Miláno

Druhé najväčšie mesto Talianska patrí k jeho najnavštevovanejším miestam. Miláno je nielen ekonomické centrum celej krajiny, ale môžeme ho považovať za metropolu módy a módneho návrhárstva.

Taliani hovoria po taliansky, ale dohovoríte sa tu aj po anglicky, nemecky. V Miláne stretnete mnoho zaujímavých ľudí, oblečených podľa najmodernejších trendov. Veľa módnych návrhárov chodí načerpať inšpiráciu práve sem. 

Okrem milovníkov módy, umenia a dizajnu si tu prídu na svoje aj cestovatelia, ktorí sa zaujímajú o pamiatky a históriu. Túlajte sa po uliciach Milána, vychutnávajte si jeho život naplno a zároveň spoznávajte jeho históriu. Miláno je mesto, ktoré nikdy nespí a každý deň sa tu niečo deje. Konajú sa tu rôzne veľtrhy, módne prehliadky, kulinárske výstavy, koncerty a podobne. 

Ak budete v Miláne určite si nezabudnute vychutnať aperitivo alla milanese. Milánčania zaviedli tento zvyk v mestských baroch.  Od 18:00 – 20:00 si môžete objednať rôzne druhy miešaných drinkov alebo prosecca za trochu vyššiu cenu, ale k drinku dostanete aj menšie občerstvenie (rôzne druhy predjedla ako sú bruskety, rôzne druhy prosciutta a syrov, je to niečo podobne na štýl španielsko tapas). 

Potom sa môžete vydať do milánskej trattorie a vychutnať si pravú taliansku večeru, ktorá pozostáva zvyčajne z 5 chodov. Ak sa rozhodnete pre takéto klasické talianske  menu, jednotlivé porcie budú trochu menšie ako ste zvyknutý zo slovenských reštaurácií.