Thajsko - plavba loďou

Cestovné doklady a víza na Phuket

Vstup na Phuket za účelom turizmu na 30 dní

Vstup na ostrov Phuket v Thajsku je pri tutizme na 30 dní bezvízový. Po prílete na Phuket budete potrebovať iba cestovný pas.

Ten musí byť pri príchode na Phuket platný najmenej ďalších 6 mesiacov. Do cestovného pasu vám pribudne razítko a úradník či úradníčka vám dá vyplniť príletovú a odletovú krartu(Arrival and Departure Card).

Vo veľmi výnimočných prípadoch sa stane aj to, že od vás budú chcieť ukázať spiatočnú letenku (= preukázanie toho, že máte zabezpečenú cestu naspäť), prípadne dostatok financií na bankovom účte.

Ak budete na Phukete viac ako 30 povolených dní, bude vás čakať pokuta. Za každý deň 500TBH(približne 13€), pričom ale zaplatíte najmenej 1 000TBH(26€) a najviac 20 000TBH(528€). V najhoršom prípade, keby povolenú dobu pobytu v Thajsku prekročíte príliš, môžete ísť až pred súd, byť vyhostený a mať zákaz vstupu do Thajska.

Ako stráviť na Phukete viac ako 30 dní?

Na Phuket sa dá vstúpiť bez víz aj opakovane. Stačí do 30 dní opustiť Phuket, následne zájsť do niektorej z okolitých destinácií na deň či dva, a následne sa vrátiť na ostrov. Následne môžete na Phukete stráviť ďalších 30 dní. Takto za pol roka môžete stráviť na Phukete(či v Thajsku) 90 dní za pol roka.

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?