[6/11] Navštívte netradičné miesta v Londýne | Idem Do Londýna

Kings Cross londýn
Stanica Kings Cross

V ďalšom pokračovaní seriálu Idem Do Londýna sa pozrieme na menej tradičné miesta v Londýne, ktoré však môžu stáť za návštevu. Veď posúďte sami.

1. The Emirates Air Line

Nasadnite na jedinú kabínovú lanovku The Emirates Air Line a vychutnajte si netradičné pohľady na O2 Arénu, moderné finančné centrum Canary Wharf, olympijský park a protipovodňové bariéry na Temži. Cena spiatočného lístka je £9.

2. Milionárska štvrť Knightsbridge

Prejdite sa cez milionársku štvrť Knightsbridge plnú luxusných domov a áut. Zastavte sa tiež v svetoznámom obchodnom dome Harrods.

harrods londýn
Obchodný dom Harrods v Londýne

3. Čínska štvrť

Neďaleko Soho sa nachádza čínska štvrť China Town, plná čínskych reštaurácií a tradičného oblečenia. Od konca januára do polovice februára je krásne vyzdobená farebnými lampiónmi pri príležitosti osláv čínskeho nového roku.

4. Trh Leadenhall

Najstaršie trhovisko v Londýne leží vo finančnej štvrti na ulici Gracechurch Street. Postavili ho už v 14. storčí a dokonca poslúžilo aj na natáčanie Harryho Pottera. Spoznávate „šikmú uličku“?

Leadenhall Market londýn
Leadenhall Market, Londýn

5. Notting hill 

Štvrť Notting Hill láka najmä svojou krásnou architektúrou, farebnými domčekmi a pokojným prostredím. Posledný augustový týždeň sa tu koná karibský karneval Notting Hill Carnival plný hudby, tanca a farieb.

6. Little Venice (Malé Benátky)

Malé Benátky ležia na kanáli Regent’s Canal. Nachádza sa tu množstvo lodí a houseboatov. Môžete sa vybrať na plavbu z Little Venice cez Regent’s Park až do Camden Lock. V máji sa tu každoročne koná Canalway Cavalcade, zhromaždenie farebne vyzdobených lodí a houseboatov za prítomnosti živej hudby a rôznych atrakcií.

7. Stanica King’s Cross

Za návštevu stojí jedinečná architektúra železničnej stanice King’s Cross (titulná fotka). Na stanici sa okrem iného nachádza aj legendárne miesto z filmov o Harrym Potterovi, nástupište 9 a 3⁄4 so suvenírovým obchodom.

Kings Cross londýn
Fanúšikovia Harryho Pottera tu zrejme neodolajú fotke na nástupišti 9 a 3/4

8. Stanica St Pancras Station

Na priľahlej medzinárodnej železničnej stanici St Pancras Station nájdete známu sochu dvoch zaľúbencov, The Meeting Place, ktorá zobrazuje Francúzsku a Angličana – dvojica symbolizuje spojenie Londýna s Parížom vlakom Eurostar, ktorý odtiaľ odchádza. Na koľaji číslo 5 sa nachádza Champagne Bar s tou najlepšou ponukou šampanského.

St Pancras londýn
Železničná stanica St Pancras

9. Graffiti Tunnel Leake Street

Leake Street alebo „Graffiti Tunnel“ sa nachádza neďaleko London Eye a je plný street artu. Pre vyhľadanie street art v uliciach Londýna je pre iOS dostupná mobilná aplikácia Street Art London.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?