7 najkrajších miest v Marseille

Marseille na juhu Francúzska

Druhé najväčšie francúzske mesto je energickou metropolou s typickým šarmom teplého Azúrového pobrežia. Marseille kombinuje minulosť s prvkami moderného mesta, ktoré obklopuje priezračné more. Nechajte sa unášať francúzskou eleganciou a spoznajte tie najkrajšie miesta, ktoré Marseille ponúka.

1. Bazilika Notre-Dame de La Garde

Na najvyššom kopci mesta La Garde je vyníma byzantská bazilika s krásnymi nástennými maľbami a mozaikami. Upúta vás zlatá socha, ktorá zobrazuje Pannu Máriu s dieťatkom. Práve Panna Mária drží ochrannú ruku nad mestom a aj z toho dôvodu, je bazilika skutočnou dominantou Marseille. Odporúčame vystúpiť hore na vežu a užiť si veľkolepý pohľad, ktorý bazilika ponúka.

7 najkrajších miest v Marseille
By: Rob TaylorCC BY 2.0

2. Ostrov If

Na ostrove je pevnosť, ktorú dal postaviť František I. Pevnosť slúžila ako väznica najmä pre politikov. Medzi jej väzňov patril aj gróf Monte Christo, politik Mirabeau či literárna postava Edmond Dantès. Na ostrove sa nachádzajú tri veže, delá a silné opevnenie. V dnešnej dobe je pevnosť obľúbenou destináciou, na ktorú sa dostanete veľmi ľahko. Každý deň premáva loď z Quai des Belges v starom prístave Vieux Port priamo na ostrov. Plavba trvá cca 20 minút a stojí 8 eur. Za vstup na hrad zaplatíte 4 eurá.

7 najkrajších miest v Marseille
By: Ralf SmallkaaCC BY 2.0

3. Vieux Port

Starý prístav sa nachádza na konci hlavnej ulice Canebière. Prístav pochádza zo staroveku a symbolizuje zrod mesta. Poprechádzajte sa po prístave a načerpajte jedinečnú atmosféru. Na východnej strane Quai des Belges sa koná každé ráno trh s čerstvými rybami.

7 najkrajších miest v Marseille
By: Guilhem VellutCC BY 2.0

4. Le Panier

Stará štvrť je plná úzkych uličiek, ktoré jej dodávajú na atraktivite. Ide o najstaršiu časť mesta, ktorá bola osídlená Grékmi okolo roku 600 pre naším letopočtom. Nechajte sa unášať uličkami, objavujte útulné kaviarne a reštaurácie s kuchyňami z rôznych kútov sveta.

https://www.instagram.com/p/BZqgQZYBS98/?taken-at=268650153244028

5. Cathédrale de la Major

Cathédrale de la Major je rímskokatolícka katedrála a zároveň národná pamiatka Francúzska. Katedrála ponúka 3000 miest a je jednou z najväčších katedrál vo Francúzsku. Dnešná podoba katedrály je v byzantsko-rímskom štýle a patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky v Marseille.

7 najkrajších miest v Marseille
By: Fred RomeroCC BY 2.0

6. MuCEM – Musée des Civilisations de l'Europe et de la Méditerranée

Múzeum je otvorené od roku 2013 a mapuje históriu mesta jeho doby osídlenia cez stredovek až po súčasnosť. Múzeum obklopujú záhrady, kde si návštevníci môžu pozrieť rujny starého prístavu Massalia z 3. storočia pred naším letopočtom.

https://www.instagram.com/p/BZsyqA7gecQ/?taken-at=210216348

7. Vieille Charité

Na najvyššom bode historickej štvrte Le Panier sa nachádza budova, ktorá slúžila pre chudobných obyvateľov ako miesto, kde môžu skloniť hlavu. Postavená bola v roku 1640 na žiadosť Marseillskej mestskej rady, ktorá sa snažila riešiť problém s rozširujúcou sa chudobou. Dnes budova slúži na kultúrne podujatia a v jej útrobách sa nachádza výborné múzeum.

https://www.instagram.com/p/BZqkaNMnK0i/?taken-at=265844440

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 3.9 / 5. Počítadlo: 9

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?