Letný ISLAND – akciové letenky už od 24€!

By: Lenny K Photography - CC BY 2.0

Toto leto sa dá stále letieť na obľúbený Island za nízku cenu! Najlacnejšie letenky sú dostupné už od 24€ pri letoch z Krakova a 30€ pri letoch z Viedne.

Za takúto cenu ponúka letenky letecká spoločnosť WizzAir pre členov Wizz Discount Club. Ak však aj členstvo nemáte, letenky vás budú stáť len o 30€ navyše.

Členstvo však môžeme odporučiť. Dá sa prikúpiť priamo pri kúpe letenky a zľava plynúca z členstva sa vám aplikuje aj na práve kupované letenky. Členstvo pritom stojí na rok 30€ pre dvojicu a bežná zľava pri spiatočnej letenke pre jednu osobu je 15-20€. Veľmi rýchlo teda na členstve ako takom profitujete.

Ako príklad lacného termínu z Viedne môžeme uviesť 8-12.9.2020. Od 58€ sa dajú kúpiť letenky z Budapešti na konci augusta v termíne 22-29.8.2020 a z Krakova od 24€ v termíne 18-25.8.2020

Kalendáre termínov pri letoch z letísk z okolia Slovenska si môžete pozrieť na tejto stránke.

V základnej cene letenky je možné zobrať si so sebou iba menšiu príručnú batožinu 40x30x20cm. Čiže asi si bude treba vybrať buď kratší termín, alebo rátať s tým, že si budete treba priplatiť ďalšiu batožinu.

Z
Do
Cena
Dátum
Rezervácia
Viedeň
Reykjavik
od 30€
napr. 8-12.9.2020
Krakov
Reykjavik
od 24€
napr. 18-25.8.2020
Budapešť
Reykjavik
od 58€
napr. 22-29.8.2020

Pravidlá na vstup na Island

Ak na Island pôjdete, treba rátať s tým, že si budete musieť zaplatiť test po príchode. Ak sa zaregistruje na testovanie v predstihu online, test vás bude stáť 56€. Ak sa o vás dozvedia až na letisku, test vás bude stáť 68€. Ak budete na Islande 10 dní a viac, vniká povinnosť si spraviť ešte jeden test na 5-6.deň – ten vám však Island zaplatí.

Rovnako tak musíte vyplniť online formulár. Vláda taktiež odporúča nainštalovať aplikáciu, ktorá bude monitorovať váš pohyb. Nielen kvôli tomu, aby vedela identifikovať kontakty ak by sa u vás potvrdila nákaza, ale aj aby vedela kontaktovať vás, v prípade, že zistí, že podľa polohy v aplikácii ste mohli byť v kontakte s nakazenou osobou.

Všetky pravidlá si môžete pozrieť na tejto stránke.

Autobusom na letisko vo Viedni

Na letisko vo Viedni jazdí slovenská autobusová spoločnosť Slovak Lines. Ceny lístkov začínajú už na 5,90€ za jednosmerný lístok. Na vyššie uvedený termín si môžete pozrieť lístky na tejto stránke.

Kde hľadať lacné ubytko?

Odporúčame predovšetkým 2 portály. Prvým je Booking.com s obrovskou ponukou ubytovacích zariadení.

Druhým je Airbnb.com. Tú ponúkajú ubytovanie miestni a predovšetkým v drahších krajinách sa tu dajú nájsť veľmi výhodné cenovky.

TIP: Ak na Airbnb ešte nie ste, spravte si registráciu cez tento odkaz a získate vstupný bonus 30€ na ubytko + 11€ na zážitky úplne zadarmo! ?

Kompletná ponuka ubytovania – Booking.com / Airbnb.com

letenky z Krakova do Reykjaviku

Pred cestou si prečítajte aj:

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?