Októbrový ISLAND – letenky dostupné už od 35€!

Island vodopády

Ak uvažujete nad jesenným výletom na Island, letenky z Viedne sú dostupné na október už od výborných 35€ za let tam aj naspäť dohromady.

Za takúto cenu ponúka letenky spoločnosť WizzAir pre členov svojho Wizz Discount Club. Ak ste teda dali na naše predchádzajúce odporúčania a už ho máte zakúpený, poletíte za 35€. Ak členstvo zakúpené nemáte, letenky vás budú stáť stále výborných 55€.

Členstvo však môžeme odporučiť. Dá sa prikúpiť priamo pri rezervácii letenky a zľava plynúca z členstva sa vám aplikuje aj na práve kupované letenky. Členstvo pritom stojí na rok 30€ pre dvojicu a bežná zľava pri spiatočnej letenke pre jednu osobu je 15-20€. Veľmi rýchlo teda na členstve ako takom profitujete.

Za najnižšiu cenu je možné letieť v termíne 12-19.10.2021 na týždňový výlet. Na jeseň sa už na Islande dni postupne skracujú. V októbri si však stále užijete vo vyššie uvedenom termíne priemerne takmer 10 hodín svetla.

Prípadne ak by ste chceli letieť z Budapešti či poľských letísk, ďalšie linky na Island si môžete pozrieť na tejto stránke.

V cene máte možnosť zobrať si menšiu príručnú batožinu s rozmermi 40x30x20cm. Ďalšia sa dá samozrejme v prípade potreby doplatiť(ďalšia väčšia príručná batožina zakúpením priority boarding, prípadne podpalubná batožina).

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Reykjavik
od 35€
napr. 12-19.10.2021

Požičanie auta na letisku

Pravdepodobne si budete chcieť požičať auto a tie najkrajšie miesta Islandu si pozrieť na vlastnú päsť. Koľko teda stojí požičanie auta?

V termíne 12-19.10.2021 začínajú ceny za požičanie auta na 7 dní na 235€ – to znamená, že ak budete cestovať vo štvorici, zaplatíte zaň 58€/osoba, 8,3€/osoba/deň. 

Ponuky autopožičovní s cenami od 235€ si viete pozrieť na tejto stránke.

Kde hľadať lacné ubytovanie?

Na vyhľadávanie ubytovania môžete použiť napríklad porovnávač cien Momondo, ktorý porovnáva ceny na rôznych portáloch umožňujúcich rezerváciu ubytovania.Následne odporúčame voliť väčšie známe portály s pozitívnymi recenziami.

Spomenúť určite musíme aj trend dnešných dní Airbnb.com. Miestni na ňom ponúkajú ubytko vo svojich domoch, bytoch či izbách.

Kompletná ponuka ubytovania – Momondo / Airbnb.com

Vstup na Island a návrat na Slovensko

Podľa aktuálnych podmienok Islandu sa cesta vyplatí predovšetkým zaočkovaným. Tým stačí pred cestou absolvovať PCR alebo Ag test a pred vstupom do lietadla mať negatívny výsledok.

Neočkovaní musia mať PCR test pred cestou na Island(neplatí pre nich možnosť Ag testu). Urobiť si test po prílete, následne ísť na 5 dní do karantény, po ktorých musia absolvovať ďalší PCR test.

Všetci sa taktiež musia zaregistrovať vo vstupom formulári. Celé podmienky nájdete na týchto stránkach. 

Pri lete naspäť na letisko vo Viedni majte vypísaný tento tranzitný formulár. Po návrate na Slovensko sa musia plne zaočkované osoby na hraniciach preukázať potvrdením o zaočkovaní(napr. Green Passom). Plne nezaočkované osoby musia po príchode na Slovensko nastúpiť do 14-dennej karantény, ktorú je možné zrušiť negatívnym výsledkom PCR testu urobeného najskôr 5. deň po príchode na Slovensko.

letenky z Viedne do Reykjaviku

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?