Septembrové letenky do New Yorku s Air Canada od 416€

New York mesto
By: slgckgc - CC BY 2.0

Využiť ponuku spoločnosti Air Canada je jedna z ďalších možností, ako sa dostať pomerne lacno do turisticky atraktívneho New Yorku. 

Najlacnejšie letenky s odletom počas septembra začínajú na cene 417€. Celý kalendár termínov si môžete pozrieť na stránkach českého Pelikanu. Po zadaní konkrétneho dátumu na slovenských stránkach vám to potom túto letenku nájde.

Cesta začína v Prahe, odkiaľ letíte do Frankfurtu. Tam prestupujete a letíte až do Montrealu, odkiaľ vás už lietadlo Air Canada dovezie do New Yorku. Všetky tieto prestupy na ceste tam sú pomerne krátke.

Na ceste späť letíte z New Yorku do Toronta, kde strávite väčšinou viac ako 20 hodín. Výborná príležitosť na návštevu mesta – vybavte si však elektronickú cestovnú autorizáciu eTA. Z Toronta potom letíte už priamo do Prahy. 

Na bezvízový vstup do USA budete potrebovať biometrický pas a  autorizáciu ESTA pričom v krajine nemôžte stráviť viac ako 90 dní. Viac sa o tom dočítate na stránkach amerického veľvyslanectva.

V cene letenky máte možnosť zobrať si 1 príručnú batožinu a 1 podpalubnú batožinu s maximálnou hmotnosťou 23 kg. 

Rezervovať

Praha - New York od 416€

Ubytovanie

Letenky už máte? Teraz je na rade ubytovanie. Ak viete, kde hľadať, bude to podobné ako s letenkami a zoženiete ho za skvelé ceny. My sme sa zhodli hlavne na dvoch portáloch, cez ktoré odporúčame rezervovať ubytovanie: 

Booking.com – jeden z najznámejších a najväčších webov, ktorý ponúka (nie len) lacné ubytovanie po celom svete. Vždy keď sa niekam vydáte, ponúkne vám obrovské množstvo ponúk, z ktorých si stačí len vybrať. Objavujú sa tu taktiež zľavy na dennej báze(desiatky % úplne bežne), pri mnohých zariadeniach je storno zdarma či platba až na hoteli. 

Airbnb – inou možnosťou je portál Airbnb, kde sa môžu zaregistrovať jednotliví vlastníci rôznych bytov, apartmánov či zariadení v jednotlivých krajinách a ponúknuť ich cestovateľom z celého sveta. 

letenky New York

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.