Ikonické filmové miesta v New Yorku, ktoré môžete navštíviť

New York
New York. Foto Lukas Kloeppel, Pexels

V New Yorku sa odohrávali mnohé filmové príbehy, ktoré dnes už patria medzi kultové. Urobte si netradičný výlet po New Yorku a navštívte miesta, ktoré poznáte z obľúbených filmov alebo seriálov.

Sám doma 2

Keď sa Kevin ocitne sám v New Yorku, ubytuje sa v hoteli The Plaza. Tam si s tatkovou kreditkou užíva izbu a hotelovú službu ako kráľ. Nájdete ho na adrese 768 5th Ave, použitá bola hotelová izba č. 411. Zistite si na recepcii, či je izba voľná, alebo si nájdite iné ubytovanie v New Yorku podľa vašich predstáv. Ďalšou známou scénou z filmu, ktorú môžete ľahko nájsť, je stretnutie Kevina s Holubou pani pri Gapstow bridge. Tento most je v Central parku, kde sa odohrávalo viacerých scén z filmu.

Central Park, New York
Central Park, New York. Obrázok od David Mark z Pixabay

Priatelia

Hoci príbeh, odohrávajúci sa v New Yorku bol celý natočený v štúdiách v Kalifornii, záber na byt Moniky, v ktorom istý čas bývali všetci z Priateľov, si môžete pozrieť aj naživo. Nachádza sa na rohu 90 Bedford Street a Grove Street.

Greenwich Village na Manhattane v New Yorku
Byt Priateľov nájdete v štvrti Greenwich Village na Manhattane v New Yorku. Foto: chloe s.,

Madagaskar

Keď sa hlavní hrdinovia animovaného príbehu Madagaskar snažia odísť z New Yorku, dostanú sa na stanicu Grand Central Terminal. Tu si zamaskované opice chcú kúpiť lístok na vlak, lev Alex dostane príučku kabelkou od nebojácnej babičky a žirafa Melman si nešťastne nasadí na hlavu hodiny z informačného pultíka v strede stanice.

Grand Central Terminal New York
Grand Central Terminal New York, Foto: Callum Chapman, Unsplash

Tippozrite si akciové letenky do New Yorku

Slamený vdovec

Kto by nepoznal legendárnu scénu s rozviatou sukňou Marilyn Monroe, ktorá stojí nad vetracou šachtou metra? Toto miesto nájdete na 590 Lexington Ave.

Lexington Ave, New York
Lexington Ave, Foto: Julius Nieves, Unsplash, Foto: Julius Nieves, Unsplash

Krotitelia duchov

Scéna, keď trojica krotiteľov hľadá stopy duchov a objavuje prvého v knižnici a vydesení bežia von, sa odohráva v The New York Public Library na 476 Fifth Avenue (na rohu 42nd St a Fifth Ave).

The New York Public Library
The New York Public Library, Foto: Clay Banks, Unsplash

Men in Black (Muži v čiernom)

Viacero scén, najmä záverečné v prvom filme, sa odohrávajú vo Flushing Meadows-Corona Park. Je to park v Queense, ktorý bol postavený ako miesto konania svetových výstav. Je tu domovský štadión bejzbalového klubu New York Mets, aj divadlo Queens Theatre.

Flushing Meadows-Corona Park, New York
Flushing Meadows-Corona Park, New York. Foto: Patrick Robert Doyle, Unsplash

Breakfast at Tiffany’s

Legendárnu scénu, pri ktorej Audrey Hepburn v “malých čiernych” raňajkuje a popíja kávu pred výkladom s luxusnými šperkami, si môžete niekedy ráno vyskúšať aj vy na 727 5th Ave.

727 5th Ave, New York
727 5th Ave, New York. Foto: Benjamin Jopen, Unsplash

Silvestrovská noc (New Year's Eve)

Film z roku 2011 plný celebrít, ktorého dej sa odohráva aj na rušnom Times Square na Manhattane počas posledného dňa v roku. Na Times Square chodia vítať nový rok státisíce ľudí. Už tradične odrátavanie posledných sekúnd starého roka sprevádza spúšťanie obrovskej svietiacej gule a Nový rok všetci vítajú spievaním piesne New York od Franka Sinatru.

Times Square, Manhattan, New York
Times Square na Manhattane v New Yorku. Foto: Jose Francisco Fernandez Saura, Pexels

 

[kkstarratings force=“false“ valign=“bottom“ align=“left“]

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?