20 najkrajších gréckych ostrovov. Od Santorini až po Paros

Kréta, loďka pobrežie

Grécke ostrovy sa rozprestierajú ako perly v modrom mori. Každý jeden je krásny a jedinečný. V tomto blogu navštívime dvadsať tých najkrajších, od známych turistických miest ako Santorini a Mykonos až po menej známe skvosty ako Astypalea a Folegandros. Po prečítaní si tieto ostrovy pridajte do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť.

1. Santorini

Santorini je známe svojimi úžasnými západmi slnka, ikonickými kostolmi s modrou kupolou a bielymi budovami, vďaka čomu je snom fotografov. Dramatické výhľady ostrova na kalderu, ktorú vytvorila mohutná sopečná erupcia, ponúkajú jedinečnú krajinu. Santorini oslovuje romantikov, dobrodruhov aj hľadačov kultúry svojím luxusným ubytovaním, kvalitným jedlom a bohatou históriou.

Santorini ostrov
Ostrov Santorini

2. Mykonos

Mykonos je známy svojim pulzujúcim nočným životom, kozmopolitnou atmosférou a luxusnými plážovými klubmi, ktoré priťahujú zmes celebrít a ľudí na párty. Očarujúce mesto Mykonos na ostrove je spleť úzkych uličiek, bielych budov a intímnych kaviarní, ktoré odrážajú typickú estetiku gréckeho ostrova. Mykonos, známy svojimi veternými mlynmi a krásnymi plážami, je tiež centrom vodných športov a iných outdoorových aktivít, vďaka čomu je obľúbený u aktívnych cestovateľov.

letenky z Viedne na Mykonos

3. Kréta

Kréta, najväčší grécky ostrov, je pokladnicou archeologických nálezísk, vrátane paláca Knossos, ktorý odráža dedičstvo minojskej civilizácie. – Vrcholom je krétska kulinárska scéna s bohatou gastronomickou tradíciou, ktorá zahŕňa známe syry, olivový olej a stredomorské jedlá.

Pláž Agios Pavlos
Pláž Agios Pavlos, Kréta

Korfu

História Korfu je ovplyvnená rôznymi európskymi kultúrami, čo je vidieť na jeho architektúre a Starom Meste, ktoré je zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Ostrov má bujnú krajinu, krásne pláže a čisté modré vody, ako aj pulzujúci kultúrny život, ktorý zahŕňa hudobné a umelecké festivaly. Korfuské benátske pevnosti, byzantské kostoly a promenáda Liston dávajú návštevníkom ochutnať jeho historickú majestátnosť a súčasný šarm.

Korfu, Sidari
Korfu, Sidari

5. Kefalonia

Kefalónia má ohromujúce prírodné krásy vrátane slávnej pláže Myrtos, jaskyne Melissani a hory Ainos, jedného z gréckych národných parkov. Dramatické pobrežie, malebné dedinky a priateľskí miestni obyvatelia prispievajú k jeho príťažlivosti a popularite. Návštevníci Kefalónie sa môžu zúčastniť rôznych aktivít, ako je objavovanie kláštorov a vinárstiev, plachtenie a jaskyniarstvo.

Kefalónia, Grécko

6. Zakynthos

Zakynthos je známy plážou Shipwreck Beach (Navagio), zátokou s hrdzavejúcim vrakom lode a modrými vodami Modrých jaskýň. Úrodné roviny ostrova umožňujú pestovanie olív a hrozna, vďaka čomu je ideálnym miestom na ochutnávku vína. Zakynthos je tiež rajom pre milovníkov divokej zveri, a to vďaka chráneným miestam hniezdenia morských korytnačiek.

grécky Zakynthos

7. Lemnos

Lemnos so svojou nedotknutou krajinou a dlhými úsekmi piesočnatých pláží ponúka pokojnejší zážitok z gréckeho ostrova ďaleko od davov. Bohatá história ostrova sa odráža v jeho starovekých ruinách a stredovekých hradoch. Lemnos je známy aj svojimi termálnymi prameňmi a tradičnými dedinami, čo z neho robí holistické útočisko pre návštevníkov.

Lemnos, Limnos

8. Amorgos

So svojím členitým terénom, malebnými chodníkmi a pokojnou atmosférou je Amorgos rajom pre turistov a milovníkov prírody. Ostrovný kláštor Hozoviotissa, držiaci sa na skalnej stene, je pohľadom na pohľad a duchovným centrom regiónu. Amorgos je ideálny pre tých, ktorí chcú uniknúť a ponoriť sa do autentického života na gréckom ostrove, pretože je tu menej ľudí.

Amorgos

9. Milos

Milos sa vyznačuje sopečnou krajinou, ktorá ponúka jedinečné pláže s farebnými skalnými útvarmi a priezračnou vodou. – Ostrov je historicky významný, pretože na ňom bola objavená slávna socha Afrodity (Venuša de Milo). – Návštevníci Milosu môžu preskúmať jeho očarujúce rybárske dediny, katakomby a oddýchnuť si v jeho uvoľnenej atmosfére.

Biela loďka na mori a za ňou kopec s kostolíkom
Milos (zdroj: Depositphotos)

10. Kos

Kos je ostrov s bohatou historickou tapisériou, ktorý sa pýši miestami ako Asclepeion, kde kedysi cvičil Hippokrates, otec medicíny. Vďaka bohatým piesočnatým plážam a priezračnej vode je ostrov obľúbenou destináciou pre opaľujúcich sa ľudí a rodiny. – Blízkosť Kosu k Turecku poskytuje zmes gréckych a tureckých vplyvov, najmä v jeho kuchyni.

Kos, Grécko

11. Rhodos

Rhodos je známy svojím stredovekým Starým mestom, ktoré je zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, a ulicou rytierov, ktorá je lemovaná historickými hostincami. – Ostrov má krásne pláže a pulzujúci nočný život. a množstvo aktivít pre vodné športy Rhodesská rozmanitá krajina zahŕňa svieže údolia, zvlnené kopce a staroveké ruiny, ktoré poskytujú bohatý zážitok pre všetky typy cestovateľov.

ostrov rhodos
Rhodos (zdroj: freepik)

12. Symi

Symi má neoklasicistický prístav s farebnými budovami a radom skrytých zátok a pláží prístupných loďou. Pomalé tempo života na ostrove a kúzlo mesta Symi s jeho schodiskami a malebnými námestiami poskytujú pokojné útočisko. Symi je tiež známe svojou tradíciou potápania so špongiami a námornou históriou, ktoré mu dodávajú osobitý charakter.

blue and white boat on body of water near green trees during daytime

13. Astypalea

Astypalea v tvare motýľa je zmesou kykladských a dodekánskych architektonických štýlov s výraznou estetikou. – Benátsky hrad Astypalea a dedina Chora poskytujú pohľad do jeho bohatej histórie a ponúkajú panoramatický výhľad na Egejské more.

a city on a hill by the water

14. Folegandros

So svojou nedotknutou krásou, tradičnou kykladskou architektúrou a hlavným mestom Chora bez áut je Folegandros skrytým klenotom. Drsné útesy a odľahlé pláže ostrova poskytujú pocit osamelosti a intimity. – Miestna kuchyňa Folegandros a príjemná povaha jeho obyvateľov z neho robia vrelú a príjemnú destináciu.

Folegandros

15. Ithaca

Ithaka je opradená mytológiou ako Odyseov domov a vyznačuje sa bujnou zeleňou a úžasnými zátokami. Malá veľkosť ostrova a priateľská komunita poskytujú útulný a autentický zážitok z gréckeho ostrova. – Turistické chodníky na Ithake, archeologické náleziská a krásne pláže z nej robia všestrannú destináciu pre ľudí všetkých záujmov.

woman in black and brown dress standing on seashore during daytime

16. Naxos

Naxos je najväčší z Kykladských ostrovov a je známy svojou pôsobivou hornatou krajinou, starobylými ruinami a úrodnými údoliami. Tradičné dediny ostrova, byzantské kostoly a benátske hrady poskytujú bohatý kultúrny zážitok. Pláže na ostrove Naxos patria medzi najlepšie na Kykladoch, vďaka čomu sú obľúbenou destináciou pre rodiny a nadšencov vodných športov.

Mramorová brána na ostrove Naxos

17. Ios

So svojou horou Chora, rušným nočným životom a krásnymi plážami je Ios zmesou tradičného gréckeho šarmu a moderného cestovného ruchu. Tí, ktorí hľadajú vonkajšie dobrodružstvá, si užijú nedotknutú prírodu ostrova, ktorá zahŕňa turistické chodníky a odľahlé zátoky. Homérova hrobka na Iose, o ktorej sa hovorí, že je miestom posledného odpočinku tohto básnika, svedčí o jej historickom význame.

Ios, Grécko

18. Skiathos

Skiathos je známy svojimi bujnými borovicovými lesmi, viac ako 60 krištáľovo čistými plážami a pulzujúcim hlavným mestom. Rušný prístav ostrova a ulice len pre chodcov poskytujú živé a malebné prostredie. – Historické miesta Skiathos, vrátane kláštorov a starovekých ruín, poskytujú pohľad do jeho minulosti.
20 najkrajších gréckych ostrovov. Od Santorini až po Paros
Grécky ostrov Skiathos (Depositphotos)

19. Serifos

Serifos má pozoruhodnú kykladskú krajinu s výraznými bielymi budovami oproti pustým kopcom a modrému moru. – Uvoľnená atmosféra a nedotknuté pláže Serifos z neho robia útočisko pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť v menej turistickom prostredí.
Serifos, ostrov v Grécku

20. Paros

Paros je známy svojimi tradičnými dedinami, hladkými mramorovými lomami a živými prístavnými mestami. Miesta na windsurfing a kitesurfing na ostrove patria medzi najlepšie v Egejskom mori a priťahujú nadšencov vodných športov. – Paros‘ Panagia Ekatontapiliani, historický byzantský kostol, je len jedným z mnohých kultúrnych pokladov, ktoré zdobia ostrov.
Paros, Grécko
Každý z týchto ostrovov má svoje vlastné čaro a dôvody na popularitu, od pohľadnicovo dokonalých výhľadov na Santorini až po mytologické čaro Ithaky a bohatú históriu Rodosu. Tieto ostrovy sú stále obľúbené vďaka svojej osobitej ponuke a nezabudnuteľným zážitkom.“

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.9 / 5. Počítadlo: 13

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?