TOP 10 miest v Dubaji a okolí, ktoré musíte vidieť!

Dubaj
Pohľad na nočný Dubaj

Dubaj – jedno z najmodernejších miest na svete a sen mnohých cestovateľov. Pokrok, akým sa za pár posledných desaťročí rozšíril, je neuveriteľný! Niet sa čomu čudovať, mesto sa buduje z financií bohatých šejkov a ropných magnátov.

Nájdete v ňom mnoho unikátnych stavieb, ktoré slúžia ako oltár dnešnej architektúry. V tomto článku vám prinášame 10 miest, ktoré v Dubaji jednoducho musíte vidieť. Poďme na to.


1.Burj Khalifa

Jedným slovom monumentálne! Burj Khalifa je so svojimi 828 metrami bezkonkurenčne najvyšším mrakodrapom na celom svete. Prekrásna symbióza modernej architektúry a praktického inžinierstva umožňuje, že takáto obrovská budova stále stojí.

Ako putujete od prízemia až po rozhľadňu na 124. poschodí, ktorá je zlatým klincom tejto atrakcie, cestujete aj časom a spoznávate históriu Dubaja. Výhľad je naozaj dych berúci – odvážili by ste sa?

Burj Khalifa
Vyhliadka na mrakodrape Burj Khalifa
Burj Khalifa dubaj
Burj Khalifa

Informácie o vstupenkách nájdete na tejto stránke. Odporúčame si ich však zakúpiť online v predstihu. Do Burj Khalifa sa dostanete veľmi ľahko, pretože tam priamo vedie metro. Vstup na vyhliadku je však cez obchodné centrum Dubai Mall, v ktorom okrem množstva obchodov nájdete aj úchvatný vodopád či obrie akvárium s tunelom.

2.Dubajské fontány

Hneď pod najvyšším mrakodrapom sveta nájdete aj najkrajšie a najväčšie „tancujúce“ fontány na svete. Vystrekujú z Khalifského jazera, a to až do výšky 150 metrov, čiže do výšky 50-poschodovej budovy!

Fontány sú sprevádzané abstraktnými projekciami, ale aj svetelnými efektmi, ktoré možno vidieť až do vzdialenosti 30 kilometrov! Okrem laserov vám zážitok z Dubajských fontán spríjemní aj hudba, ktorá príjemne dotvára celkovú atmosféru.

Kedy sa sem oplatí prísť? Dve šou sa konajú vždy poobede, a to o 13tej a o 13:30, v piatok o 13:30 a o 14tej. Alebo potom večer od západu slnka do 23tej v rozmedzí každých 30 minút.

dubai fountain
Dubajské fontány

3.Dubai Marina

Jednou z novších dubajských atrakcií je Dubai Marina, alebo dubajský prístav. Je to najväčší ľuďmi vybudovaný prístav, ktorý je postavený na pozadí obrovských stavieb a mrakodrapov.

Môžete si tu dopriať krásne výhľady, prechádzky či plavby – a to ako cez deň, tak aj večer. Každá hodina má svoje čaro. V prístave nájdete aj Dubai Marina Yacht Club (DMYC) – klub, ktorý nadobudol reputáciu luxusnej jachtárskej smotánky. Na vyše 3,5 kilometrovom kanáli nájdete miesto pre uchovanie až 500 luxusných jácht.

Pre milovníkov adrenalínu máme skvelú správu, nachádza sa tu totiž najdlhšia mestská zipline dráha na svete! Viac informácií o tejto aktivite sa dozviete na oficiálnej stránke.

Dubai Marina
Dubai Marina
Dubai Marina
Promenáda okolo Dubai Marina

4.Zlatisté pláže

Čo by to bolo za dovolenku v Dubaji ak by ste sa neokúpali, však? Hoci niektoré pláže patria hotelom alebo za vstup na nich musíte platiť, vždy si viete vyhliadnuť aj verejnú pláž. Ako príklad môžeme spomenúť Kite Beach, kde si viete otestovať svoje zručnosti vo vodných športoch. Preferujete skôr volejbal alebo oddych s drinkom v ruke? Na tejto pláži si príde na svoje každý a rozhodne sa tu nebudete nudiť. Ako bonus získate krásny výhľad na ikonický hotel Burj al-Arab, v ktorom stojí noc vyše tisíc eur.

TOP 10 miest v Dubaji a okolí, ktoré musíte vidieť!
Kite Beach v Dubaji

Druhou vyhľadávanou plážou je Jumeirah Public Beach, ktorá si za svoju čistotu a vybavenie vyslúžila modrú vlajku. Je ideálna pre rodiny s deťmi, môžete si sem zájsť na piknik, požičať a prečítať si knihu alebo si len vychutnávať slnko na zlatistom piesku. Viac sa o plážach v Dubaji dočítate na tejto stránke.

TOP 10 miest v Dubaji a okolí, ktoré musíte vidieť!
Jumeirah Public Beach v Dubaji

5.Palmový ostrov

Ostrov Palm Jumeirah je dôkazom toho, že ak máte dostatočné financie, môžete vybudovať čokoľvek – trebárs aj umelý ostrov v tvare palmy. Čo tu nájdete? Celosvetovo známe hotely (napr. Hotel Atlantis na fotke), dobrodružné turistické atrakcie, luxusné módne obchody a nákupné centrá – príjemná dovolenka, ak máte drobné nazvyš, čo poviete?

Vďaka svojej výhodnej polohe si tu môžete vychutnať prenádherné západy slnka, windsurfing, relax v kúpeľoch alebo záhradách. V noci to tu samozrejme žije tiež a nájdete tu slávne kluby, bary či známe show.

Palm Jumeirah a hotel atlantis
Palm Jumeirah a slávny hotel Atlantis

6.Dubai Creek

Prírodná morská zátoka, ktorá pretína centrum mesta, je historickou časťou Dubaja, kde sa v minulosti usadil kmeň Bani Yas. Aj keď je Dubaj preslávený úchvatnými stavbami či umelými ostrovmi, vždy tam nájdete historické srdce mesta, ktoré nemôžete pri svojej návšteve vynechať.

Návštevníci sa tu môžu plaviť na vodnom „taxíku“ zvanom abra a môžu si prezrieť starý prístav, úžasne mosty či ulice priamo z vody. Plavba (ktorá stojí mimochodom len jeden dirham, čiže menej než 30 centov) vás prevedie cez rôzne historické, ale aj moderné skvosty Dubaja. Odnesiete si z nej aj kúsok histórie mesta, najmä jeho obchodnú tradíciu. Ťažko uveriť, no aj v takomto modernom meste zachovávajú staré zvyky.

Detailné informácie o plavbe na tradičnej lodi abra nájdete na tejto stránke.

TOP 10 miest v Dubaji a okolí, ktoré musíte vidieť!
Dubai Creek a tradičná lodka abra

7.Dubai Frame

Ďalšia stavba v poradí, ktorá vám vyrazí dych. Nadrozmerný rám obrazu je vlastne 150 metrov vysoká stavba alebo okno, ktoré symbolizuje prepojenie starého a nového Dubaja. Nájdete ho v parku Zabeel a na vrchole budovy sa nachádza vyhliadka, odkiaľ sa vám naskytne úžasný panoramatický výhľad na celé mesto. Tak gigantická a atypická stavba je opäť len dôkazom toho, že moderná architektúra búra v Dubaji zaužívané pravidlá!

Budova Dubai Frame
Budova Dubai Frame

8.Global Village

Global Village je ďalší megalomanský projekt Spojených arabských emirátov. Ide totiž o rozsiahlu dedinu, ktorá v sebe ukrýva kultúry až 90 krajín sveta! Celý komplex sa delí na štyri sekcie, v ktorých sa konajú rôzne koncerty, šou, karnevaly, môžete sa tu dobre najesť či nakúpiť si. Vstupné tu stojí 15 dirhamov (necelé 4 eurá) a ročne tu zavíta vyše päť miliónov návštevníkov. Údajne ide o najväčší turistický komplex na svete, veď posúďte podľa tohto videa sami.

9.Púštne dobrodružstvo

Byť v Dubaji a vynechať púšť by bolo priam hriechom. Safari výlety si môžete zarezervovať priamo v meste a po 20 minútach cesty autom sa viete ocitnúť medzi piesočnými dunami. Súčasťou programu môže byť jazda na ťavách, štvorkolkách, sandboarding a večer vás zas môže čakať tradičné posedenie pri ohni s Beduínmi či maľovanie na telo henou – je to len na vás. Ak nemáte radi organizované zájazdy, výlet si môžete samozrejme zorganizovať aj sami. Bude to stáť za to!

TOP 10 miest v Dubaji a okolí, ktoré musíte vidieť!
Púšť pri Dubaji

10.Krásna mešita

Čerešničkou na torte vášho výletu môže byť návšteva grandióznej mešity Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dahbí. Leží síce niečo vyše hodinu cesty autom z Dubaja, no túto cestu určite neoľutujete, pretože ide o jednu z najväčších mešít na svete. Koniec koncov, Dubaj leží v moslimskej krajine a mešity sú jej neoddeliteľnou súčasťou. Vstup do tejto prenádhernej stavby z bieleho mramoru je dokonca zadarmo, no nezabudnite na vhodné oblečenie, prípadne si ho môžete požičať na mieste.

Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dahbí
Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dahbí
Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dahbí
Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dahbí

Toto mesto, ktoré urobilo naozaj výrazný pokrok, je jednoducho príliš veľké na jednu návštevu. Veríme však, že vás článok povzbudil a raz sa tam dostanete!

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počítadlo: 60

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?