TERCEIRA: Menej známy ostrov Azorského súostrovia

Angra do Heroismo terceira
Výhľad na mesto Angra do Heroismo

Pri návšteve Azorských ostrov väčšina turistov zavíta len na najväčší ostrov São Miguel. Ak by ste chceli vidieť aj zvyšné ostrovy (čo vrelo odporúčame), ponúkame vám pár tipov čo vidieť na ostrove Terceira. Vedeli ste, že sa naň viete dokonca dopraviť úplne zadarmo? Čítajte až do konca a dozviete sa ako!

  • Letenky na Azory hľadajte TU.

Základné informácie

Azorské ostrovy patria k Portugalsku a nachádzajú sa približne 1 500 kilometrov od pevniny. Obývaných ostrovov je celkom deväť s rozlohou 2 346 kilometrov štvorcových. Vďaka svojej polohe lákajú nielen turistov z Európy, ale aj Ameriky, ktorá je vzdialená 3 900 kilometrov.

Najväčším ostrovom Azorov je São Miguel a hneď po ňom nasleduje Terceira. Ďalšie ostrovy sú São Jorge, Faial, Pico, Corvo, Flores, Santa Maria, Formigas a Graciosa. Sú sopečného pôvodu a pre svoju nedotknutú prírodu sa nazývajú aj Havajom Európy. Konkrétne na Terceire odporúčame stráviť aspoň tri celé dni a toto sú dôvody prečo.

Angra do Heroísmo

Jedno z hlavných miest ostrovov Angra de Heroísmo nájdete práve na ostrove Terceira. Vzniklo v roku 1534 vďaka čomu nie je len najväčšie, ale aj najstaršie na Azorských ostrovoch. Je zapísané do svetového dedičstva UNESCO.

Angra de Heroísmo terceira
Modrý kostolík Igreja da Misericórdia v hlavnom meste

Popri prechádzke medzi úzkymi uličkami nezabudnite navštíviť najznámejšie pamiatky ako sú katedrála Sé de Angra, kostol Igreja da Misericórdia, Palácio dos Capitães Generais, hrady São Sebastião São João Baptista. Toto ani zďaleka nie sú všetky pamiatky, ktoré môžete počas návštevy mesta vidieť. Pevnosti, hrady, kláštory a farebné fasády domov vás budú sprevádzať počas celej návštevy mesta.

Výhľad zo Serra do Cume

Jednoznačne najlepší výhľad, aký môžete na ostrove zažiť! Toto miesto je stvorené na skvelé fotky a ani silný vietor turistov neodradí vidieť túto panorámu naživo. Rozhodne si nenechajte ujsť tento výhľad na veľkolepé zelené polia.

Serra do Cume terceira
Serra do Cume

Túra Mistérios Negros

Pre milovníkov prechádzok jednoznačne odporúčame ísť na túto pešiu túru, ktorá vás prevedie prekrásne zelenou azorskou prírodou. Jazerá, močiare, fauna, lúky – to všetko vám ponúkne nedotknutá príroda na Mistérios Negros.

Prírodné bazény

Kúpať sa v prírodnom bazéne uprostred Atlantiku, neznie to úžasne? A na ostrove ich je rovno niekoľko! Aj keď je Atlantik často studený a vlny sú divoké, za dobrých podmienok vám odporúčame okúpať sa v jednom z typických bazénov na ostrove. Nájdete ich viac, napríklad Cais da Silveira, Oeste Do Caracol, Piscinas Naturais de Porto Martins alebo najznámejšíbazén dos Biscoitos.

Biscoitos terceira
Prírodný bazén Biscoitos

Algar do Carvão

Snáď najkrajšie miesto na ostrove, kde môžete vidieť vulkanický kráter zvnútra. Pred tisíckami rokov tu pretekala láva, dnes sa tam nachádza jazero a bohatá fauna. Algar do Carvão je najvyhľadávanejšou atrakciou na ostrove a pri kúpe zvýhodneného lístka môžete navštíviť aj ďalšiu jaskyňu Gruta do Natal.

Algar do Carvão terceira
Algar do Carvão
Algar do Carvão terceira
Algar do Carvão

Banana Farm

Ak sa rozhodnete stráviť noc na Terceire, lepšie miesto ako banánovú farmu nenájdete. Malé drevené domčeky pod stromami banánovníkov urobia váš výlet na ostrove jedinečným. Predstavte si, že sa ráno zobudíte a odtrhnete si čerstvý banán rovno zo stromu. Banány ale nie sú jediné, čo sa na ECO farme pestuje – nájdete tu aj iné druhy exotického ovocia ako napríklad mango, alebo aj kávu a čaj.

Počas pobytu si samozrejme môžete všetko čerstvé ovocie kedykoľvek vychutnať.
Ak budete mať záujem, jeden z majiteľov fariem vás prevedie po areáli a urobí zaujímavú prednášku o pestovaní. Svoj večer môžete vždy ukončiť pri ohnisku medzi stromami s ostatnými návštevníkmi kempu. Tieto jedinečné domčeky si môžete zarezervovať cez Airbnb.

TERCEIRA: Menej známy ostrov Azorského súostroviaVedeli ste?

  • Vraví sa, že na Azoroch môžete zažiť všetky štyri ročné obdobia za jeden deň. Niekedy ste na východe ostrova, kde je slnečný deň a o pár kilometrov ďalej na západ je obloha zamračená a prší.
  • Na ostrovoch platí aj to, že zvieratá majú prednosť, a preto sa vaša cesta môže predĺžiť kvôli stádu kráv prechádzajúcich cez cestu.
  • Ak budete mať šťastie, na ostrove sa konajú tradičné býčie slávnosti. Miestna tradícia láka do ulíc stovky ľudí, aby sa pozreli na býčiu show, ale taktiež nechýba dobré jedlo, pivo a zábava.
  • A keďže sa ostrov nachádza uprostred Atlantiku, populárnou turistickou atrakciou je aj sledovanie veľrýb. Zhruba za 50 eur sa môžete zúčastniť plavby, počas ktorej spozorujete okrem rôznych druhov veľrýb aj delfíny.

Ako sa dostať na ďalší ostrov ZADARMO?

Vďaka leteckej spoločnosti SATA sa viete ľahko prepraviť medzi ostrovmi zdarma. Platí to pre tých, ktorí prilietajú z PortugalskaMadeiry. Všetky informácie, podmienky ako aj žiadosť o letenku zdarma nájdete na oficiálnej stránke.

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 5

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?