WOW! Októbrový ISLAND z Viedne za skvelú cenu už od 27€!

Island vodopády

A čo by ste povedali na jesenný výlet na dychberúci Island? Dnes tu pre vás máme skvelý tip na letenky, ktorých cena začína už na 27€!

WizzAir za takúto cenu ponúka letenky pre svojich členov vo Wizz Discount Clube. Ak ste teda dali na naše predchádzajúce odporúčania a už ho máte zakúpený, poletíte za 26€. Ak členstvo zakúpené nemáte, letenky vás budú stáť stále výborných 50€.

Členstvo však môžeme odporučiť. Dá sa prikúpiť priamo pri rezervácii letenky a zľava plynúca z členstva sa vám aplikuje aj na práve kupované letenky. Členstvo pritom stojí na rok 30€ pre dvojicu a bežná zľava pri spiatočnej letenke pre jednu osobu je 15-20€. V tomto prípade až 24€. Veľmi rýchlo teda na členstve ako takom profitujete.

Za najnižšiu cenu je možné letieť počas druhej polovice novembra – v termíne 19-26.10.2021. V tomto období budete mať každý deň približne 9 hodín denného svetla.

Ak by ste chceli letieť skôr, v termíne 5-12.10.2021 letenky kúpite od 35€ pre členov WDC, za 60€ pre nečlenov. V tomto prípade by ste mali v priemere cca 10 a pol hodinky denného svetla.

V cene máte možnosť zobrať si menšiu príručnú batožinu s rozmermi 40x30x20cm. Ďalšia sa dá samozrejme v prípade potreby doplatiť(ďalšia väčšia príručná batožina zakúpením priority boarding, prípadne podpalubná batožina).

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Reykjavik
od 27€
19-26.10.2021
Viedeň
Reykjavik
od 35€
5-12.10.2021

Požičanie auta na letisku

Pravdepodobne si budete chcieť požičať auto a tie najkrajšie miesta Islandu si pozrieť na vlastnú päsť. Koľko teda stojí požičanie auta?

V termíne 19-26.10.2021 začínajú ceny za požičanie auta na 7 dní na 197€ – to znamená, že ak budete cestovať vo štvorici, zaplatíte zaň 49€/osoba, 7€/osoba/deň. 

Ponuky autopožičovní s cenami od 197€ si viete pozrieť na tejto stránke.

Kde hľadať lacné ubytovanie?

Na vyhľadávanie ubytovania môžete použiť napríklad porovnávač cien Momondo, ktorý porovnáva ceny na rôznych portáloch umožňujúcich rezerváciu ubytovania.Následne odporúčame voliť väčšie známe portály s pozitívnymi recenziami.

Spomenúť určite musíme aj trend dnešných dní Airbnb.com. Miestni na ňom ponúkajú ubytko vo svojich domoch, bytoch či izbách.

Kompletná ponuka ubytovania – Momondo / Airbnb.com

Vstup na Island a návrat na Slovensko

Podľa aktuálnych podmienok Islandu sa cesta vyplatí predovšetkým zaočkovaným. Tým stačí pred cestou absolvovať PCR alebo Ag test a pred vstupom do lietadla mať negatívny výsledok.

Neočkovaní musia mať PCR test pred cestou na Island(neplatí pre nich možnosť Ag testu). Následne po príchode na Island musia ísť na 5 dní do karantény, po ktorých musia absolvovať ďalší PCR test na Islande.

Všetci sa taktiež musia zaregistrovať vo vstupom formulári. Celé podmienky nájdete na týchto stránkach. 

Pri lete naspäť na letisko vo Viedni majte vypísaný tento tranzitný formulár. Po návrate na Slovensko sa musia plne zaočkované osoby na hraniciach preukázať potvrdením o zaočkovaní(napr. Green Passom). Plne nezaočkované osoby musia po príchode na Slovensko nastúpiť do 14-dennej karantény, ktorú je možné zrušiť negatívnym výsledkom PCR testu urobeného najskôr 5. deň po príchode na Slovensko.

WOW! Októbrový ISLAND z Viedne za skvelú cenu už od 27€!

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?