Počasie na Malte počas roka

Malta má veľmi príjemnú klímu. Aj práve vďaka tomu patrí medzi miesta, ktoré môžete navštevovať celoročne. 

Január

Ak neradi mrznete u nás doma a chcete vymeniť nepríjemné studené januárové počasie, jednoducho odleťte na Maltu. Tu sa totižto môžu pochváliť príjemnou teplotou 15 ºC. Báť sa nemusíte ani zrážok, pretože tých je len veľmi málo. Nič vás tak neodradí od objavovania krásnych miest na Malte.

Február

Február je skoro rovnaký ako január a veľa sa toho v teplote nezmení. Tá je rovnaká ako v januári a to 15 – 16 ºC. Jediné, čoho je vo februári viac, sú zrážky. Malta je počas februára celkom upršaná.

Marec

Po upršanom februári prichádza marec so svojimi dennými teplotami len o niečo vyššími. Najvyššia denná teplota ja 17 ºC. Spolu s marcom prichádza aj omnoho menej zrážok. Práve preto je to skvelý mesiac na návštevu Malty. Kúpať sa však stále nedá. Voda má len 15 ºC.

Apríl

S aprílom sak prichádza veľmi príjemné oteplenie a to na 19 – 20 ºC. Zrážok je stále málo, a preto aj apríl je stále vhodný pre turistov, ktorí chcú objavovať nové miesta, pozerať pamiatky a neplánujú sa kúpať.

Máj

Máj prináša teploty od 22 do 24 ºC. Pomaly sa ohrieva aj voda, ktorý má približne 18 ºC. To stále ešte nie je dostatok na bežné kúpanie, no máj všetkých pomaly pripravuje na príjemné teplé leto.

Jún

S júnom pomaly začínajú aj známe letné dovolenky. Teploty v tomto mesiaci sú veľmi príjemné, až 27 ºC. V mori sa už môžete aj kúpať. Teplota vody je 22 ºC. Ak máte radi dovolenky o niečo skôr, jún je na to ako stvorený.

Júl

Júl spolu s augustom patria medzi najteplejšie mesiace na Malte. Prinášajú teploty nad 30 ºC. More je krásne teplé a jeho teplota sa šplhá k 25 – 26 ºC. Rovnako sú teplé aj noci. Malta je počas júla a augusta suchá. Nepadnú takmer žiadne zrážky.

August

Stále teplý mesiac s teplotami nad 30 ºC. More má taktiež veľmi podobnú teplotu, ak nie vyššiu ako v júli.

September

September na Malte je stále vhodný na príjemnú letnú dovolenku, počas ktorej si môžete oddýchnuť. Priemerná denná teplota sa vyšplhá k stále vysokým 28 ºC. Počas septembra sa môžete pokojne aj kúpať. Voda v mori je stále teplá a dosahuje teplotu 26 ºC.

Október

aj napriek tomu, že október býva na mnohých miestach už chladný, na Malte je stále veľmi príjemný. Teploty dosahujú 24 ºC. Voda má teplotu približne 24 ºC.

November

S novembrom prichádzajú aj zrážky. Tých je približne 10 dní počas mesiaca. Najvyššia denná teplota je 20 ºC.

December

December je už pomerne chladný. Nie je však najchladnejším mesiacom v roku. Priemerná teplota je 17 ºC. More má 18 ºC a priemerne je daždivých 13 dní.