Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!


Mesto slobody, nákupov, voľnosti aj takto môžme špecifikovať veľké jablko New York. Nachádza sa na východnej strane USA s populáciou takmer 9 miliónov obyvateľov je najľudnatejšie mesto USA na rozlohe vyše 1 200 km². Nachádzajú sa tu známe štvrte ako Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island a len štvrť Bronx je spojená s Americkou pevninou.

New York je symbolom kultúry a môžeme ho považovať aj za hlavné mesto sveta. Nielenže priláka ročne stotisíce turistov ale aj filmárov, ktorí milujú toto mesto a natáčajú tu filmy a seriály. Ak sa chystáte do tohto hlavného mesta sveta tak si určite pripravte peniaze do vačku na ubytovanie, dopravu a fast-foody :). Vstupné do atrakcií alebo zaujímavých miest sa pohybujú od 15$. Určite si najprv spravte rozpočet a plán kam sa ubytovať a čo navštíviť. Bez taxíka alebo metra sa v New Yorku ďaleko nedostanete.

New York prináša turistom desiatky zaujímavých miest ale my Vám prinášame tie, bez ktorých by nebol výlet do New Yorku to pravé orechové.

1. Socha slobody

Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!
By: Alexis FamCC BY 2.0

Socha slobody ako symbol Ameriky. Bola postavená v roku 1886 a meria 92 metrov. Jej mohutná konštrukcia váži viac ako 200 ton a je to najvyhľadávanejšie turistické miesto v New Yorku. Socha leží na Ostrove Slobody pred New Yorkom a pôvodne symbolizovala pre námorníkov príchod do vysnívaného mesta. V ľavej ruke socha drží symbol nezávislosti. Túto sochu dostali americký občania od Francúzov, ktorý im chceli vyjadriť sympatie v boji v nezávislosti. Otváracie hodiny pre verejnosť sú obmedzené a to od 08:30 do 18:00. Cenník si môžete pozrieť na officiálnej stránke sochy slobody.

2. Central Park

Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!
By: m01229CC BY 2.0

Central Park s rozlohou 3,41 km² sa nachádza v mestskej časti New Yorku Manhattan. Je vybudovaný do obdĺžnikového tvaru. Ročne ho navštívi niekoľko miliónov ľudí a je najnavštevovanejším parkom v USA. Park taktiež využívajú filmári a fotografi pre dobré zábery. Je to ideálny Park na odpočinok v rušnom meste. Obsahuje niekoľko umelo vytvorených jazierok, korčuliarske trasy a piknikové kempy.

3. Empire State Building

Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!
By: Anthony QuintanoCC BY 2.0

Tento mrakodrap má celkovo 102 poschodí a je možné si zakúpiť lístok na vyhliadku New Yorku na tejto webovej stránke. Túto mohutnú konštrukciu budovy tvorí niekoľko ton hliníka a ocele. Empire State Building „ďalej esb“ bol prvým mrakodrapom v USA, ktorý bol dostavaný v roku 1931 a jeho rozpočet na výstavbu bol vyše 60 miliónov dolárov. Nachádza sa na ostrove Manhattan podobne ako Central Park a je z neho nádherný výhľad na panorámu tejto metropoly.

4. Times Square

Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!
By: MK FeeneyCC BY 2.0

Najrušnejšia a zároveň najznámejšia križovatka v New Yorku. Spája ulice Broadway a Siedmu Avenue. Táto ulica sa podobne ako Central Park preslávila filmami a živými reklamami, ktoré sú na každom kúsku. Times Square a jeho okolie je najznámejšie námestie „pešia zóna“ v New Yorku. Odporúčame ísť sa tam prejsť večer, vtedy je atmosféra najlepšia.

Aktuálne akciové letenky

5. Rockefellerovo centrum

Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!
By: Anthony QuintanoCC BY 2.0

V prípade ak sa chystáte do New Yorku v decembri tak určite navštívite toto námestie, ktoré dala vybudovať rodina Rockefellerovcov. Nachádza sa tu najväčší vianočný strom na svete. Je to taktiež jedno z najznámejších nákupných centier v New Yorku. Cez zimu je tam aj veľké ľadové klzisko kde si môžete zakorčulovať v srdci mesta.

6. Wall Street

Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!
By: Dave CenterCC BY 2.0

Kto by nepoznal Wall Street. Z počutia je to asi najznámejšia ulica v New Yorku. Ulicu nájdete v dolnom Manhattane. Wall Street je pevné jadro finančného obvodu v New Yorku. Ak sa cítite na obchodovanie s burzami tak sa z Vás môže stať vlk z Wall Street 🙂

7. Zoologické záhrady v New Yorku

Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!
By: Heart of Brooklyn (HOB)CC BY 2.0

NY ma celkovo 5 zoologických záhrad. Najväčšia zoologická záhrada v USA je v Bronxe a najstaršia zoo je v Central Parku, ktorá bola otvorená už v roku 1859. Zoologická záhrada v Bronxe pritiahne ročne tisíce návštevníkov, ktorí si môžu pozrieť viac ako 4000 druhov zvierat na rozlohe 107 hektárov. Vstupné do zoo v Bronxe je niečo okolo 15 dolárov a v rámci lístka New York pass máte vstup zadarmo. Tento lístok si môžete zakúpiť na tejto stránke http://newyorkcity.sk/new-york-pass. Pomocou tejto karty dostanete vstup ku viac ako 80 pamiatkám (socha slobody, esb…) a atrakciám v New Yorku + ušetríte niekoľko dolárov.

8. Šport alebo koncert ?

Kam v New Yorku? 8 miest ktoré musíte vidieť!
By: Rich MitchellCC BY 2.0

Madison Square Garden je multifunkčná aréna, ktorá sídli v centre Manhattanu. Konajú sa tu športové podujatia „New York Rangers – hokej“ alebo koncerty poprípadne pästné súboje. Madison Square Garden hostila aj zápas boxera Vladimíra Klitschka. Cena vstupu do arény sa odvíja podľa podujatia. Momentálne tu však hokej nehľadajte, pretože New York Rangers predčasne skončil vo vyraďovacej fáze NHL.

 

Máte ďalší tip na skvelé miesto v New Yorku ? Dajte nám o ňom vedieť v komentároch 🙂

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počítadlo: 9

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?