Edinburgh ako škótsky klenot alebo Atény severu!

By: LASZLO ILYES - CC BY 2.0

Keď si každý nás predstaví Škótsko tak sa nám ako prvé vybaví škótska sukňa Kilt či škótske gajdy. No málo z nás vie, že hlavné mesto škótska Edinburgh je nazývané ako severné Atény. Ponúka mnoho historických pamiatok a má bohatú kultúru. Mesto je staré viac ako jedno tisícročie (7. storočie) a na momentálnej rozlohe 260 km² má populáciu viac ako 500 000 obyvateľov. Veľa ľudí súhlasí s tým, že Edinburgh je najkrajšie mesto na severe. Koná sa tu veľa festivalov či iných slávností. Najznámejší je tu Fringe festival v auguste. Ide o najväčší umelecký festival. Mesto Vám ponúka mnoho pamiatok a zážitkov.

Edinburgh ako škótsky klenot alebo Atény severu!
By: DuncanCC BY 2.0

Calton Hill je vyvýšené miesto v Edinburghu, odkiaľ je nádherný výhľad a stovky turistov sem chodia zachytiť nádherný západ slnka či Národné monumenty (Nelsonov monuent, Dugald Stewart Monument).

Recenzie tohto miesta si môžete pozrieť na TripAdvisore

Edinburgh ako škótsky klenot alebo Atény severu!
By: Pat (Cletch) WilliamsCC BY 2.0

V staršej časti mesta nájdeme ulicu alebo časť mesta zvanú Royal Mile. Nachádza sa tu mnoho historických pamiatok ako je Katedrála sv. Gilberta, Kráľovské historické múzeum či Edinburgh Castle (viz. foto), ktorý je na vyvýšenom kopci ako väčšina hradov. Turisti dávajú týmto miestam pozitívne referencie. Určite by ste tieto miesta nemali pri návšteve Edinburghu vynechať.

Recenzie tohto miesta si môžete pozrieť na TripAdvisore

Edinburgh ako škótsky klenot alebo Atény severu!
By: candyschwartzCC BY 2.0

Ďalej od centra mesta sa nachádza Rosslynská kaplnka. Názov Vám možno nič nevraví ale táto kaplnka bola dejiskom slávneho filmu Da Vinciho kód. Kaplnka sa nachádza v historickej časti mesta, kde môžete vidieť viac pamätihodností.

Recenzie tohto miesta si môžete pozrieť na TripAdvisore

Edinburgh ako škótsky klenot alebo Atény severu!
By: HandsLiveCC BY 2.0

Počas slnečného dňa alebo oddychu je ideálna prechádzka po „Royal Botanic Garden“ botanickej záhrade v Edinburghu. Je to miesto, kde nájdete zaujímave rastliny, jazierka či lavičky na oddych. Taktiež je tu povolené piknikovať.

Dočítať sa viac o tejto botanickej záhrade na oficiálnej stránke.

Edinburgh ako škótsky klenot alebo Atény severu!
By: Ed GarlandCC BY 2.0

Ako to býva zvykom vo väčších mestách tak aj v Edinburghu nájdete nádhernú zoologickú záhradu, kde nájdete mnoho druhov zvierat. Táto ZOO predsa len v niečom vyniká. A to v tom, že tu nájdete najväčší počet tučniakov a ich show so svojím opatrovateľom.

Recenzie ZOO si môžete pozrieť na TripAdvisore

Tipy od nás:

– Ak sa rozhodnete vycestovať do Edinburghu a nemáte vo vačku viac peňazí na ubytovanie tak sú tu pre Vás k dispozícií Mládežnícke hostely, kde sa cena za noc pohybuje od 10 Eur na osobu. Ďalšou alternatívou je zarezervovať si Hotel vopred na stránke booking.com

– Chcete okúsiť nákupný ošiaľ v Edinburghu? Ideálnym miestom pre Vás je Princes Street v novej časti mesta, ktorá je taktiež známa ako nákupná ulica.

– Máte v pláne navštíviť viac pamiatok ale nemáte na to veľký rozpočet? Stačí si zakúpiť Edinburgh pass za 60 až 70Eur, ktorá Vám umožní vstup do viac ako 30 pamiatok a atrakcií v meste. Je platná 3dni a môžete si ju zakúpiť vopred na tejto adrese.

– K urýchlenej doprave mestom odporúčame buď zarezervovať auto alebo využiť mestskú verejnú dopravu autobusom. Celodenný lístok na autobus stojí v prepočte 3 Eurá.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?