskeho zámku aj s jeho veľkolepými záhradami Versailles. Budete potrebovať tú najlepšiu časť dňa, ale takýto menší výlet bude stáť za to.

Kam v Paríži po prvý krát? Pozrite si naše tipy.
Versailles – By: stacyCC BY 2.0

Dúfame, že či už sa našich rád budete držať alebo nie. Tak vaša úplne prvá návšteva Paríža bude jedinečná a úchvatná.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.