Bali bez davov turistov? Na týchto 9 miestach je to možné

bali dievca na hojdacke
apic / Pixabay

Zažiť autentické Bali a vyhnúť sa predavačom, ktorí sa vám snažia nanútiť kadečo je stále možné. Vyrazte na východ a sever Bali! Je pravda, že na cestách strávite viac času, no hodina či dve naviac sa v tomto prípade naozaj vyplatia. Spísali sme zoznam miest a aktivít, kde sa nebudete musieť predierať davmi.

1. White Sand Beach, Padangbai

Spolu so susednou plážou Blue Lagoon Beach sú vytvorené v malých zátokách vedľa prístavu, z ktorého vyrážajú lode východným smerom. Na pláži pravdepodobne nebudete sami, no rozhodne nehrozí, že sa budete s ostatnými turistami tlačiť na dekách vedľa seba.

Pikoškou je lokálna reštaurácia (úplne posledná vpravo, keď stojíte oproti oceánu), ktorá má menu v češtine. Majiteľka Putu sa vám dokonca pár vetami prihovorí po česky. Ich cesnačka nie je vôbec zlá na to, že vám ju varia tisícky kilometrov ďaleko od domova.

🎁 Tip na darček pre cestovateľa: Darčekový poukaz na letenky
 
white sand beach padangbai bali
By: Vladimir ECC BY 2.0

2. Chrám Tirta Gangga, Karangasem

Vodný chrám dal postaviť lokálny kráľ v roku 1948 a erupcia neďalekej sopky Agung v roku 1963 ho takmer zničila. To by bola veľká škoda, pretože tento rozsiahly komplex záhrad je tak krásne sfarbený kvetmi a rastlinami, že neviete kam sa skôr postaviť pre dokonalú fotku. Je tu síce viac turistov ako na zvyšných miestach v zozname, no chrám je tak krásny, že nevidieť ho by bol hriech. 

Bali bez davov turistov? Na týchto 9 miestach je to možné
Chrám Tirta Gangga – By: Ken MarshallCC BY 2.0

súťažná

3. Uforia Chocolate Factory, Jasri

Sladká zastávka pre všetkých čokoholikov. Okrem horkej čokolády s vysokým obsahom kakaa vyrába Uforia aj zaujímajú príchuť so zázvorom alebo vanilkou. Ochutnávka niekoľkých druhov je zdarma, no po nej si určite budete chcieť niekoľko tabuliek odniesť domov.

Uforia čokoládovňa
By: Michaela Struhárová

4. Amed

Rybárska dedina je východiskovým bodom pre potápačov. Koralový útes v blízkosti Amedu patrí medzi najkrajšie na Bali a je plný rôznych druhov morských živočíchov. V dedine nájdete niekoľko príjemných reštaurácii, napríklad aj s takýmto výhľadom. Ak budete mať šťastie a oblaky to dovolia, naskytne sa vám krásna scenéria s najvyššou sopkou ostrova Mount Agung.

Bye bye #Bali #AmedBeach #SunsetPoint #snorkeling #scubadiving #AmedBali #Holiday #Sunset #Magic

A post shared by Sophie D. (@sophie_dvx) on

5. Vrak lode Liberty, Tulamben

Asi 25 metrov od pobrežia leží na morskom dne vrak 125-metrovej lode zasiahnutej počas 2. svetovej vojny japonským torpédom. Pôvodný plán ukotviť ju v prístave v meste Singaraja zlyhal kvôli okupovaniu, takže ostala v Tulambene. Láva z explózie sopky Agung ju v roku 1963 odtlačila z pobrežia tam, kde leží teraz.

Najlepšie si tento zážitok užijete pri potápaní, no loď je viditeľná aj keď sa rozhodnete pre šnorchlovanie. Stačí si požičať masku a šnorchel od miestnych a k vraku bez problémov doplávate z brehu.

Ako to pri vraku vyzerá si pozrite vo videu:

6. Vodopády Sekumpul

Cesta k vodopádu môže trochu potrápiť tých, ktorí nemajú dobrú kondičku, no tých niečo vyše 400 schodov a prechod cez rieku stojí za to.

Upozornenie: napriek tomu, že táto oblasť je stále turistom viac neznáma ako známa, miestni ľudia so základnou znalosťou angličtiny rýchlo pochopili, ako sa dajú zarobiť peniaze. Ak vám budú tvrdiť, že k vodopádom nesmiete bez predraženého sprievodcu, je to hlúposť a pokračujte ďalej. Jediný poplatok je 20 000 rupií (cca 1,50 eur).

Morning Paradise! Love to see you Again! ???? Have you been here?? Pic. @sh.lesya Thanks for sharing ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ONE DAY TRIP TO NUSA PENIDA & CUSTOMIZED TRIP IN BALI CONTACT US? ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Explore #Bali and island hopping to another Paradise in Indonesia ? Lets use #balicili to allow us feature your moment ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ? hi@balicili.com ? http://balicili.com for information updates about Bali & Beyond?? NOTE : KEEP BALI CLEAN? ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ . . . . . . #love #sekumpul #waterfall #fun #happy #explore #girl #buleleng #jimbaran #travelphotography #travelblog #worldtraveler #seminyak #nusapenida #canggu #jimbaran

A post shared by BALI ● Explore Bali and Beyond (@balicili) on

7. Pozorovanie delfínov, Lovina

Aj keď o tejto aktivite veľa ľudí vie, málokto meria cestu až do Loviny, preto sa ocitla na našom zozname. Dohodnutie lode, ktorá vás skoro ráno s východom Slnka odvezie k miestam, kde sa zdržujú delfíny, nie je zložité. Odporúčame napríklad osloviť personál Villa Agung Beach Inn, radi pomôžu a celý výlet bude stáť do 10 eur.

Good morning from Lovina. #dolphins at #sunrise #thelovinabali #bali

A post shared by THE LOVINA Bali Resort (@thelovinabali) on

8. Chrám Brahma Vihara Arama, Banjar

Najväčší budhistický chrám na Bali je situovaný na kopci s krásnym výhľadom a záhradou plnou zelene. Každý mesiac sa tu koná 10-dňová meditácia Vipassana. Na najvyššom bode je situovaná zmenšená replika chrámu Borobudur, ktorý sa nachádza na Jáve a je vôbec najväčšou budhistickou stavbou na svete.

Bali bez davov turistov? Na týchto 9 miestach je to možné
Budhistický chrám Brahma Vihara Arama – By: Ken MarshallCC BY 2.0

9. Koralové útesy ostrova Menjangan

Z prístavu v meste Pemuteran sa odveziete k ostrovu rybárskou loďou v sprievode prvých lúčov vychádzajúceho Slnka a sopiek zo susednej Jávy. Farebné koralové útesy a rušný podmorský život očakávajte pri potápaní alebo šnorchlovaní neďaleko miniatúrneho ostrova Menjangan. Jediní obyvatelia ostrova sú divé jelene a hinduistický kňaz, ktorý sa tu pár dní v týždni stará o chrám.

Bali bez davov turistov? Na týchto 9 miestach je to možné
Ostrov Menjangan a Jáva v pozadí – By: Selamat MadeCC BY 2.0

Autor: Michaela Struhárová

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?