Tieto 4 krajiny precestuješ za menej ako 20 eur na deň

Prepočty ťa niekedy jednoducho nepustia: načo ti bude lacná letenka, keď v cieľovej krajine aj tak minieš celý majetok? Skús sa pozrieť na vec opačne. Keď investuješ do letenky viac, môžeš sa dostať do krajiny, v ktorej sa tvoje chabé úspory premenia na slušný majetok.

Ktoré krajiny môžeš navštíviť s dennými výdavkami pod 20 eur?

Indonézia

Tisíce ostrovov a každý je iný: to je Indonézia. V najväčšej moslimskej krajine sveta zažiješ nedotknutú džungľu aj preplnené miliónové mestá. Hoci je trošku náročnejšia na cestovanie ako zvyšok krajín v juhovýchodnej Ázii, odmení ťa skvelými zážitkami, ktoré si nenaplánuješ. Ubytovanie mimo turistických top regiónov (ako napríklad Bali) sa pohybuje na veľmi nízkej úrovni, naješ sa bežne za menej ako euro. Len to pivo je trošku drahšie, kvôli daniam.

Ak chceš ísť do Indonézie, leť do Jakarty a odtiaľ niečím ázijským na ostrov, ktorý sa ti zapáčil.

Kambodža

Mnohí vidia Kambodžu ako Thajsko minulého storočia. A zrejme je to pravda. Hoci služby a turistická rozvinutosť na Thajsko ešte stále nesiaha, výhodou Kambodže sú stále omnoho nižšie ceny oproti západnému susedovi. V Kambodži sme napríklad zažili fish massage iba za dva doláre – a v cene bolo aj pivo! Mimo turistickej sezóny, teda počas nášho leta, vraj rovnaké kombo kúpiš iba za jediný dolár. Kto by to nevyskúšal?

Keď ťa presvedčila Kambodža, leť do Bangkoku a prejdi autobusom cez Siem Reap až na pláže na juhu krajiny.

India

Veľká, preľudnená, špinavá, smradľavá, ale s úžasným jedlom, ľuďmi a lacným… vlastne takmer všetkým. V Indii si príde na svoje každý cestovateľ, pretože jej kontrasty majú čo ponúknuť chudobnému backpackerovi, ale aj bohatým biznis cestovateľom. Ak chceš zažiť indickú kultúru a históriu, začni zlatým trojuholníkom okolo Dilí a potom si oddýchni niekde v Goa.

Do Indie najlacnejšie priletíš do Bombaja alebo Dilí, po krajine sa môžeš presúvať aj vlakom, podľa toho, akú veľkú časť Indie chceš vidieť.

Srí Lanka

Je jednoduchá a takmer dokonalá. Iba na Srí Lanke sa za niekoľko hodín dostaneš z rozprávkovo zeleného vnútrozemia posiateho čajovými plantážami až k panenským pieskovým plážam Lakadivského mora. Ak rád surfuješ alebo sa to chceš naučiť, máš o dôvod viac, prečo ísť na Cejlón. A keď už sme použili starý názov tohto ostrova, až sa nám slinky zbiehajú nad skvelým čiernym čajom, ktorého si na Srí Lanke užiješ do sýtosti. Srí Lanka sa nám síce zdala trochu drahšia ako zvyšné destinácie z tohto zoznamu, ale 20-eurový rozpočet na deň určite dodržíš, aj keď si dáš na večeru čerstvú rybu priamo na pláži.

Ak chceš ísť na Srí Lanku, nájdi si let do Colomba. Možno získaš aj medzipristátie na Maledivoch, hoci z lietadla ťa von asi nepustia.

Keď ťa náš zoznam zaujal a chceš sa naučiť, ako počas cestovania ušetriť, prečítaj si e-knihu Tajomstvá cestovania na www.malysvet.sk. V nej nájdeš 100 cestovateľských tipov, ako cestovať lacnejšie, bezpečnejšie a podľa možnosti stále pohodlne.

Andrej Majláth

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?