Najkrajšie pláže Európy: TOP 20 pláží, ktoré musíte navštíviť

Pláž Spiaggia Rosa, Taliansko
Spiaggia Rosa, Taliansko, Sardinia

Od tyrkysových vôd Stredozemného mora až po dramatické pobrežné útesy Atlantiku. Európa je domovom niektorých z najkrajších pláží na svete. A konkurovať vieme aj Karibiku! Vybrať len 20 z nich je veľmi náročná úloha, keďže každá pláž má svoje jedinečné čaro a krásu. Berte to teda ako inšpiráciu.

Či už hľadáte idylický pokoj, dobrodružné vodné športy, alebo len miesto na relaxáciu pod slnkom, tieto pláže vás isto očaria. Poďte s nami na cestu po tých najkrajších plážach, ktoré Európa ponúka a rozhodnite sa, na ktorú z nich sa vyberiete vy!

1. Pláž Navagio, Zakynthos, Grécko

zakhyntos ostrov v grécku
Dovolenka pri mori (Ostrov Zakhyntos)
Pláž Navagio, ktorá je známa svojim stroskotaním a obklopená týčiacimi sa útesmi, ponúka ohromujúce tyrkysové vody. Je prístupná iba loďou, čo jej dodáva na samote a magickom dojme.
Naspäť

19. 2. Praia da Marinha, Algarve, Portugalsko

Praia da Marinha, známa svojimi úchvatnými útesmi a krištáľovo čistou vodou, je často považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Ideálne na šnorchlovanie a objavovanie podmorského života v Algarve.

Praia da Marinha - Algarfe Faro
Praia da Marinha
Naspäť
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.