Počasie na Bali

Ostrov Bali je súčasťou Indonézie a je stále viac navštevovaný a populárni medzi turistami z celého sveta. Letenky na Bali kúpite približne od 500 €. Turisti ho navštevujú počas celého roka, či už počas najlepšej sezóny ale aj počas období dažďov.

Počas sezóny sucha, by ste mali mať pekné počasie a spŕchnuť by malo iba sem tam, alebo vôbec. V období dažďov sa počasie nedá veľmi predvídať a môže sa stať, že bude pršať často alebo iba zriedkavo. 

Teploty na Bali sú v podstate celý rok rovnaké okolo 30 stupňov Celzia. Je tu vysoká vlhkosť a nočná teplota neklesá väčšinou pod 22 stupňov Celzia. Teplota oceánu je tiež veľmi príjemná viac ako 26 stupňov Celzia.

Najlepší čas na návštevu Bali a sezóny

Sezóna sucha na Bali – hlavná sezóna

Najlepšie obdobie na návštevu Bali je začiatok a koniec sezóny. Suchá sezóna na Bali je približne od Apríla do Októbra. Ideálne mesiace sú teda Máj, Jún a September. Ale aj začiatok sezóny a koniec sezóny, čiže Apríl a Október. Môže sa však stať že v apríli ešte úplne neskončí obdobie dažďov, alebo že v októbri začne o niečo skôr. Preto je Máj, Jún a September istejší.

Top sezóna čo sa týka návštevnosti je samozrejme Júl a August. Počasie bude dobré, no turistov bude tiež viac. My odporúčame september. Zvýšená návštevnosť je okrem letných prázdnin aj počas Veľkej noci alebo typicky Vianoc a Silvestra.

My odporúčame september. U nás už prichádza chladná jeseň a tak si môžete predĺžiť leto na Bali. Aj ceny sú mimo sezóny trošku nižšie. Aj keď na Bali je celkovo lacno.

Obdobie dažďov na Bali

Sezóna dažďov na Bali je od októbra do marca. V tomto období je síce vysoká pravdepodobnosť dažďa, nie je však vylúčené, že za celý týždeň ani nespŕchne alebo iba na hodinku večer a podobne. Väčšinou prší iba pár hodín a potom znova svieti slnko. Alebo často prší iba v noci. V tomto období je Bali tichšie, je tam menej turistov, všetko je viac zelené a oceán a pláže môžu byť viac špinavé. Prúdy vyplavujú neporiadok a plasty na pláže. Hlavne teda v januári a februári.