Povedzme si úprimne, táto zima nás poriadne vytrápila. S pribúdajúcimi teplotami sa už všetci tešíme ako oprášime plavky a budeme oddychovať pri vode. Ako malú inšpiráciu sme vybrali tie najlepšie (nielen hotelové) bazény sveta, kde je kúpanie výnimočným zážitkom. 

1. Market Square Tower, Houston

Len nedávno obleteli sociálnymi sieťami fotografie a videá tohto rezidenčného komplexu, ktorý sa stal najznámejšou budovou v texaskom Houstone. Nebolo by na ňom nič zvláštne, v USA predsa nájdeme desiatky mrakodrapov s nadštandardnými apartmánmi na prenájom.

Tí, čo majú strach z výšok budú na Market Square Tower s najväčšou pravdepodobnosťou pozerať cez prsty kvôli jej bazénu s preskleným dnom. Bazén nájdete na 40. poschodí celých 150 metrov nad chodníkom pred vchodom do budovy. Celkom zábavná predstava relaxu v bazéne, zatiaľ čo pod vami sa ľudia naháňajú za každodennými povinnosťami.

2. Laucala Island, Fiji

Ďaleký tichomorský raj je nezabudnuteľným zážitkom sám o sebe. Dažďový prales v spojení s bielymi plážami a tyrkysovou morou je idylkou, na ktorú sa často pozeráme z motivačných fotiek, ktoré kolujú na sociálnych sieťach.

Je preto možné, že spoznávate bazén na fotografii, ktorý patrí exkluzívnemu rezortu Laucala Island. Vlastníkom rezortu je Dietrich Mateschitz, ktorý tiež vlastní tím Formuly 1 a Red Bull. Ide o druhý najdrajší rezort na svete a noc tu stojí astronomických 5000 $.

Laucala Island Fiji
Zdroj: Facebook stránka Laucala Island

3. Marina Bay Sands, Singapúr

Gigantický symbol Singapúru ukrýva na svojom najvyššom poschodí 200-metrový bazén, ktorý je na zozname mnohých cestovateľov smerujúcich do tohto mestského miništátu.

Ľudia sú ochotní zaplatiť 200 eur za noc, aby si užili výhľad z 57. poschodia na celú panorámu. Bazén je totiž prístupný len pre hotelových hostí, bežní návštevníci si výhľad na Singapúr užijú len z vyhliadky.

Ide o jeden z najatraktívnejších bazénov na celom svete a internetom sa šíria články o klamstvách, ktorých sú ľudia schopní, len aby získali prístup aj bez zaplatenia ubytovania.

Marina Bay Sands Singapúr
Zdroj: www.marinabaysands.com

4. Hanging Gardens Ubud, Bali

Priamo v srdci indonézskeho ostrova Bali, je v džungli pri rieke Ayung ukrytý 7-hviezdičkový rezort so službami a servisom, ktorý pravidelne vyhráva ocenia kvality. Nielen službami je rezort Hanging Gardens preslávený, no fanúšikov si získava aj vďaka svojmu terasovitému bazénu s výhľadom, ktorý je na nezaplatenie.

Lovci momentiek majú rezort dlhodobo na stope, často si tu robia manželské páry svoje svadobné fotografie.

Hanging Gardens Ubud Bali
Zdroj: Facebook stránka Hanging Gardens of Bali

5. Chongwe River House Pool, Lusaka, Zambia

Africké safari, na ktoré sa pozeráte s drinkom v ruke z bazéna? Tento hotel na brehu rieky Chongwe je naozajstný unikát. Rieka je známa výskytom veľkých slonov, ktoré môžete pozorovať pri kŕmení či kúpaní zo svojej izby, spoločných priestorov hotela alebo spomínaného bazénu.

Hotel podporuje zodpovedný turizmus, preto sú hostia upozornení, aby svoj pobyt trávili v harmónii a rešpekte k okolitej divokej prírode. Tento nevšedný zážitok začína na 550 $ za noc.

Chongwe River House Zambia
Zdroj: www.chongweriverhouse.com

6. Bondi Iceberg, Sydney

Poznáte iný bazén z Austrálie, ktorý by bol tak populárny ako Bondi Iceberg? Nachádza sa hodinku jazdy zo Sydney a otvorený je počas celého roka. Vedeli ste, že táto bazénová legenda je otvorená už viac ako 100 rokov? Prekvapivé sú aj ceny, našťastie v tom pozitívnom zmysle. Vstup do bazéna aj sauny stojí pre dospelých len 6,50 AUD.

Bondi iceberg Austrália
Zdroj: www.icebergs.co.au

7. The Cambrian Adelboden, Švajčiarsko

Švajčiarsky hotel je držiteľom niekoľkých ocenení a patrí medzi najlepšie wellness a spa hotely v celej krajine. Okrem špičkových služieb sa hoteloví hostia môžu ponoriť do “nekonečného bazéna” s výhľadom na zasnežené vrcholky Álp. Romantika ako vyšitá.

The Cambrian Adelboden Švajčiarsko
Zdroj: www.thecambrianadelboden.com

8. Ik Kil, Mexiko

Plávanie v jaskynnom prírodnom bazéne neďaleko pyramídy Chichén Itzá je nezabudnuteľný zážitok. Ik Kil bol pre Mayov posvätný a využívali ho okrem relaxu na rôzne obrady. Okrem plavcov je vďaka svojej 40-metrovej hĺbke obľúbeným miestom potápačov a freediverov (potápanie bez kyslíkového prístroja na jeden nádych).

Ik Kil Mexiko
By: Ken MarshallCC BY 2.0

9. Amangiri Resort, Utah

Americké národné parky sú dychberúce. A teraz si predstavte, že skočíte šípku do bazéna, ktorý obklopujú útesy v srdci Veľkého okruhu národných parkov. Tento zážitok si pre hostí pripravil rezort Amangiri.

Nachádza sa v údolí ukrytý v pokojnom prostredí ako stvorenom na relax. Vysoké útesy a prekrásna scenéria priam lákajú na ďalšie objavovanie, z rezortu je preto jednoducho dostupný Grand Canyon, Bryce Canyon, Národný park Zion a Monument Valley.

Amangiri rezort utah
Zdroj: www.aman.com

10. The Library, Koh Samui

Rezort nedostal meno “Knižnica” len tak náhodou, reálne sa v ňom knižnica s približne 1400 knihami nachádza. Čo však púta najväčšiu pozornosť je obrovský bazén s netradičnými krvavočervenými kachličkami, ktorý pekne kontrastuje s morskou tyrkysovou vodou. Žeby v Thajsku zaviedli budúci trend a červená sa stala novou farbou pre bazény?

The Library Koh Samui Thajsko
Zdroj: Facebook stránka rezortu The Library

11. Vodopády Havasu, Arizona

Na záver sme si nechali skutočnú lahôdku. Tyrkysová voda vodopádov Havasu vytvára nádherný kontrast s okolitými útesmi majestátneho Grand Canyonu. Na to, aby ste mohli vodopády navštíviť potrebujete špeciálne povolenie od lokálneho kmeňa, pretože počet turistov za deň je obmedzený. Na druhej strane, úplne jednoducho sa môže stať, že si túto nádheru vychutnáte úplne sami.

Sem sa tak ponoriť! 11 najlepších bazénov sveta
By: AlanCC BY 2.0

Ktorý z nich dostal vás? 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?