Najkrajšie pláže na Kréte: TOP 14 pláží, ktoré vám vezmú dych!

Pláž Elafonisi na Kréte
Pláž Elafonisi na Kréte

Ak milujete aj prírodu, hitóriu ale aj pláźe – Kréta je pre vás ideálna destinácia. V nasledujucom článku prinášame 14 najkrajších pláží na Kréte rozdelených podľa lokality.

Najkrajšie pláže na západe v okolí Chania:

Pláž Balos

Pláž Balos na Kréte

Jedna z najkrajších pláží na Kréte. Pláž je veľmi fotogenická a je známa svojou nádhernou azúrovou lagúnou s jemným bielym až řuzovkastým pieskom. Na pláž sa dostanete buď autom, taxíkom alebo loďou. Auto je potrebné odparkovať a kráčať (zoberte si tenisky) na pláž kamenistým terénom ešte asi 1,2km (polhodinová turistika). Piesočnatá pláž  je takmer kilometer dlhá.

Elafonisi Beach: 

Elafonisi pláž, Kréta
Elafonisi pláž, Kréta

Ďalšia karibsky pôsobiaca nádherná plaž kúsok (75km) od Chanie je pláž Elafonisi. Pláž s nádherným ružovkastým jemným pieskom sa nachádza v juhozápadnom cípe Kréty. Tvorí ju piesočná duna ktorá spája Krétu s ostrovčekom Elafonisi.

More má z plaže postupný vstup a je plytké a pokojné. Preto je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi. Okrem toho tu nájdete aj potrebné zázemie v podobe, lehátok, slnečníkov či občerstvenia.

Na plaž sa dostanete autom z Chanie asi za 90 minút a auto pohodlne zaparkujete na blízkom parkovisku. Jazdí sem aj autobus z Chanie ale iba raz denne – ráno tam, večer späť.

Falassarna Beach

Falasarna pláž, Kréta
Falasarna pláž, Kréta

Je to ďaľšia pláž ktorá sa bije o prvenstvo najkrajších pláží na Kréte. Ideálne ak ich sami navštívite a rozhodnete. Široká a dlhá piesočnatá pláž ktorá je naozaj nádherná a keďže je na západe – je priam povinnosť sledovať z nej západ slnka. Z chanie tam pôjdete po ceste dlhej asi 52 km až sa dostanete priamo na parkovisko pri pláži. Odporúčame!

Najkrajšie pláže v okolí Heraklionu

Agia Pelagia

Agia Pelagia pláž, Kréta
Agia Pelagia pláž, Kréta

Pokojná pláž sa nachádza iba kúsok od hlavného rušného mesta Heraklion asi 23 km na západ a rozpretiera sa v zátoke pokojného letoviska Agia Pelagia. Táto pláž je vhodná aj pre deti, pretože má postupný vstup do mora a je chránená pred vetrom. Je piesočnatá a skladá sa okrem hlavnej pláže aj z mnohých malých pláží, pretože je veľmi členitá. Nájdete na nej všetko potrebné vybavenie a občerstvenie.

Pláž Matala

Krásna známa fotogenická pláž s tmavým pieskom v zovretí skalného masívu. Na jednom útese sú vyhĺbené do skaly desiatky jaskyniek. Tie vznikli už v dobe kamennej. V sedemdesiatych rokoch ich potom obsadili členovia hnutie hippies. Dnes sú však už prázdne a sú zaujímavým prvkom tejto pláže.

Na pláž sa dostanete autom alebo autobusom z Heraklionu. Cesta trvá asi 75-90 minút vnútrozemím na juh. Pre nudistov je tu potom asi 20 minút pešo vzdialená Red Beach, ktorá je tiež pekná a piesočnatá.

Najkrajšie pláže na východe Kréty

Pláž Vai (Finikodasos)

Krásná palmová pláž známa aj ako Finikodasos je opäť považovaná za jednu z najkrajších pláží na Kréte a často obsadzuje aj svetové rebríčky. Vyznačuje sa najmä najväčším palmovým lesom (hájom) na svete. Nájdete tu teda aj príjemný palmový tieň.

Pláž je ocenená modrou vlajkou. Je jednoducho nádherná. Má však svoje “ale”. Nachádza sa toršku ďalej od civilizácie na severovýchode a dostanete sa sem jedine autom. Z Heraklionu vám to potrvá asi dve a pol hodiny a na mieste pohodlne zaparkujete. Pláž určite stojí za návštevu. Najmä ak ste ubytovaní niekde vo východnej časti ostrova.

Kato Zakros

Nádherná pokojná pláž na vyćhode Kréty. Pláž je vhodná pre rodiny s deťmi, keďze vstup do mora je príjemný a pozvoľný. Neďaleko sa nachádzajú aj minojské vykopávky alebo Údolie mŕtvych s nenáročnými turistickými chodníčkami. 

Pláž Voulisma

Pláž Voulisma , Kréta
Pláž Voulisma, Kréta

Táto pláž je jednou z najkrajších na východnom pobreží Kréty. Je známa svojou bielou piesočnatou plážou a nádherným tyrkysovo modrým morom. Nájdete tu lehátka aj slnečníky. O pokoj a pohodu je teda postarané.

V oblasti Voulisma sa nachádzajú rôzne plážové bary a reštaurácie, kde môžete ochutnať tradičné krétske jedlá a nápoje. Okrem kúpania a opaľovania môžete vyskúšať vodné športy, ako je napríklad šnorchlovanie či potápanie, pretože podmorský svet v tejto oblasti je mimoriadne pestrý a zaujímavý.

Pláž je obľúbená aj pre rodiny s deťmi, pretože vstup do mora je plynulý a voda je čistá. V blízkosti pláže sú parkovacie miesta, takže prístup autom nie je problém.

Najkrajšie pláže v okolí Rethymno

Pláž Preveli

Pláž Preveli
Pláž Preveli, Kréta

Táto exotická pláž sa nachádza na južnom pobreží Kréty, asi 35 km od Rethymna. Charakterizuje ju palmový les v blízkosti, z ktorého vyteká rieka do mora. Táto kombinácia dáva pláži jedinečný vzhľad. Počas letných mesiacov je tu veľa návštevníkov, ale stále je tu možné nájsť si miesto pre seba. Parkovanie je v blízkosti a je dobré vziať si s sebou obuv vhodnú na kamenistý terén.

Pláž Triopetra

Pláž Triopetra
Pláž Triopetra, Kréta

Nazvaná podľa troch veľkých skal, ktoré vystupujú z mora, Triopetra je rozsiahla piesočnatá pláž s krištáľovo čistou vodou. Je to tiché miesto, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho. V blízkosti sú niektoré taverny a bary, kde môžete ochutnať miestne špeciality.

Južná Kréta:

Pláž Agios Pavlos

Pláž Agios Pavlos
Pláž Agios Pavlos, Kréta

Nachádza sa v oblasti Agios Pavlos a je charakteristická impozantnými piesočnými dunami. Toto tajomné a pokojné miesto je ideálne pre relaxáciu. Tmavý piesok a tyrkysová voda vytvárajú nádherný kontrast.

Pláž Rodakino

Toto je tichá a nekomerčná oblasť, ktorá je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokojný únik. Piesočnatá pláž je obklopená skalami a poskytuje jedinečný výhľad na okolitú krajinu.

Stredná Kréta v okolí Heraklionu:

Pláž Ammoudara

Pláž Ammoudara
Pláž Ammoudara, Kréta

Nachádza sa blízko Heraklionu a je jednou z najdlhších a najobľúbenejších pláží v oblasti. Ponúka všetky moderné vybavenie, množstvo vodných športov a aktív, takže je ideálna pre rodiny aj mladých ľudí.

Pláž Ligaria

Menej známa pláž blízko Agia Pelagia, Ligaria je menej rušná a ponúka pokojné prostredie s jasnou modrou vodou. Je obklopená skalami a jemným pieskom, čo ju robí ideálnou pre opaľovanie a kúpanie sa.

No čo? Vybrali ste si tú svoju? Prečítajte si aj nášho sprievodcu – Čo vidieť a robiť na Kréte.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počítadlo: 16

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?