Vysoké Tatry v britskej tlači: The Sun odporúča Slovensko ako cenovo dostupnú dovolenku

vysoké tatry

Článok na stránke thesun.co.uk informuje o tom, že Slovensko a konkrétne mesto Poprad sa stávajú čoraz populárnejšími cieľmi pre turistov hľadajúcich lacnejšie dovolenkové možnosti. Nárast popularity je spôsobený stúpajúcimi cenami leteniek a ubytovania v iných európskych destináciách. Poprad a Tatry lákajú návštevníkov na svoju prírodu, vrátane majestátnych vrcholov, plies a čistého vzduchu.

Tatry zažívajú tento rok výrazný nárast počtu turistov, ktorých sem prilákala cenová dostupnosť a jedinečná príroda. Wizz Air ponúka lety do Popradu z Londýna za cenu iba £18 a do hlavného mesta Bratislavy za £13. Ubytovanie v Tatrách je dostupné už od £32 na noc pre dvoch ľudí.

Ekonomická situácia a vysoké ceny v populárnych európskych destináciách vedú ľudí k hľadaniu lacnejších alternatív, ktoré sa dajú nájsť práve vo Vysokých Tatrách.

Článok tiež uvádza, že Slovensko nie je jedinou európskou destináciou, ktorá tento rok zaznamenala nárast turistov. Požiare v Grécku a Taliansku donútili ľudí zmeniť svoje dovolenkové plány. Cestovná agentúra TUI preto uvažuje o zavedení dovolenkových ponúk do nových a doteraz prehliadaných destinácií, ako sú Belgicko a Poľsko.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?