Ubytovanie na Malte

Kde sa na Malte ubytovať? Zvážte tieto oblasti:

Valletta

Valletta, hlavné mesto Malty, je ideálna pre milovníkov histórie. Nájdete tu pevnosť svätého Elma, katedrálu svätého Jána a čestnú stráž v prezidentskom paláci. Mesto je známe svojou úchvatnou barokovou architektúrou.

Sliema a St Julian's

Tieto oblasti sú ideálne na kombináciu pláže, nákupov a zábavy. Môžete navštíviť pláž Tigne Point v Slieme alebo sa vybrať do nočných klubov v Paceville v St Julian's.

Mellieha

Mellieha je ideálna pre rodiny a ponúka nádherné pláže, ako napríklad Mellieha Bay. Neďaleko sa nachádza aj Popeye Village, slávna filmová kulisa, ktorá je teraz zábavným parkom.

Mdina a Rabat

Tieto historické mestá ponúkajú stredovekú architektúru a kultúru. V Mdine môžete navštíviť pôsobivé mestské hradby a v Rabate katakomby svätého Pavla.

Gozo

Gozo je ideálne miesto na pokojnú dovolenku. Je to rozlohou menší brat Malty, keďze sa jedná o vedľajší ostrov. Nájdete tu pláž Ramla Bay, známu svojím červeným pieskom, a Ġgantija, jednu z najstarších stojacich stavieb na svete.

Marsaxlokk

Marsaxlokk je malebná rybárska dedinka, kde môžete na miestnom trhu ochutnať čerstvé morské plody. Neďaleko sa nachádza aj pláž St Peter's Pool, ktorá je známa svojimi prírodnými bazénmi.

8. Gzira

Gzira je moderná oblasť v blízkosti Sliemy a Valletty. Neďaleko sa nachádza ostrov Manoel, kde nájdete pevnosť Fort Manoel, a promenáda ponúka krásny výhľad na Vallettu.