Dovolenka Bulharsko 2024

Dovolenka v Bulharsku je stále obľúbenejšia

Keď sme netúžili po exotike a nemali v pláne cestovať na dovolenku autom či autobusom, vybrali sme si vždy Bulharsko. Moja mama stále spomína na 48 hodinovú cestu autobusom do Primorska.. V súčasnosti je Bulharsko prvou voľbou, ak milujete čisté, hebké, pôvabné piesočnaté pláže, zbožňujete cestu lietadlom do 2 hodín a nechcete kvôli dovolenke rozbíjať prasiatko s vašimi úsporami.

Letí, letí, všetko letí na dovolenku do Bulharska

Najlepšie sa do Bulharska dopravíte letecky. Máte na výber pravidelné alebo sezónne lety do Sofie, Burgasu alebo Varny. Do Bulharska sa navyše lieta nielen z letiska v Bratislave, ale aj z letiska v Košiciach a Popradu. Na pláži ste rýchlejšie, ako keby ste vlastnili stroj času.

Dovolenka v Bulharsku zlaté piesky
Pohľad na Zlaté Piesky v Bulharsku

Dovolenka 2018 vo dvojici, s deťmi alebo párty dovolenka?

Bulharsko je ideálnou destináciou pre rodiny s deťmi. Nájdete tu modrou vlajkou ocenené piesočnaté pláže, plytký vstup do mora a slnkom zaliate pobrežie. Na svoje si teda prídu aj romantici, pretože je priam nutné na utuženie vzťahu absolvovať pravidelné prechádzky po pláži pri západe slnka.

Mladšie ročníky sa v Bulharsku určite nebudú nudiť, pretože sa tu nachádza množstvo diskoték, vychýrených tanečných klubov, kde stretnete nejednu hviezdu. Bulharsko je príťažlivá a otvorená krajina pre akéhokoľvek návštevníka.

Atraktívne letoviská Zlaté Piesky, Slnečné pobrežie a Primorsko

Zlaté Piesky

Zlaté Piesky svoje meno získali právom, pretože ich pobrežie lemujú štvorkilometrové krásne zlatožlté pláže pozvoľna sa zvažujúce do mora. Je to letovisko situované v blízkosti tretieho najväčšieho mesta Bulharska Varna.

Turistov láka do svojich moderných hotelov, ale využiť môžete aj kempy alebo súkromné ubytovanie. Ceny sú tu o niečo prijateľnejšie ako v susedných destináciách. Stretnete sa tu s  Angličanmi, Rusmi, Nemcami, ale aj Francúzmi.

Slnečné Pobrežie

Nádherné pláže s jemnými piesočnatými presypmi, ktoré taktiež disponujú bezpečným vstupom do mora, príjemné podnebie a blízkosť UNESCOm chráneného historického Nessebaru sú dôvodom, prečo je Slnečné pobrežie už dlhé roky vyhľadávaným dovolenkovým miestom.

Navyše si pobyt môžete spríjemniť jazdou v drožke alebo na koni, vyšantiť sa na nafukovacích člnoch či vodných lyžiach, skúsiť windsurfing, plážový volejbal a detské osadenstvo určite ocení tobogany na pláži.

Primorsko

Primorsko má dve hlavné pláže. Jedna sa tiahne južnou a druhá severnou časťou. Severná pláž so skutočne jemným pieskom je pokojnejšia a má dĺžku 3 km. Poskytuje však maximálny komfort plážových služieb spoločne s ponukou vodných športov, reštaurácii a barov.

Južnú časť pláží v Primorsku obľubujú najmä rodiny s deťmi. Výborné podmienky na kúpanie a maximálna vybavenosť ponúkaných služieb vítajú každoročne naozaj veľké množstvo návštevníkov. Voda v mori je pokojnejšia než na severe, nechýbajú bary, stánky, reštaurácie, vodné radovánky či možnosti potápať sa.

Na Slnečnom pobreží a v Primorsku sú navyše zvyknutí na prítomnosť českých a slovenských turistov, takže vás v reštaurácii pokojne privítajú v rodnom jazyku a pohostia pirohami či dobrým pivom.

Obzor, Kiten, Sozopol a dovolenka aj v septembri

Na poloostrove Kiten si na svoje prídu najmä obdivovatelia skalnatých útesov a nedotknutej prírody. Aj tu sa však nachádzajú piesočnaté pláže. V miestnom prístave kotvia elegantné jachty a blízko mestečka sa do mora vlieva rieka Karakarač, takže berte udice, rybiek je tu dostatok.

Sozopol bol v minulosti dôležitou kolóniou, ktorá žila obchodom, látkami, vínom, medom, obilím a meďou. V súčasnosti je to romantické staré mestečko, ktorého magická historická atmosféra vás do seba úplne vtiahne. Ceny sú tu priaznivejšie ako vo väčších letoviskách. Počas dňa si užijete more a večer sa môžete do sýtosti prechádzať uličkami mesta.

Obzor vás ihneď očarí svojou antickou atmosférou, práve Rimania tu zanechali svoj odkaz. Obzor však popri antickým pamiatkam ponúka predovšetkým pláž. Navštíviť môžete aj Nos Emine, skalnatý morský výbežok, ktorý sa považuje za najbúrlivejší na celom černomorskom pobreží. Spestrite si taktiež dovolenku výletom do prírody, nachádza sa tu prírodná rezervácia Kamčija.

Bulharsko disponuje príjemnými klimatickými podmienkami aj mimo sezóny, pokojne si sem vyrazte na dovolenku aj v septembri.

Dovolenka Bulharsko 2024