Vysoké Tatry v britskej tlači: The Sun odporúča Slovensko ako cenovo dostupnú dovolenku

vysoké tatry

Článok na stránke thesun.co.uk informuje o tom, že Slovensko a konkrétne mesto Poprad sa stávajú čoraz populárnejšími cieľmi pre turistov hľadajúcich lacnejšie dovolenkové možnosti. Nárast popularity je spôsobený stúpajúcimi cenami leteniek a ubytovania v iných európskych destináciách. Poprad a Tatry lákajú návštevníkov na svoju prírodu, vrátane majestátnych vrcholov, plies a čistého vzduchu.

Tatry zažívajú tento rok výrazný nárast počtu turistov, ktorých sem prilákala cenová dostupnosť a jedinečná príroda. Wizz Air ponúka lety do Popradu z Londýna za cenu iba £18 a do hlavného mesta Bratislavy za £13. Ubytovanie v Tatrách je dostupné už od £32 na noc pre dvoch ľudí.

Ekonomická situácia a vysoké ceny v populárnych európskych destináciách vedú ľudí k hľadaniu lacnejších alternatív, ktoré sa dajú nájsť práve vo Vysokých Tatrách.

Článok tiež uvádza, že Slovensko nie je jedinou európskou destináciou, ktorá tento rok zaznamenala nárast turistov. Požiare v Grécku a Taliansku donútili ľudí zmeniť svoje dovolenkové plány. Cestovná agentúra TUI preto uvažuje o zavedení dovolenkových ponúk do nových a doteraz prehliadaných destinácií, ako sú Belgicko a Poľsko.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 4

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Tvoríme pre vás tento portál už od roku 2014.