Septembrové letenky do New Yorku s Air Canada od 416€

New York mesto
By: slgckgc - CC BY 2.0

Využiť ponuku spoločnosti Air Canada je jedna z ďalších možností, ako sa dostať pomerne lacno do turisticky atraktívneho New Yorku. 

Najlacnejšie letenky s odletom počas septembra začínajú na cene 417€. Celý kalendár termínov si môžete pozrieť na stránkach českého Pelikanu. Po zadaní konkrétneho dátumu na slovenských stránkach vám to potom túto letenku nájde.

Cesta začína v Prahe, odkiaľ letíte do Frankfurtu. Tam prestupujete a letíte až do Montrealu, odkiaľ vás už lietadlo Air Canada dovezie do New Yorku. Všetky tieto prestupy na ceste tam sú pomerne krátke.

Na ceste späť letíte z New Yorku do Toronta, kde strávite väčšinou viac ako 20 hodín. Výborná príležitosť na návštevu mesta – vybavte si však elektronickú cestovnú autorizáciu eTA. Z Toronta potom letíte už priamo do Prahy. 

Na bezvízový vstup do USA budete potrebovať biometrický pas a  autorizáciu ESTA pričom v krajine nemôžte stráviť viac ako 90 dní. Viac sa o tom dočítate na stránkach amerického veľvyslanectva.

V cene letenky máte možnosť zobrať si 1 príručnú batožinu a 1 podpalubnú batožinu s maximálnou hmotnosťou 23 kg. 

Rezervovať

Praha - New York od 416€

Ubytovanie

Letenky už máte? Teraz je na rade ubytovanie. Ak viete, kde hľadať, bude to podobné ako s letenkami a zoženiete ho za skvelé ceny. My sme sa zhodli hlavne na dvoch portáloch, cez ktoré odporúčame rezervovať ubytovanie: 

Booking.com – jeden z najznámejších a najväčších webov, ktorý ponúka (nie len) lacné ubytovanie po celom svete. Vždy keď sa niekam vydáte, ponúkne vám obrovské množstvo ponúk, z ktorých si stačí len vybrať. Objavujú sa tu taktiež zľavy na dennej báze(desiatky % úplne bežne), pri mnohých zariadeniach je storno zdarma či platba až na hoteli. 

Airbnb – inou možnosťou je portál Airbnb, kde sa môžu zaregistrovať jednotliví vlastníci rôznych bytov, apartmánov či zariadení v jednotlivých krajinách a ponúknuť ich cestovateľom z celého sveta. 

letenky New York

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?