Letenky do Indonézie za 499 eur + tip ako na BALI

By: Luke Ma - CC BY 2.0
🔔 Odoberajte najlepšie tipy!
Najlepšie ponuky miznú rýchlo
50 000+ ľudí už odoberá najlepšie ponuky priamo na email.

Vedeli ste, že Indonézia sa skladá zo 17 500 ostrovov? Jej hlavným mestom je Jakarta, ktorá sa nachádza na ostrove Jáva. Južne pod Jávou sa nachádza raj na zemi a to ostrov Bali.

Tento ostrov je fenomén a je celkom iný ako zvyšok Indonézie. V jeho vnútrozemí nájdete krásne ryžové polia, pralesy či hory. Pobrežie ponúka krásne zátišia, útesy, ale aj pieskové pláže.

Bali je obľúbenou destináciou surferov. Nájdete tu mnoho pláži s obrovskými vlnami, ktoré tvoria takzvané „tunely“, ktoré surfisti jednoducho milujú. Ale nebojte sa, nájdete tu aj kľudné pláže s pokojnejším morom alebo aj pláže pre úplne začínajúcich surferov. 

surfovanie na Bali
By: Cuncun WijayaCC BY 2.0

Okrem toho nájdete na Bali aj veľké množstvo hinduistických chrámov. Keďže Bali je hinduistická krajina, jej obyvatelia sú veľmi milí, priateľskí a tolerantní. Na každom kroku nájdete drobné slamenné misky s lupeňmi kvetov a vonnou tyčinkou. Je to obeta bohom. A určite sa vám stane že na nejakú aj stupíte alebo omylom rozkopnete. Ale nebojte sa, nič sa nedeje. Balíjčania sú zvyknutí a berú to „športovo“. 

obety bohom na Bali
By: Thomas HubauerCC BY 2.0

Letenky do Jakarty sú momentálne dostupné z Viedne s najlepšou leteckou spoločnosťou Európy a to s Turkish Airlines za akciovú cenu 499 eur počas nasledujúcej zimy a to od októbra až do marca. Odporúčame cestovať v októbri alebo začiatkom novembra a potom v marci, kedy najmenej prší a Bali je krásne a nie je preplnené.  Od polovice novembra do februára môžu byť častejšie dažde, kedže je obdobie daždov.

Opica na Bali
By: McKay SavageCC BY 2.0

 Vyhľadať a rezervovať letenky do Jakarty

 Spiatočné letenky z Jakarty na Bali za cca 90 eur 

 AKTUALIZÁCIA: možnosť zakúpiť letenky priamo na Bali ya 599 eur: Pozri termíny leteniek >>

Ubytovanie na Bali?

Čo sa ubytovania týka, tak s tým na Bali nie je žiaden problém. Ubytovanie zoženiete už od cca 5 eur na noc (ak ste aspoň dvaja). My osobne sme bývali napr za 6, 50 eur na osobu/noc s bazénom, wi-fi, klímou a na pláži. Na prvých pár dní odporúčam booknuť cez Booking.com. Daľšie dni by som už zjednával na mieste.

Ideálne je kúpiť si lacnú miestnu SIM kartu s internetom (vychádza to pár eur) a sledovať na bookingu kde sú ake hotely voľné a rovno tam prísť a zjednať lacnejšie. SIM kartu kúpite na každom rohu.

Ceny na Bali? 

  • Skúter od 5 eur / deň
  • Jedlo od 1,5 eur (smažená ryža s kuraťom)
  • Ovocná štava od 1 eur 
  • Ubytovanie od 5 eur / noc/ osoba
  • Pivo (Bintang) – cca 2 eur 
  • Surf – od 3-5 eur na deň
  • Masáž od cca 4 eur

Samozrejme nájdete tam aj McDonalds, Hamburgre, Pizzu a podobné západné jedlá.

 Otázky radi zodpovieme v komentároch nižšie

 

 

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Pozrite si aj ponuku kompletných dovoleniek

DO 500 €

Dovolenky do 500 €

Najlacnejšie zájazdy letecky. Zobraziť ponuku
LAST MINUTE

LAST MINUTE PONUKY

Zľavy až do 50 %. Zobraziť ponuku
ALL INCLUSIVE

All Inclusive zájazdy

Dovolenka so všetkým v cene. Zobraziť ponuku

Kompletná ponuka

Vyhľadajte si dovolenku. Všetky zájazdy →
Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.