13 zaujímavých hostelov z celého sveta

happynest inspiration hostel
Zdroj: www.happynesthostel.com

S troškou irónie by sa dalo povedať, že my Slováci máme s hostelmi špeciálny vzťah vďaka americkému hororu, ktorý poznajú ľudia z celého sveta a rozpoznávajú našu malú krajinu ako hlavné dejisko filmu.

No ubytovanie v hosteloch už dávno nie je iba o hluku, alkohole a bláznivých cestovateľoch. Pozrite si zaujímavé hostely z celého sveta, kde sa ubytovanie stane ďalším cestovateľkým zážitkom. 

The 727 Fuselage Home

Tento výnimočný hostel nájdete na území Kostariky. Obsahuje dve apartmánové izby s plným vybavením a ručne vyrezávaným nábytkom s indonézskeho ostrova Jáva. Celý hostel je vstavaný do trupu skutočného Boeingu 727. Boeing kedysi lietal pre letecké spoločnosti South Africa Air a kolumbijskych aeroliniek Avianca. 

Kostra v minulosti skutočného dopravného lietadla je postavená na 15 metrov vysokom podstavci nad korunami stromov, čo dáva hosťovi pocit, že skutočne lieta. Z terasy sa naskytá úžasný výhľad na džungľu a oceán. Rám lietadla bol zachránený z letiska v San José a na nákladných autách prevezený do džungle národného parku Manuel Antonio.

The Fuselage Home
Zdroj: Facebook

Dasparkhotel

Netradičný dasparkhotel nájdete v rakúskom Ottensheime. Jednotlivé izby sú umiestnené v 2,6 metra dlhej a 2 metre širokej betónovej potrubnej trubici. Jedna trubica váži 9,5 ton. Rezervácia je možná na webe a prístup do izby prebieha pomocou kódu. V izbách je len to najzákladnejšie zariadenie. Rúry sú skrášlene nástennými kresbami rakúskeho umelca menom Thomas Latzel Ochoa. 

dasparkhotel
Zdroj: Facebook dasparkhotel

The Cave Hotel

Z pôvodného domu rodiny majiteľov bol vytvorený autentický jaskynný dom. V malebnej tureckej dedinke Göreme ponúka turistom pocit skutočného tureckého domova. Niektoré časti sú údajne staré až 500 rokov.

Kamenná rezidencia je len pár metrov od centra dedinky. Od 14 izieb môžete očakávať klasické starodávne koberce a predmety z pokladnice rodiny, terasovité rozmiestnenie izieb ponúkajúce krásny výhľad na dedinku a zároveň pokrytie moderných potrieb hosťa.

the cave hotel
Zdroj: www.thecavehotel.com

Skyewalker Hostel

Tento príjemný hostel sa nachádza na polostrove Minginish v meste Portnalong na území malebného Škótska. Hostel bol návštevníkmi označený za najlepší hostel v Škótsku v rokoch 2012, 2014 a 2015.

Zaujímavé sú najmä chatky, ktoré nazývajú jedi. Vo voľnom čase tu možno spoznávať podmanivú prírodu, hrať veľký šach, posedávať v bare či jedálni, zahrať si na gitare alebo pozorovať nočnú oblohu a západy slnka z unikátnej sklenej kupoly v areáli. Kupola slúži ako spoločenská miestnosť a návštevníkom otvára možnosť relaxu pod hviezdnou oblohou.

skyewalker hostel
Zdroj: www.skyewalkerhostel.com

Hostel ROOM Rotterdam 

Tento výnimočne príjemný hostel sa nachádza v druhom najväčšom meste Holandska- Rotterdame. Leží konkrétne v štvrti Scheepvaartkwartier v blízkosti turistických atrakcií. Ubytovanie je chôdzou vzdialené len 15 minút od hlavnej stanice.

Hostel je postavený v zrekonštruovanej historickej budove. Izby sú príjemne, jednoduché, s pripojením wi-fi. Spoločenské priestory ohúria nesmierne zaujímavým a príjemným dizajnom. Možno tu nájsť bar, TV a spoločenské hry.

13 zaujímavých hostelov z celého sveta
Zdroj: Facebook Hostel Room Rotterdam

Railway Square

Hostel Railway square bol v roku 2014 zvolený za najlepšie ubytovanie backpackerov v Austrálii. Hostel nájdete v austrálskom Sydney rovno vedľa vlakovej stanice. Izby sú vytvorené v starej budove stanice, ale aj v skutočných starých vozňoch rovno na starom nástupišti. Hostel ponúka všetky potrebné služby od wi-fi až po turistické informácie. Možno tu nájsť aj kuchyňu, kde si návštevníci pripravujú vlastné jedlo. Hostel je nesmierne originálny, príjemný a leží na výhodnom mieste.

Railway Square Hostel
Zdroj: www.sydney.com
Railway Square
Zdroj: www.sydney.com

Fremantle Prison Hostel

V Austrálii ešte chvíľu ostaneme, konkrétne v meste Fremantle. Ako už názov napovedá ide o hostel vybudovaný v priestoroch starej väznice. Návštevník tu nájde všetko čo potrebuje. Príjemné izby aj všetky potrebné služby. Všetky izby sa nachádzajú v pôvodných väzenských budovách. Hostia hodnotia tento hostel veľmi pozitívne vďaka jeho vybavenosti a netradičnému prevediu.

Fremantle Hostel
Zdroj: www.visitfremantle.com.au

Chili Kiwi Hostel

Hostel Chilikiwi leží v Pucóne v Chile a je držiteľomocenení za najlepší hostel v Latinskej Amerike a v Chile za rok 2017 a 2018. Dom, záhrada a malé osobitné izby tvoria rodinný komplex. V areáli nájdete spoločnú kuchyňu a spoločenské miestnosti. Najväčším lákadlom je blízke jazero, na ktoré sa môžete pozrieť  zo stromovej vyhliadky. Hostel podporuje rodinnú atmosféru a vyhovuje rozličným druhom cestovateľov. 

Chili Kiwi Hostel
Zdroj: Chili Kiwi Hostel

Happynest Inspiring Hostel

Hostel v meste Chiang Rai na severe Thajska bol založený trojicou študentov. Jeho hlavnou ideou je spájať ľudí z rôznych kútov sveta. Hostel obsahuje veľa spoločenských miestností kde sa môžu hostia rozprávať aj s domácimi a vymieňať si tak svoje kultúry.

Hostel happy nest chiang rai
Zdroj: www.happynesthostel.com

Izby sú zariadené veľmi jednoducho a príjemne. Prevládajú tu prírodné materiály, moderné a optimistické prostredie prepojené s prvkami klasického thajského domova. 

Hostel Happy Nest
Zdroj: www.happynesthostel.com

Sunset Destination Hostel 

Hostel Sunset Destination leží v srdci portugalskej metropoly Lisabon. Hostel je vybudovaný v budove starej stanice vlakov a metra. Ubytovanie je veľmi dobre situované, možno sa odtiaľ veľmi ľahko dopraviť k známym pamiatkam, za zábavou aj na pláže. Z nádhernej terasy sa naskytá pohľad priamo na rieku Tagus. Izby sú nápadito zariadené.  Je tu k dispozícii kuchyňa pre vlastné varenie, práčovňa, terasa a spoločenské miestnosti.  

Sunset Destination Hostel
Zdroj: Facebook

Héraðsskólinn Hostel 

V hosteli Héraðsskólinn si možno naplno užiť pobyt na magickom Islande. Hostel leží na brehu jazera Laugarvatn. Tá sa nachádza približne hodinu cesty od Reykjavíku a okolo hodiny a pol cesty od medzinárodného letiska Keflavík. V lokalite možno zažiť všeličo od raftingu cez geotermálne kúpele až po turistiku. Hostel ponúka výhodné ubytovanie backpackerom aj rodinám. Spoločenské miestnosti vytvárajú priateľskú atmosféru. V komplexe sa nachádza aj dobrá reštaurácia nie len pre hostí.

Heradsskolinn Hostel
Zdroj: Facebook
13 zaujímavých hostelov z celého sveta
Zdroj: www.heradsskolinn.is

Bed and Bike Hostel

Hostel Bed and Bike je príjemný hostel v španielskej Barcelone. Poskytuje ubytovanie vrátane spoločenských priestorov. Nájdete tu aj plne vybavenú kuchyňu pre vaše vlastné kulinárske umenie. Hostel je udržiavaný v čistote a správnom fungovaní. Okrem komfortu izieb poskytuje hostel aj vlastnú požičovňu bicyklov. Vďaka tomu možno krásy Barcelony objavovať celý deň na dvoch kolesách. 

13 zaujímavých hostelov z celého sveta
Zdroj: www.barcelonabedandbike.com
13 zaujímavých hostelov z celého sveta
Zdroj: Facebook Bed and Bike

Galeria Guatapé Hostel

Tento hostel sa nachádza v ďalekej Kolumbii v mestečku Guatapé na okraji jazera. Príjemný hostel ponúka vlastnú vybavenú kuchyňu, sprchu a krásnu terasu. Za 5 minút pohodlne dôjdete k hlavnej ceste, kde sa nachádza pár podnikov. Mesto je oázou pokoja absolútne vhodné na oddych a príjemne strávený čas. Počas pobytu si možno užiť turistiku aj plávanie v jazere, kde má hostel vlastné mólo a jednoduchý prístup. Po jazere sa možno člnkovať a užívať si spojenie s prírodou.
Galeria Guatapé Hostel
Zdroj: Facebook Galeria Guatapé Hostel

Ubytovanie v hosteloch zďaleka nie je len pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť drahšie hotely. Majitelia hostelov vytvárajú po celom svete unikátne ubytovania, ktoré sa pýšia netradičným dizajnom a štýlom.

Mali ste šťastie na hostel, ktorý bol netradičný a máte vďaka nemu zaujímavé zážitky? Napíšte nám v komentároch. 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?