4 tipy ako ušetriť peniaze za jedlo na letisku

jedlo na letisku

Pobyt na letisku minimálne 2 hodiny pred odletom je nutnosť. A čo je horšie, v prípade meškania letu sa môže natiahnuť aj na omnoho viac. Navyše v niektorých nízkonákladových spoločnostiach nie je možnosť občerstvenia sa ani na palube lietadla. Malé občerstvenie pred letom preto vždy padne vhod. No tie ceny za jedlo na letisku či v lietadle už o niečo menej. Pripravili sme pre vás 4 jednoduché tipy, ako sa vyhnúť drahému jedlu na letisku.

1.      Pripravte si vlastné balíčky s jedlom

Príprava občerstvenia na cesty sa dnes mnohým spája skôr s cestovaním v rokoch dávno minulých. No stále je to najjednoduchší spôsob ako počas cestovania ušetriť náklady na jedlo a zároveň si dopriať presne to, čo máme radi.

Občerstvenie na cesty nemusí byť náročné niekoľko chodové menu. Základom je, aby bolo jedlo ľahké na prepravu. Dopriať si môžete tradičný rezeň v chlebe, ale aj iné jedlá, ako napríklad plnený sendvič či bagetu. Lacnejšie ako pri nákupe na letisku vás vyjde aj hotová bageta kúpená v supermarkete. Jedlo si tak nemusíte chystať sami, ale siahnuť môžete aj po už hotovom občerstvení.

Stačí sa tesne pred odchodom na letisko zastaviť v najbližších potravinách a spraviť menší nákup. Predajňu Coop Jednota napríklad nájdete aj v menšej dedine, nakúpiť tak môžete ešte predtým, ako sa vydáte na cestu a nemusíte sa už následne nikde zastavovať. Predsa len, s cestou na letisko sa mnohým spája časová tieseň.

Ak si navyše pred nákupom prelistujete Coop Jednota leták a svoje menu zostavíte z akciových potravín, úspora za jedlo v porovnaní s nákupom občerstvenia na letisku, bude naozaj citeľná. Takto ušetrené financie môžete následne minúť na objavovanie cieľovej destinácie, prípadne ďalší let.

2.      Zastavte sa cestou na letisko na občerstvenie na čerpacej stanici či odpočívadle

Ak patríte medzi tých šťastných, ktorí majú v rámci cesty na letisko časovú rezervu, prípadne ste si medzi zastávku naplánovali vopred, zastaviť sa pre jedlo môžete aj na niektorej čerpacej stanici či vo fastfoode.

Tento variant bude o niečo drahší ako nákup jedla v supermarkete či príprava komplet vlastného občerstvenia. No stále bude takáto zastávka lacnejšia, než stravovanie sa na letisku. Výhodou je aj to, že sa môžete zastaviť na občerstvenie tam, kde to už poznáte a máte odskúšané. Nemusíte tak tesne pred odletom skúšať neoverené jedlo. To poteší najmä tých, ktorí majú citlivý žalúdok, či bežne trpia tzv. črevnou cestovateľskou horúčkou.

3.      „Uvarte“ si jedlo počas letu

V príručnej batožine je povolené prepravovať suché jedlo. Tekutiny (spadajú sem všetky tekutiny, to znamená jedlo, pitie, ale napríklad aj kozmetika) je povolené prepravovať len v maximálnom objeme 100 ml, pričom súčet všetkých tekutín nesmie presiahnuť 1 l.

To ale neznamená, že na občerstvenie v lietadle si so sebou nemôžete vziať napríklad polievku. A to aj bez toho, aby sa vám rátala do tekutín. Stačí si vziať instantnú polievku a v lietadle si vypýtať teplú vodu. 

Podobne si môžete v lietadle „uvariť“ aj ovsenú kašu alebo akékoľvek iné instantné jedlo, keďže dnes už ako sypký polotovar nájdete aj syrové cestoviny či kura na paprike. No to, bohužiaľ, bez toho kuraťa.

4.      Nezabudnite na vlastnú fľašu s vodou

Dôležitou súčasťou občerstvenia je pitný režim. Veď to poznáte, kým bez jedla v prípade nevyhnutnosti vydrží človek aj niekoľko mesiacov, bez vody maximálne týždeň. A príznaky dehydratácie a s tým pridružené problémy sa začnú prejavovať ešte omnoho skôr. Fľaša vody je tým pádom nevyhnutnosť, ktorú si bežne kúpi aj človek, ktorý sa inak snaží ušetriť, kde sa len dá. Nápoje preto patria medzi tovar, za ktorý si môžu dovoliť na letisku pýtať vyššie ceny.

Aj ak sa vám teda na prvý pohľad zdá, že na takej maličkosti ako vlastnej fľaši vody toho moc neušetríte, opak je pravdou. Nezabudnite si preto do svojho občerstvenia na letisko pribaliť aj fľašu s vodou. Myslite však na to, že väčšinu pripravených tekutín by ste mali vypiť ešte počas čakania, aby ste sa vyhli prípadným problémom pri letiskovej kontrole kvôli nedodržaniu objemu tekutín v príručnej batožine.

Kúpa jedla na letisku je náročná nielen z finančného hľadiska, no môže byť problémom aj pre alergikov, či ľudí s inými špecifickými potrebami. Zobrať si so sebou vlastné jedlo, preto rozhodne nie je prežitok.

 

(PR)

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počítadlo: 10

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?