Počasie v Miláne

Miláno môžete navštíviť celoročne, záleží aké počasie preferujete. Najvhodnejšie mesiace na prechádzky po pamiatkach sú apríl až  jún a potom september a október. Počas mesiacov júl a august tu môže byť až príliš teplo. 

V zime sa Miláno vyznačuje chladnými dňami s množstvom zrážok. Hoci mesiace júl a august bývajú najteplejšie, tak ako v každom veľkom meste sú horúčavy trochu intenzívnejšie. S nimi prichádza aj riziko zrážok a krátkych búrok z tepla. 

Január

Je najchladnejším mesiacom v roku. Priemerné teploty sa tu pohybujú v rozmedzí od 4 – 7 °C. Počas tohto mesiaca musíte rátať s častým prehánkami. Keď teplota klesne pod bod mrazu aj snehovými prehánkami. 

Február

O niečo teplejší mesiac ako január. Môžete rátať s priemernými teplotami od 5 – 9 °C, ale inak platí to isté, ako v mesiaci január. 

Marec

Jar prichádza do Milána s početnými zrážkami, ktoré si v tomto mesiaci užijete viac ako by ste chceli. S prichádzajúcou jarou sa v Miláne môžete tešiť už aj na teplejšie dni. 

Apríl 

S aprílom prichádza už aj lepšie počasie a teploty tu dosahujú niekedy aj 20 °C, čo už je veľmi príjemné počasie na prechádzky po meste a pamiatkach. S týmto mesiacom sa začína aj akási “hlavná sezóna”. Do mesta začína prúdiť viacej turistov. 

Máj

Jar prekvitá a priemerná teplota tu dosahuje 25 °C, čo je veľmi príjemné počasie. V tomto mesiaci prichádza do mesta čoraz viac turistov. 

Jún 

Prichádza leto do Milána. Teploty začínajú siahať k 30 °C. S prichádzajúcim letom si treba dávať pozor aj na búrky, ktoré so sebou teplo prináša.

Júl 

V tomto mesiaci je leto v plnom prúde, môžu sa tu vyskytovať aj búrky z tepla, ale tie nemajú dlhé trvanie. Po búrke však skoro vždy vyjde slnko a môžete si vychutnať prechádzky po meste.

August

Považuje sa za najteplejší mesiac v roku, teploty tu v priemere vystúpia nad 30 °C.

September

Jeseň pomaly prichádza a s tým aj mierne ochladenie. Priemerná teplota sa tu pohybuje okolo °C. S týmto mesiacom prichádza príjemnejšie počasie aj na prechádzky po pamiatkach. 

Október

Aj október je veľmi priaznivý pre návštevy turistov. Teplota sa tu pohybuje okolo 20 °C, čo je stále príjemná teplota na prechádzky po meste a objavovanie pamiatok. 

November

S prichádzajúcim ochladením prichádza do Milána aj množstvo zrážok. Takže pri návšteve Milána v novembri sa vám zíde nepremokavá obuv a dáždnik. Teploty sa tu pohybujú v rozmedzí od 10 – 13 °C. 

December

Decembrová priemerná teplota sa pohybuje okolo 6 °C. Takže pri návšteve tohto mesta si nezabudnite pribaliť teplejšie oblečenie. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom je december pomerne suchý.