Pali, Havaj – pobrežie, ktoré vás chytí za dušu

pobrežie
By: Andrew Baerst - CC BY 2.0

Na Pali je jedno z najmajestátnejších a najkrajších havajských pobreží. Na severnom pobreží ostrova Kauai ponúka neuveriteľný panoramatický výhľad na rozsiahly Tichý oceán. Môžeme ho pokojne označiť aj za klenot klenotov na ostrove.

Ostrov Kauai je zo všetkých ostrovov najstarší a za svoju členitosť a prírodné scenérie môže poďakovať erózii, ktorá sa s ním dostatočne vyhrala. Vo vnútrozemí vytvorila veľkolepý kaňon Waimea a na severnom pobreží má na svedomí neuveriteľné, až magické útesy, ktoré dosahujú výšku až 1200 metrov. No útesy pobrežia Na Pali nie sú známe len svojou výškou, ale aj neuveriteľnými a zaujímavými tvarmi, červenou farbou zeminy a bujnými machmi na svojich svahoch. Pôsobia naozaj ako náplasť na dušu, a to vďaka neuveriteľnému pokoju, minimom ľudí a divokej a nádhernej prírode.

https://www.instagram.com/p/BU47-gdlzuo/?taken-at=239788427

Poberežie Na Pali je dych vyrážajúce miesto, ktoré ponúka potešenie pre cestovateľské duše v podobe dramatických útesov, nedotknuteľných pláží, turistických chodníkov či dokonca archeologických nálezov. Je miestom, na ktorom pôsobí neuveriteľná sila prírody, ktorá neustále mení a vyvíja tvar krajiny. Nájdete tu majestátne zamatovo zelené útesy či kaskádovité vodopády, ktoré sa ponárajú do hlbokých dolín.

pobrežie
By: Andrew BaerstCC BY 2.0

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa na pobrežie dostať. Najviac obľúbený je práve po trase Kalalau, ktorá sa začína na pláži Ke´e. Ide o približne 18 kilometrov dlhý turistický chodník vedúci cez malé ale aj veľké údolia. Počas cesty sa ponúkajú neuveriteľné scenérie a úžasné výhľady. Pláž Ke´e, na ktorej sa trasa začína, je známa aj ako potápačský raj. Z nej vedie úzky chodník priamo prudko do kopca. Trasa prechádza cez päť údolí a končí sa na samotnej pláži Kalalau. Ide o jednu z najnáročnejších výprav na ostrove. Niektorí turisti sa dokonca rozhodnú trasu prerušiť na deň alebo dva, postavia si stan na pláži Hanakoa, ktorá sa nachádza po ceste, a na konečnú pláž Kalalau vyrazia až na ďalší deň.

https://www.instagram.com/p/BU7eTNqlOZB/?taken-at=239788427

Pobrežie Na Pali je známe nielen pre svoju majestátnosť a prekrásnu prírodu. Dôvodom jeho „slávy“ je aj fakt, že sa tu natáčali filmy ako Jurský Park či Indiana Jones. Na pobreží Na Pali sa okrem spomínaných pláží sa nachádzajú aj ďalšie iné. Napríklad pláž Honopu Beach je známa tým, že ju môžete vidieť v niekoľkých scénach filmu Piráti z Karibiku. Nachádza sa tu prekrásny skalný oblúk no dostanete sa sem jedine po vode z vedľajšej pláže Kalalau.

Pali, Havaj - pobrežie, ktoré vás chytí za dušu
By: Ian GamponCC BY 2.0

Pobrežie môžete spoznávať nielen pešo, ale aj prostredníctvom vyhliadkových letov či na kajakoch. Ak sa rozhodnete pre kajaky, je potrebné sa pripraviť na niekoľkokilometrové pádlovanie a ostré slnko. Vyhliadkový let môžete absolvovať na rogale, lietadle či vrtuľníkom. Takto sa vám ponúka neuveriteľný zážitok v podobe pozorovania nádhery pobrežia z vtáčej perspektívy.

https://www.instagram.com/p/BUur35IALMX/?taken-at=239788427

Pali, Havaj - pobrežie, ktoré vás chytí za dušu
By: Andrew BaerstCC BY 2.0

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?