10 aktivít, ktoré si v Prahe môžete vychutnať (takmer) zadarmo

By: Roman Boed - CC BY 2.0

Prahu už máme asi všetci v malíčku. Sami viete, na koľkých Slovákov tu pri každej návšteve narazíte. A možno ste sa tu usadili aj vy alebo si sem niekedy spravíte výlet. O dobre známych pamiatkach teda nebude reč. Teraz ale máte možnosť dozvedieť sa, ako si zo „srdca Európy“ (áno, má to byť Kremnica, ja viem) odniesť čo najviac zážitkov, vedomostí  a vlastných českých korún.

10 aktivít, ktoré si v Prahe môžete vychutnať (takmer) zadarmo
By: Moyan BrennCC BY 2.0
1. Pondelkové karaoke

Spievať v sprche vás už nebaví? Skúšali ste už aj spievať do bubna práčky? Že áno, tak to je najvyšší čas spraviť z toho spoločenskú akciu. Couchsurferi v Prahe nepoznajú nudu a každý pondelok si vyhradili na spevácku show, kde sú hlavnými účinkujúcimi samotní návševníci. Viac informácií získate na stránkach skupiny: https://www.facebook.com/groups/6104756655/.

2.Vegánsky piknik

Každú prvú nedeľu v mesiaci koná hnutie Otvor oči v kaviarni „Na půl cesty” vegánsky piknik. Ako už samotný názov napovedá, jedlo nebude obsahovať žiadne živočíšne produkty a donesiete z neho aj vy. Pokiaľ nemáte čas pripraviť ani len ovocný šalát, kľudne môžete prispieť aj ľubovoľným finančným príspevkom združeniu :).

veganska vecera

Kúzlo takejto chutnej a výživnej kuchyne ocenia aj nevegáni. Rozhodne si z tejto akcii odnesiete inšpiráciu, skvelé recepty (všetky ingrediencie sa píšu na lístok)a zoznámite sa s úžasnými ľuďmi. Akcia začína vždy o šiestej a tam, kde sa podáva jedlo, sa nikdy nemešká ;).

3. Jazykový tandem

Ak máte chuť oprášiť cudzie jazyky a nechce sa vám sypať tažké peniaze za kurz, nevynechajte couchsurferské zrazy každú nedeľu od 15.00 v kaviarni Globe. Nie len že za takéto pokecy neplatíte, ale dokonca si môžete vybrať z obrovského množstva jazykov. Premýšľali ste niekedy, že by ste sa naučili portugalsky, kórejsky či švédsky? Každej reči je venovaný jeden stôl, ktorý vedie „rodilý mluvčí“. Pravidlom však ostáva, že sa pri každom stole smie rozprávať len zastupovaným jazykom.

10 aktivít, ktoré si v Prahe môžete vychutnať (takmer) zadarmo
By: ChrisA1995CC BY 2.0
4. Večery v latino rytme

Pre všetkých milovníkov salsy, bachaty a kizouku sú pondelky a štvrtky v klube La Macumba úplne zadarmo. Síce je priestor trošku menší, ale aspoň sa vám partner nevyhne 😀

5. Prednášky úspešných

Ak máte chuť účastniť sa nejakej mentálnej očisty, ak chcete vedieť tajomstvá  a triky úspešných alebo len potrebujete nakopnúť, určite navštívte túto stránku: https://www.facebook.com/CestaUspesnych/?fref=ts. Nájdete v nej zoznam akcií, ktoré sa konajú na Vysokej škole ekonomickej. Všetky prednášky sú zdarma a sú určené aj neštudentom :).

6. Jógu na Letnej

Keď sa trošku oteplí, parky zaplavia sezónni športovci. Ak sa potrebujete po zime troška ponaťahovať a rozdýchať, skúste štvrtkové hodiny jógy na Letnej. Bližšie informácie ohľadom sezóny a časov nájdete na stránkach: https://www.facebook.com/jogapraha/

10 aktivít, ktoré si v Prahe môžete vychutnať (takmer) zadarmo
By: daveyninCC BY 2.0
7. Stretnutie s pumami

Aby ste si mohli pozrieť divokú zver nemusíte do ZOO, ani na nočný Václavák. Zastavte sa v bare Krákora a zoznámte sa s miestnymi miláčikmi. Sú nimi najväčšie mačkovité šelmy Severnej Ameriky. Tieto krásne pumy sa občas pohybujú aj medzi návšetníkmi.

http://www.krakora.net/

10 aktivít, ktoré si v Prahe môžete vychutnať (takmer) zadarmo
By: fPat MurrayCC BY 2.0
8. Skupinové meditácie

Tráviť viac času v ruchu veľkomesta môže byť niekedy poriadne vyčerpávajúce. Silu  a nadhľad môžete získať aj na kurzoch meditácie. Ich inštruktori sú dobrovolníci, ktorí chcú v prvom rade pomáhať verejnosti.

Viac informácií o mieste a časoch konania kurzov nájdete na http://www.prahameditace.cz/.

9. Free walking tour

Pokiaľ aj poznáte všetky významné pamiatky hlavného mesta, ale neviete o nich zhola nič, je to skvelá správa. Znamená to, že sa s chuťou môžete pustiť  do pešej túry a získať na staré pamiatky nový uhol pohľadu. Ak vás zaujíma, čo všetko sa odohralo na Václavskom námesti alebo aké legendy kolujú o „stvoriteľovi“ orloja, určite sa prihláste na túto štvorhodinovú túru po centre: http://www.newpraguetours.com/daily-tours/new-prague-free-tour.html

10 aktivít, ktoré si v Prahe môžete vychutnať (takmer) zadarmo
By: TraveltipyCC BY 2.0
10. Festivaly

Praha je plná rôznych festivalov, podujatí a výstav. Ak neviete kudy z nudy, určite si pozrite stránku: http://www.vprazezadarmo.cz/ Program vás určite milo prekvapí.

Tak čo, vybrali by ste si? Alebo viete o iných akciách? Určite sa s nami podeľte 🙂

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.