Najkrajšie pláže Európy: TOP 20 pláží, ktoré musíte navštíviť

Pláž Spiaggia Rosa, Taliansko
Spiaggia Rosa, Taliansko, Sardinia

Od tyrkysových vôd Stredozemného mora až po dramatické pobrežné útesy Atlantiku. Európa je domovom niektorých z najkrajších pláží na svete. A konkurovať vieme aj Karibiku! Vybrať len 20 z nich je veľmi náročná úloha, keďže každá pláž má svoje jedinečné čaro a krásu. Berte to teda ako inšpiráciu.

Či už hľadáte idylický pokoj, dobrodružné vodné športy, alebo len miesto na relaxáciu pod slnkom, tieto pláže vás isto očaria. Poďte s nami na cestu po tých najkrajších plážach, ktoré Európa ponúka a rozhodnite sa, na ktorú z nich sa vyberiete vy!

1. Pláž Navagio, Zakynthos, Grécko

zakhyntos ostrov v grécku
Dovolenka pri mori (Ostrov Zakhyntos)
Pláž Navagio, ktorá je známa svojim stroskotaním a obklopená týčiacimi sa útesmi, ponúka ohromujúce tyrkysové vody. Je prístupná iba loďou, čo jej dodáva na samote a magickom dojme.

2. Praia da Marinha, Algarve, Portugalsko

Praia da Marinha - Algarfe Faro
Praia da Marinha

Praia da Marinha, známa svojimi úchvatnými útesmi a krištáľovo čistou vodou, je často považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Ideálne na šnorchlovanie a objavovanie podmorského života v Algarve.

3. Pláž Cala Comte, Ibiza, Španielsko

Cala Comte pláž Ibiza
Cala Comte, Ibiza

Pláž Cala Comte na Ibize je známa svojimi krištáľovo čistými vodami a nádhernými výhľadmi na okolité ostrovy. Toto miesto je ideálne pre milovníkov západov slnka a prirodzeného kúzla Ibizy.

4. Cala Goloritzé, Sardínia, Taliansko

Cala Goloritzé, Sardínia
Priezračne čisté vody na Cala Goloritzé. Foto: Salty Wings AU, Unsplash

Táto sardinská pláž je prístupná len na túru alebo loďou a je známa svojimi nedotknutými vodami a pozoruhodnými vápencovými útvarmi. Jeho odľahlá poloha z neho robí pokojné útočisko.

5. Pláž Oludeniz, Turecko

Oludeniz Turecko
Oludeniz, Turecko

Oludeniz je známy svojou modrou lagúnou a možnosťami paraglidingu. Pláž ponúka jedinečnú kombináciu pokojných vôd a dobrodružných aktivít.

6. Zlatni Rat, Brač, Chorvátsko

Brač
Zlatni Rat na Brači

Táto pláž, známa ako Zlatý roh, je známa svojim jedinečným tvarom, ktorý sa mení podľa vetra. Jeho čisté vody a borovicové háje z neho robia malebnú destináciu.

7. Pláž Fig Tree Bay, Protaras, Cyprus

Fig Tree Bay, Cyprus
Fig Tree Bay, Cyprus

Fig Tree Bay na ostrove Cyprus je známa svojimi jemnými zlatistými pieskami a krištáľovo čistými vodami. Je to obľúbené miesto pre rodiny a ponúka výborné podmienky pre plávanie a vodné športy.

8. Pláž Myrtos, Kefalonia, Grécko

Myrtos, Grécko
Pláž Myrtos, Kefalónia, Grécko

Pláž Myrtos, známa svojou dramatickou scenériou a tmavomodrými vodami, je obklopená strmými útesmi a bujnou vegetáciou, čo z nej robí jedno z najfotografovanejších miest v Grécku.

9. Rabbit Beach, Lampedusa, Taliansko

Rabbit beach
Rabbit beach

Zvolená ako jedna z najlepších pláží na svete, je známa svojimi čistými vodami a bohatým morským životom, vďaka čomu je ideálna na šnorchlovanie a plávanie.

10. Plage de Saleccia, Korzika, Francúzsko

Plage de Saleccia pláž na Korzike
Plage de Saleccia. Pláž na Korzike

Skrytý klenot Korziky s bielym pieskom a čistou vodou, prístupný lesnou cestou alebo loďou. Jeho odľahlá príroda ponúka pokojný únik.

11. Pláž Ses Illetes, Formentera, Španielsko

Pláž Formentera
Pláž na ostrove Formentera

Známa pre svoj karibský biely piesok a čistú vodu, je to ideálne miesto na opaľovanie a vodné športy. Pláž Ses Illetes je obľúbená medzi návštevníkmi pre jej nádherné scenérie a relaxačnú atmosféru. Objavte krásy Formentery.

12. Playa de Bolonia, Tarifa, Španielsko

Playa de Bolonia, Tarifa pláž
Playa de Bolonia, Tarifa

Táto pláž je známa svojimi rozsiahlymi dunami a neďalekými starovekými rímskymi ruinami. Jej veterné podmienky z neho robia raj pre windsurfingov a kitesurfingov.

13. Pláž Sveti Stefan, Čierna Hora

Sveti Stefan, Budva
Sveti Stefan, Čierna Hora

Pláž známa ikonickým ostrovčekom a luxusným rezortom ponúka úžasný výhľad na Jadran. Je to výnimočné miesto, kde sa história stretáva s nádherným prírodným prostredím.

14. Praia de Odeceixe, Algarve, Portugalsko

Praia de Odeceixe, Algarve
Praia de Odeceixe, Algarve

Malebná pláž pri ústí rieky, známa svojimi dramatickými útesmi a jedinečným tvarom pobrežia. Praia de Odeceixe je obľúbeným miestom pre surfistov a milovníkov prírody.

15. Calanque d'En Vau, Cassis, Francúzsko

Calanque d'En Vau
Calanque d'En Vau

Táto pláž sa nachádza medzi útesmi a je súčasťou národného parku Calanques, ktorý je známy svojimi nápadnými vápencovými stenami a krištáľovo čistou vodou. Calanque d'En Vau je dokonalým miestom pre skalolezectvo a potápanie.

16. Pláž Elafonissi, Kréta, Grécko

Elafonisi pláž, Kréta
Elafonisi pláž, Kréta

Elafonissi, ktorá je známa svojim ružovým pieskom a plytkými vodami, je ideálna pre rodiny. Pláž je súčasťou prírodnej rezervácie a ponúka nezabudnuteľné scenérie a bohatý prírodný život.

17. Porto Katsiki, Lefkada, Grécko

Porto Katsiki, Lefkada
Porto Katsiki, Lefkada

Porto Katsiki, známe svojimi strmými útesmi a tyrkysovými vodami, ponúka dramatickú a ohromujúcu krajinu, ideálnu pre úchvatné fotografie a pohodlné opaľovanie. Užite si krásy Lefkady naplno.

18. Spiaggia Rosa, Budelli, TalianskoSpiaga Rossa, Sardínia

Táto pláž je známa svojim jedinečným ružovým pieskom a je súčasťou chránenej oblasti v súostroví Maddalena na Sardínii. Spiaggia Rosa je dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú odpočinok v nedotknutej prírode.

19. Calo des Moro, Mallorca, Španielsko

Caló des Moro
Krásna pláž Caló des Moro

Malá a odľahlá zátoka na Malorke obklopená útesmi a borovicami, známa krištáľovo čistou modrou vodou a pokojnou atmosférou. Calo des Moro je ideálnym miestom pre relaxáciu a kúpanie.

20. Pláž Tropea, Kalábria, Taliansko

Tropea, Kalábria
Tropea, Kalábria

Tropea, známa pre svoje dramatické prostredie s útesmi a historickými budovami s výhľadom na more, ponúka úžasné západy slnka a očarujúce staré mesto na preskúmanie.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počítadlo: 54

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?