Malta

Malý ostrovný štát Malta priťahuje mnohých turistov vďaka svojej krásnej prírode, historickým pamiatkam a možnosti kúpať sa. Jeho veľkou výhodou je príjemné podnebie počas celého roka. Síce sa tu v januári či februári kúpať nemôžete, pre aktívnu dovolenku plnú objavovania nových miest je toto obdobie ako stvorené.

Súčasťou Malty sú menšie ostrovy Gozo a Comino. Tieto maltské ostrovy sú taktiež obľúbené pre krásne pláže a priezračnú vodu. 

Ostrov Gozo je od Malty vzdialený 25 kilometrov a bude sa vám páčiť, ak chcete stráviť pokojnejšiu dovolenku. Dostanete sa sem trajektom z prístavu Ċirkewwa, ktorý prepravuje ľudí aj autá.  

Ostrov Comino je taktiež veľmi obľúbený. Je maličký a obývaný iba hŕstkou ľudí. Domáci aj turisti ho zvyčajne navštevujú v rámci jedného dňa loďou. 

Obyvatelia sú veľmi prívetiví a vždy veľmi radi pomôžu. Veľkou výhodou je aj to, že sa tu vo veľkom používa angličtina, ktorá je spolu s maltčinou jedným z úradných jazykov ako pozostatok z čias britskej nadvlády. 

V spojitosti s angličtinou nesmieme zabudnúť jazykové pobyty. Ročne prichádzajú na Maltu študovať ľudia rôznych vekových kategórii, keďže v porovnaní s Britániou je štúdium cenovo dostupnejšie. Po celej Malte nájdete desiatky jazykových škôl, kde môžete získať certifikát z angličtiny. 

Malta patrí medzi veľmi obľúbené destinácie. Ročne ju navštívi viac ako 1,5 milióna turistov. Jej pláže lákajú ľudí z celého sveta na oddych a relax. Na svoje si prídu aj milovníci menších zátok a lagún, kde sa môžete ocitnúť úplne sami. 

A keďže záujem o dovolenku na Malte sa stále zvyšuje, ostrovný štát je dobre pripravený. Nechýba tu skvelý nočný život, dobrá verejná doprava či požičovne skútrov a iných pomôcok na vodnú zábavu. Veľkou výhodou je to, že aj mimo letnej sezóny nie je pustá, ale ani preplnená turistami. Obdobie, keď sa kúpajú len otužilí je ideálne na objavovanie pamiatok a histórie.