Letisko Viedeň

Letisko Schwechat – Viedeň má ideálnu polohu iba 50 km od Bratislavy. Dostanete sa naň pohodlne autobusmi z Bratislavy alebo autom približne za hodinu. Z Viedne lieta nespočetne vela letov do celého sveta a preto je toto letisko pre Slovákov veľmi obľúbené. Najmä teda pre tých zo západného Slovenska. Ak nenájdete let z letiska v Bratislave, takmer určite ho nájdete z Viedne. Toto letisko sa nazýva Schwechat, podľa blízkeho mesta Schwechat a prevádzkuje ho Flughafen Wien AG. Má tri terminály a pôvodne slúžilo ako vojenské letisko. Aktuálne je to jedno z najfrekventovanejších letísk v strednej Európe. 

Adresa letiska:

Vienna International Airport, PO Box 1, A-1300 Wien, Austria 

Doprava na letisko Viedeň – Schwechat

Na letisko sa dostanete pohodlne autobusom z Bratislavy alebo autom. Autobusom vás to však výjde lacnejšie, pretože nebudete musieť platiť parkovné ak vás tam nemá kto odviezť. Ak idete viacerí, môžete využiť aj taxi resp objednanú dopravu na letisko približne od 40 € za auto. Ak idete z iného kúta Slovenska na aute, môžete využiť bezplatné parkovanie na autobusovej stanici v Bratislave, ak si zakúpite lístok na autobus u Slovak Lines. Cena za autobus z Bratislavy na letisko vo Viedni je približne 4 €. Cesta trvá prevažne do hodiny ak je dobrá dopravná situácia. Občas bývajú zápchy na ceste, tak si dajte radšej rezervu. Ak pôjdete autom po dialnici, budete potrebovať dialničnú známku. Minimálna je na 10 dní a stojí 9 €. Zakúpite ju na čerpacích staniciach na Slovensku v blízkosti hraníc či v Rakúsku. Dá sa ísť aj mimo dialnice a cesta trvá približne o 15 minút dlhšie.

Parkovanie na letisku vo Viedni 

Priamo pri letisku Schwechat môžete samozrejme aj parkovať svoje auto. Ak ide iba o krátkodobé parkovanie ak ste niekoho prišli odviezť alebo vyzdvihnúť, zaplatíte približne 5 eur za hodinu. Zaplatíte v automate kartou či v hotovosti. Ak však plánujete auto nechať na parkovisku niekoľko dní, cena za týždeň je od 105 €, za dva týždne 140 €, a predĺžený víkedn okolo 65 €. Celý cenník nájdete tu. Ceny nie sú najnižšie, preto odporúčame dopraviť sa skôr autobusom.