[6/12] Navštívte netradičné miesta v Londýne | Idem Do Londýna

By: Paul Hudson - CC BY 2.0

V ďaľšom pokračovaní seriálu „Idem do Londýna“ sa pozrieme na menej tradičné miesta v Londýne, ktoré však môžu stáť za návštevu. Veď posúďte sami:

1. The Emirates Air Line

 • Nasadnite na jedinú kabínovú lanovku The Emirates Air Line a vychutnajte si netradičné pohľady na O2 Arénu, moderné finančné centrum Canary Wharf, olympijský park a protipovodňové bariéry na Temži. Cena spiatočného lístka je £9.
  Lanovka v Londýne Emirates
  The Emirates Air Line – By: MrT HKCC BY 2.0

2. Milionárska štvrť Knightsbridge

 • Prejdite sa cez milionársku štvrť Knightsbridge plnú luxusných domov a áut. Zastavte sa v svetoznámom obchodnom dome Harrods.
  Harrods obchodný dom
  Obchodný dom Harrods – By: Lorenzo GCC BY 2.0

 

Luxusná štvrť v Londýne Knightsbridge

3. Cintorín Highgate Cemetery

 • Nechajte sa unášať atmosférou na krásnom cintoríne Highgate Cemetery.

Highgate Cemetery - cintorín v Londýne

4. Čínska štvrť

Neďaleko Soho sa nachádza čínska štvrť China Town, plná čínskych reštaurácií a tradičného oblečenia. Od konca januára do polovice februára je krásne vyzdobená farebnými lampiónmi pri príležitosti osláv čínskeho roku.

Čínska štvrť v Londýne

5. Notting hill 

 • Štvrť Notting Hill láka najmä svojou krásnou architektúrou, farebnými domčekmi a pokojným prostredím. Posledný augustový týždeň sa tu koná karibský karneval Notting Hill Carnival plný hudby, tanca a farieb.

notting hill

6. Little Venice (Malé Benátky)

Little Venice (Malé Benátky) ležia na kanály Regent’s Canal. Nachádza sa tu množstvo lodí a houseboatov. Môžete sa vybrať na plavbu z Little Venice cez Regent’s Park až do Camden Lock. V máji sa tu každoročne koná Canalway Cavalcade, zhromaždenie farebne vyzdobených lodí a houseboatov za prítomnosti živej hudby a rôznych atrakcií.

Malé Benátky v Londýne

7. Stanica King’s Cross

 • Za návštevu stojí jedinečná architektúra stanice King’s Cross . Na stanici sa okrem iného nachádza aj legendárne miesto z filmov o Harrym Potterovi, nástupište 9 a 3⁄4 so suvenírovým obchodom.

King’s Cross stanica v Londýne

8. Stanica St Pancras Station

 •  Na priľahlej medzinárodnej stanici St Pancras Station nájdete známu sochu dvoch zaľúbencov, The Meeting Place, zobrazujúcu Francúzsku a Angličana, ktorá je symbolikou pre spojenie Londýna s Parížom vlakom Eurostar, ktorý vychádza do Paríža práve z tejto stanice. Na koľaji číslo 5 sa nachádza Champagne Bar s tou najlepšou ponukou šampanského.
  St Pancras Station v Londýne
  St Pancras Station – By: piet theisohnCC BY 2.0

9. Graffiti Tunnel Leake Street

 • Leake Street, „Graffiti Tunnel“ nachádzajúci sa neďaleko London Eye je plný street art. Pre vyhľadanie street art v uliciach Londýna je pre iOS dostupná mobilná aplikácia Street Art London.
  Leake Street, "Graffiti Tunnel"
  Leake Street, „Graffiti Tunnel“ – By: Norlando PobreCC BY 2.0

   

  Prečítajte si aj ostatné diely zo seriálu Idem do Londýna!

[6/12] Navštívte netradičné miesta v Londýne | Idem Do Londýna
5 (100%) 1 vote[s]

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.