Letisko Bratislava

Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave (BTS) je najväčšie a zároveň hlavné letisko Slovenskej Republiky. Je výborne dostupné verejnou dopravou aj autom a nachádza sa priamo v Bratislave. Je výborne lokalizované v strednej Európe a spája tak mnohé významné dopravné uzly. Je z neho iba na skok do Viedne a preto ho využíva veľa cestujúcich namiesto viedenského letiska, na ktoré su často letenky drahšie. Letový poriadok letiska nájdete na oficiálnej stránke.

Tip: Ak letíte prvýkrát, prečítajte si náš návod: Čo robiť prvýkrát na letisku.

Adresa letiska: Ivanská cesta, 820 01 Bratislava, Slovenská republika

Letenky z Letiska Milana Rastislava Štefánika

Letisko Bratislava
Bratislava
Malta
38€
Letisko Bratislava
Bratislava
Bergamo
45€
Letisko Bratislava
Bratislava
Brusel
45€
Letisko Bratislava
Bratislava
Sofia
45€
Letisko Bratislava
Bratislava
Kaunas
45€
Letisko Bratislava
Bratislava
Londýn
47€
Letisko Bratislava
Bratislava
Alghero
47€
Letisko Bratislava
Bratislava
Manchester
48€
Letisko Bratislava
Bratislava
Londýn
49€
Letisko Bratislava
Bratislava
Rím
50€

Ako sa dostať na Letisko v Bratislave

  • Autom – Autom sa dostanete na letisko veľmi jednoducho. Letisko sa nachádza na kraji Bratislavy a preto keď cestujete na letisko z iných miest, nemusíte prechádzať cez Bratislavu, ale zíjdete rovno z dialnice. Na letisku potom môžete zaparkovať svoje auto za poplatok alebo ak iba niekoho vykladáte, tak 15 minút na to máte zadarmo priamo pred budovou na parkovisku P1. Pre viac informácii si pozrite parkovanie na letisku Bratislava.
  • Vlakom – ak cestujete vlakom, dostať sa na letisko nebude tiež žiaden problém. Jednoducho vystúpite na Hlavnej vlakovej stanici v Bratislave a tam nasadnete na autobus číslo 61, ktorý ide priamo na letisko. Cesta autobusom trvá niečo cez 20 minút ak nie sú zápchy. Lístok na autobus si môžete zakúpiť priamo na zastávke v automate alebo cez SMS – pošete prázdnu sms (alebo bodku ak vám nejde odoslať prázdna SMS) na číslo 1140.
  • Autobusom – na letisku stoja autobusy číslo 61, 96 a nočný N61. autobus číslo 61 ide z Hlavnej vlakovej stanice. Autobus číslo 96 ide z Petržalky cez Ružinov.
  • Taxíkom – využite služby taxi. Môžete použiť populárne aplikácie Bolt, Uber alebo Hopintaxi. Cena by sa mala pohybovať v rámci Bratislavy od 5-10 EUR.

Ak idete autobusom do Bratislavy a vystúpite na Autobusovej stanici Nivy, prestupu sa nevyhnete. Preto je lepšie ísť z vlakovej stanice alebo z autobusovej stanice jedine s prestupom (okrem nočného spoja). autobus si vyhľadajte tu. Nočný autobus N61 stojí aj na autobusovej stanici a premáva medzi 23:38 – 3:38.

Odlety z letiska Bratislava

Ak si chcete pozrieť aktuále odlety z bratislavského letiska – nájdete ich na oficiálnej letiskovej stránke v sekcii odlety.

Prílety na letisko Bratislava

Všetky aktuálne prílety na letisko Bratislava nájdete na tejto stránke.

Parkovanie na letisku

Na letisku viete aj pohodlne zaparkovať. ak iba niekoho odprevádzate alebo vítate, prvých 15 minút je zdarma a po 15 minútach platíte 5€ za hodinu. Parkovisko pred letiskom je dostatočne veľké a nestáva sa, že by bolo veľmi obsadené. Celý cenník a informácie nájdete tu.

Orientácia na letisku

Letisko v Bratislave sa skladá z dvoch terminálov. Je celkovo malé a nemôžete na ňom len tak zablúdiť. Pozostáva z hlavnej budovy terminálu A a Terminálu B. Terminál B je určený pre lety mimo shengenského priestoru.

Na letisko vstupujete do prízemia, kde sa nachádza veľká verejná hala. Tu sa môžete počkať s kamarátmi alebo skočiť na kávu. Následne postupujete na druhé podlažie eskalátorom (pohyblivými schodami) alebo výťahom. Tu prejdete detekčnou kontrolou, kde vám skontrolujú príručnu batožinu a prejdete cez detektor kovov. Následne sa dostanete do bezpečnostného priestoru, kde sa nachádzajú odletové brány „GATES“. Tu sa môžete usadiť, nakúpiť suveníry či občerstvenie a počkate vo svojom Gate na nástup do lietadla.

Prvý let, ktorý pristál na letisku Bratislava, sa uskutočnil už v roku 1923 a to na linke z Prahy do Bratislavy. Letelo sa s lietadlom Aero A-14 vtedajších Československých štátnych aerolínií.

Dnes z Bratislavy pravidelne lietajú napríklad spoločnosti Ryanair, Wizz Air či Smart Wings.

Naše hodnotenie letiska:

Osobne máme letisko v Bratislave veľmi radi. Jeho obrovská výhoda je perfektná dostupnosť. Narozdiel od mnohých iných miest je iba pár minút cesty z hlavnej vlakovej stanice alebo z autobusovej stanice Mlynské Nivy. Jednoducho sa naň dostanete aj autom a draho vás nevyjde ani taxi alebo Uber.

Letisko je malé ale o to útulnejšie. Je to pekná nová a čistá presvetlená budova. Väčšinou je takmer prázdne a pokojné. Nečakáte nikde v radoch a je tam fungujúca Wi-Fi na ktorú sa bezproblémov zdarma pripojíte. Nájdete na ňom balenie batožiny do fólie, bankomaty či zástrčky na nabíjanie telefónov. Naopak na letisku nenájdete zmenáreň , lekáreň ani úschovňu batožiny. Ak si chcete zmeniť peniaze, urobte tak v nedaľekom nákupnom centre Avion kde je viacero bánk aj lekáreň.

Aktuálny stav na letisku môžete sledovať naživo cez webkameru.

Jedlo a pitie na letisku

Ak ste hladní a chcete ušetriť na letiskových bufetoch, určite vás poteší, že na letisku otvorili potraviny Delia. Nachádzajú sa naľavo vedľa príletovej haly a nájdete tam čerstvé bagety a iné potraviny za slušné ceny. Čerstvá bagetka s mozzarelou a rajčinami za normálnu cenu určite poteší. Potraviny sú otvorené denne od 05:00 do 23:00 a počas zimy od 06:00 do 21:00. Samozrejme tu nájdete aj klasické suvenírové obchody, noviny, časopisy a kaviarne.

Kontakty na letisko: info@bts.aero, +421 2 3303 3353

Hľadáte zamestnanie na letisku? Pozrite sa do sekcie kariéra.