Top 10 miest, ktoré musíte vidieť v Dubaji!

By: Joi Ito - CC BY 2.0

Dubaj – jedno z najmodernejších miest na svete a sen mnohých cestovateľov. Pokrok, akým sa za pár posledných desaťročí rozšíril, je neuveriteľný! Nečudo, mesto je stavané z financií bohatých šejkov a ropných magnátov.

Nájdete v ňom mnoho unikátnych stavieb, ktoré slúžia ako oltár dnešnej architektúry. V tomto článku vám prinášame 10 miest, ktoré v Dubaji jednoducho musíte vidieť. Poďme na to!

1.Burj al-Arab

Napriek tomu, že hotel môže byť ohodnotený maximálne 5 hviezdičkami, tento 321 metrov vysoký hotel ich má hneď 7! Nachádza sa na umelom ostrove a vedie k nemu jediná súkromná cesta. Jeho tvar pripomína plaviacu sa plachetnicu.

Burj al-Arab je ikonickou stavbou Dubaja a je jednou z najfotografovanejších architektúr sveta! V noci je nemenej kolosálny, pretože je nádherne osvetlený. Jedna noc v tomto luxusnom hoteli stojí priemerne od 1000 eur.

By: Joi ItoCC BY 2.0

2.Burj Khalifa

Monumentálne! Burj Khalifa je so svojimi 828 metrami bezkonkurenčne najvyšším mrakodrapom na celom svete! Prekrásna symbióza modernej architektúry a praktického inžinierstva umožňuje, že takáto obrovská budova stále stojí.

Ako putujete od prízemia až po rozhľadňu, ktorá je zlatým klincom tejto atrakcie, cestujete aj časom a spoznávate históriu Dubaja. Výhľad je naozaj dych berúci – odvážili by ste sa?

By: Colin CapelleCC BY 2.0

3.Dubajské fontány

Hneď pod najvyšším mrakodrapom sveta nájdete aj najkrajšie fontány Zeme. Vystrekujú z Khalifského jazera, a to až do výšky 50-poschodovej budovy!

Fontány sú sprevádzané abstraktnými projekciami, ale aj svetelnými efektmi, ktoré možno vidieť až do vzdialenosti 30 kilometrov! Okrem laserov vám zážitok z Dubajských fontán spríjemní aj hudba, ktorá príjemne dotvára dubajskú atmosféru.

By: Guilhem VellutCC BY 2.0

4.Hotel Atlantis

5-hviezdičkový luxusný hotel je jedným z dubajských majestátov! Jeho obrovské rozmery vám vyrazia dych. Nachádza sa na ľuďmi vytvorenom Palmovom ostrove, o ktorom ešte bude reč.

V hoteli nájdete naozaj skoro všetko – podmorské akvárium The Lost Chambers, úžasné kúpele na prebudenie zmyslov, rozsiahle biele pláže, nákupné strediská či niekoľko reštaurácií.

By: Guilhem VellutCC BY 2.0

5.Globálna dedina

Rozsiahla dedina, v ktorej je skĺbených niekoľko kultúr a národov. Na jednom mieste nájdete črepiny z celého sveta! Neskutočné živé predstavenia, celosvetová kuchyňa, tovar z každého kúta Zeme – toto všetko nájdete v Global Village v Dubaji.

Toto miesto sa určite oplatí navštíviť, nakoľko máte celý svet priamo pod vašim nosom.

By: Black ZeroCC BY 2.0

6.Palmový ostrov

Čo by to bolo za rebríček o Dubaji, keby nespomenieme Palmový ostrov? Ľuďmi vytvorený ostrov, ktorý pripomína palmy, je preplnený atrakciami od výmyslu sveta!

Čo tu nájdete? Celosvetovo známe hotely, dobrodružné turistické atrakcie, luxusné módne obchody a nákupné centrá – príjemná dovolenka, čo poviete? Vďaka svojej výhodnej polohe si tu môžete vychutnať prenádherné západy Slnka, windsurfing, relax v kúpeľoch alebo záhradách. V noci to tu žije tiež – slávne kluby, bary či známe show.

Tu sa určite nudiť nebudete!

Palmový ostrov v Dubaji
By: nuck_sgdCC BY 2.0

7.Dubai Creek

Prírodná morská zátoka, ktorá pretína centrum mesta je historickou časťou Dubaja. Návštevníci sa ňou môžu plaviť na abre – vodnom „taxíku“ – a môžu si prezrieť starý prístav, úžasne mosty či ulice priamo z vody.

Plavba vás prevedie cez rôzne historické, ale aj moderné skvosty Dubaja. Odnesiete si z nej aj kúsok histórie mesta, najmä jeho obchodnú tradíciu. Ťažko uveriť, no aj v takomto modernom meste zachovávajú staré zvyky.

By: BritrobCC BY 2.0

8.Ski Dubai

Ski Dubai je prvý krytý rezort slúžiaci pre zimné športy na Strednom západe. Ponúka kvalitné, snehom pokryté trate, na ktorých si môžete vychutnať lyžovanie, snowboarding, snežné tobogány alebo jednoducho hry v snehu. Bez ohľadu na vek, na tomto mieste si nájde svoje naozaj každý!

Celoročne zasnežené svahy vám doprajú nádych zimy aj na takom mieste, akým je Dubaj. Nemusíte sa stresovať nosením si vlastných lyží, snowboardu či zimného oblečenia – v Ski Dubai myslia na všetko a ponúkajú zapožičanie týchto vecí.

Jedinou nevýhodou je to, že chýba krásny pohľad na zimnú hviezdnu oblohu.

By: Jon RawlinsonCC BY 2.0

9.Dubajský prístav

Jednou z novších dubajských atrakcií je Dubai Marina – Dubajský prístav. Je to najväčší ľuďmi vybudovaný prístav, ktorý je postavený na pozadí obrovských stavieb a mrakodrapov.

Môžete si tu dopriať krásne výhľady, prechádzky či plavby – a to ako cez deň, tak aj večer. Každá denná doba má svoje čaro. V prístave nájdete aj Dubai Marina Yacht Club – DMYC, klub, ktorý nadobudol reputáciu luxusnej jachtárskej smotánky. Na vyše 3,5 kilometrovom kanáli nájdete miesto pre uchovanie 500 luxusných jácht!

Dubajský prístav nie je víkendovou záležitosťou. Na reštaurácie, športové salóny, apartmány vám nebude stačiť ani týždeň!

By: Francisco AnzolaCC BY 2.0

10.Wild Wadi

Vodný park nachádzajúci sa v blízkosti Burj al-Arab ponúka vyše 30 dobrodružných tobogánov a atrakcií. Skvelé miesto na rodinnú zábavu, kde sa vyblázni naozaj každý.

Celý vodný park je vybudovaný na motívy príbehu o Juhovi, postavy z arabského folklóru.

By: Sarah_AckermanCC BY 2.0

 

Dubaj je miestom, o ktorom sníva nejeden cestovateľ. Je to cieľ pre mnohých ľudí a je čoraz dostupnejší aj zo Slovenska. Letenky do Dubaja je niekedy možné zohnať veľmi lacno, stačí sledovať náš web.

Toto mesto, ktoré urobilo naozaj výrazný pokrok, je jednoducho príliš veľké na jednu návštevu. Na jeho dôkladné preskúmanie by nestačil možno ani jeden život. Verím však, že vás článok povzbudil a raz sa tam dostanete!

 

Top 10 miest, ktoré musíte vidieť v Dubaji!
5 (100%) 3 votes

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.