NOVINKA! Poznáme najlepšie letiská sveta za rok 2023!

Najlepšie letiská za rok 2023

Dočkali sme sa! Britský portál Skytrax zverejnil zoznam 100 najlepších letísk na svete za rok 2023 a prvé miesto opäť získala perla Ázie – letisko Changi v Singapure. Už po ôsmykrát sa takto mohlo pýšiť titulom najlepšieho letiska na svete. Počas pandémie síce kleslo o pár miest(3.miesto v 2022), ale dnes už je opäť späť na tróne.

Letisko Changi sa vyznačuje zelenou oázou uprostred rušného letiska, kde sa turisti môžu cítiť ako v skutočnom raji. Okrem obrovskej 40-metrovej vodopádovej steny a motýlieho parku tu nájdu aj kino IMAX či 280 rôznych obchodov a reštaurácií. Nudiť sa rozhodne nebude nik. Ak budete letieť do Singapuru, letisko bude popri ďalších krásach krajiny jedným z miest, ktoré si po návrate domov bez pochýb zapamätáte.

Na druhom mieste sa umiestnilo Medzinárodné letisko Hamad v Dohe, tretie miesto patrí Tokijskému medzinárodnému letisku Haneda a štvrté miesto obsadilo juhokórejské Incheon International Airport. V top 10 sa okrem iného nachádzajú aj letiská Istanbul Airport, Munich Airport, Zurich Airport, Narita International Airport, Madrid-Barajas Airport a Vienna International Airport.

Hneď na 11.mieste sa umiestnilo aj letisko, z ktorého odlieta aj veľké množstvo Slovákov – rakúska Viedeň. Letisko v Budapešti sa umiestnilo na 77. mieste. Bratislava ani Praha sa v top100 neumiestnili.

Celý zoznam top100 letísk nájdete na tejto stránke.

Následne tu ešte máme víťazov v špeciálnych kategóriách. Cenu za najčistejšie letisko získalo letisko Tokyo Haneda, cenu za najlepší personál Seoul Incheon, cenu za najvhodnejšie letisko pre rodiny – Istanbul. Najlepšie možnosti nakupovania nájdete v Dohe, najlepšie sa najete v Singapure, najlepšiu bezpečnosť má letisko v Zurichu, najlepšie služby v dodávkach batožiny má Bahrajn.

Zoznam 20 najlepších letísk sveta podľa Skytrax pre rok 2023:

 1. Letisko Singapore Changi
 2. Medzinárodné letisko Hamad
 3. Medzinárodné letisko Tokio (Haneda)
 4. Medzinárodné letisko Incheon
 5. Letisko Charlesa de Gaulle v Paríži
 6. Letisko Istanbul
 7. Letisko v Mníchove
 8. Letisko v Zürichu
 9. Medzinárodné letisko Narita
 10. Letisko Madrid-Barajas
 11. Viedenské medzinárodné letisko
 12. Letisko Helsinki-Vantaa
 13. Letisko Fiumicino v Ríme
 14. Letisko v Kodani
 15. Medzinárodné letisko Kansai
 16. Medzinárodné letisko Chubu Centrair
 17. Medzinárodné letisko v Dubaji
 18. Medzinárodné letisko Seattle-Tacoma
 19. Letisko Melbourne
 20. Vancouver International Airport
top10 letísk za rok 2023

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 2.4 / 5. Počítadlo: 7

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?