[6/11] Navštívte netradičné miesta v Londýne | Idem Do Londýna

Kings Cross londýn
Stanica Kings Cross

V ďalšom pokračovaní seriálu Idem Do Londýna sa pozrieme na menej tradičné miesta v Londýne, ktoré však môžu stáť za návštevu. Veď posúďte sami.

1. The Emirates Air Line

Nasadnite na jedinú kabínovú lanovku The Emirates Air Line a vychutnajte si netradičné pohľady na O2 Arénu, moderné finančné centrum Canary Wharf, olympijský park a protipovodňové bariéry na Temži. Cena spiatočného lístka je £9.

2. Milionárska štvrť Knightsbridge

Prejdite sa cez milionársku štvrť Knightsbridge plnú luxusných domov a áut. Zastavte sa tiež v svetoznámom obchodnom dome Harrods.

harrods londýn
Obchodný dom Harrods v Londýne

3. Čínska štvrť

Neďaleko Soho sa nachádza čínska štvrť China Town, plná čínskych reštaurácií a tradičného oblečenia. Od konca januára do polovice februára je krásne vyzdobená farebnými lampiónmi pri príležitosti osláv čínskeho nového roku.

4. Trh Leadenhall

Najstaršie trhovisko v Londýne leží vo finančnej štvrti na ulici Gracechurch Street. Postavili ho už v 14. storčí a dokonca poslúžilo aj na natáčanie Harryho Pottera. Spoznávate „šikmú uličku“?

Leadenhall Market londýn
Leadenhall Market, Londýn

5. Notting hill 

Štvrť Notting Hill láka najmä svojou krásnou architektúrou, farebnými domčekmi a pokojným prostredím. Posledný augustový týždeň sa tu koná karibský karneval Notting Hill Carnival plný hudby, tanca a farieb.

6. Little Venice (Malé Benátky)

Malé Benátky ležia na kanáli Regent’s Canal. Nachádza sa tu množstvo lodí a houseboatov. Môžete sa vybrať na plavbu z Little Venice cez Regent’s Park až do Camden Lock. V máji sa tu každoročne koná Canalway Cavalcade, zhromaždenie farebne vyzdobených lodí a houseboatov za prítomnosti živej hudby a rôznych atrakcií.

7. Stanica King’s Cross

Za návštevu stojí jedinečná architektúra železničnej stanice King’s Cross (titulná fotka). Na stanici sa okrem iného nachádza aj legendárne miesto z filmov o Harrym Potterovi, nástupište 9 a 3⁄4 so suvenírovým obchodom.

Kings Cross londýn
Fanúšikovia Harryho Pottera tu zrejme neodolajú fotke na nástupišti 9 a 3/4

8. Stanica St Pancras Station

Na priľahlej medzinárodnej železničnej stanici St Pancras Station nájdete známu sochu dvoch zaľúbencov, The Meeting Place, ktorá zobrazuje Francúzsku a Angličana – dvojica symbolizuje spojenie Londýna s Parížom vlakom Eurostar, ktorý odtiaľ odchádza. Na koľaji číslo 5 sa nachádza Champagne Bar s tou najlepšou ponukou šampanského.

St Pancras londýn
Železničná stanica St Pancras

9. Graffiti Tunnel Leake Street

Leake Street alebo „Graffiti Tunnel“ sa nachádza neďaleko London Eye a je plný street artu. Pre vyhľadanie street art v uliciach Londýna je pre iOS dostupná mobilná aplikácia Street Art London.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.