Letenky do Indonézie za 499 eur + tip ako na BALI

By: Luke Ma - CC BY 2.0

Vedeli ste, že Indonézia sa skladá zo 17 500 ostrovov? Jej hlavným mestom je Jakarta, ktorá sa nachádza na ostrove Jáva. Južne pod Jávou sa nachádza raj na zemi a to ostrov Bali.

Tento ostrov je fenomén a je celkom iný ako zvyšok Indonézie. V jeho vnútrozemí nájdete krásne ryžové polia, pralesy či hory. Pobrežie ponúka krásne zátišia, útesy, ale aj pieskové pláže.

Bali je obľúbenou destináciou surferov. Nájdete tu mnoho pláži s obrovskými vlnami, ktoré tvoria takzvané „tunely“, ktoré surfisti jednoducho milujú. Ale nebojte sa, nájdete tu aj kľudné pláže s pokojnejším morom alebo aj pláže pre úplne začínajúcich surferov. 

surfovanie na Bali
By: Cuncun WijayaCC BY 2.0

Okrem toho nájdete na Bali aj veľké množstvo hinduistických chrámov. Keďže Bali je hinduistická krajina, jej obyvatelia sú veľmi milí, priateľskí a tolerantní. Na každom kroku nájdete drobné slamenné misky s lupeňmi kvetov a vonnou tyčinkou. Je to obeta bohom. A určite sa vám stane že na nejakú aj stupíte alebo omylom rozkopnete. Ale nebojte sa, nič sa nedeje. Balíjčania sú zvyknutí a berú to „športovo“. 

obety bohom na Bali
By: Thomas HubauerCC BY 2.0

Letenky do Jakarty sú momentálne dostupné z Viedne s najlepšou leteckou spoločnosťou Európy a to s Turkish Airlines za akciovú cenu 499 eur počas nasledujúcej zimy a to od októbra až do marca. Odporúčame cestovať v októbri alebo začiatkom novembra a potom v marci, kedy najmenej prší a Bali je krásne a nie je preplnené.  Od polovice novembra do februára môžu byť častejšie dažde, kedže je obdobie daždov.

Opica na Bali
By: McKay SavageCC BY 2.0

 Vyhľadať a rezervovať letenky do Jakarty

 Spiatočné letenky z Jakarty na Bali za cca 90 eur 

 AKTUALIZÁCIA: možnosť zakúpiť letenky priamo na Bali ya 599 eur: Pozri termíny leteniek >>

Ubytovanie na Bali?

Čo sa ubytovania týka, tak s tým na Bali nie je žiaden problém. Ubytovanie zoženiete už od cca 5 eur na noc (ak ste aspoň dvaja). My osobne sme bývali napr za 6, 50 eur na osobu/noc s bazénom, wi-fi, klímou a na pláži. Na prvých pár dní odporúčam booknuť cez Booking.com. Daľšie dni by som už zjednával na mieste.

Ideálne je kúpiť si lacnú miestnu SIM kartu s internetom (vychádza to pár eur) a sledovať na bookingu kde sú ake hotely voľné a rovno tam prísť a zjednať lacnejšie. SIM kartu kúpite na každom rohu.

Ceny na Bali? 

  • Skúter od 5 eur / deň
  • Jedlo od 1,5 eur (smažená ryža s kuraťom)
  • Ovocná štava od 1 eur 
  • Ubytovanie od 5 eur / noc/ osoba
  • Pivo (Bintang) – cca 2 eur 
  • Surf – od 3-5 eur na deň
  • Masáž od cca 4 eur

Samozrejme nájdete tam aj McDonalds, Hamburgre, Pizzu a podobné západné jedlá.

 Otázky radi zodpovieme v komentároch nižšie

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?