Najspoľahlivejšou leteckou spoločnosťou v Európe za prvý polrok 2022 je Ryanair!

lietadlo Ryanair

Posledné týždne a mesiace boli pre cestujúcich v leteckej doprave, aerolinky aj letiská náročné. Po obnovenom dopyte po cestovaní nestíhali letiská naspäť prijímať letiskový personál. Navyše letecké spoločnosti postihli štrajky zamestnancov, ktoré aj z dôvodu vysokej inflácie požadovali zvýšenie platov.

Výsledkom sú meškania, zdržania a častokrát aj rušenia konkrétnych letov. Ktorej leteckej spoločnosti sa ale darilo vysporiadať sa s aktuálnou situáciou najlepšie? 

Podľa údajov spoločnosti OAG išlo minimálne v prvom polroku práve o nízkonákladovú írsku aerolinku Ryanair. A to nielen v Európe, ale aj vo svete(zo sledovaných aeroliniek). Zrušili iba 0,3% letov, čo je menej ako akákoľvek iná sledovaná aerolinka.

Pre porovnania – ďalšia letecká spoločnosť z britských ostrovov British Airways zrušila až 3% letov. Holandská aerolinka KLM ich zrušila najviac zo všetkých v Európe – až 5%.

Celosvetovému rebríčku „kraľuje“ čínska aerolinka China Eastern Airlines s 37,9% zrušených letov. Nasleduje Air Canada s 5,3% letov. Na ďalších miestach sa umiestnili Quantas a Air China s 5,1%, nasledované práve spomínaným KLM s 5%.

Ak teda plánujete niekam letieť, vyzerá to, že najmenšie riziko zrušenia letu máte práve u spoločnosti Ryanair. Bude však zaujímavé sledovať podobné dáta po aktuálnej letnej sezóne, kde budú zahrnuté aj mesiac júl či august.

Zdroje: Travelpath, Pelipecky

Najspoľahlivejšou aerolinkou v Európe je Ryanair

Akciové letenky Ryanair

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 3

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Lietam po svete "za babku" a zdieľam s vami tipy, aby ste "za babku" lietali aj vy :)