VÝSLEDKY: Najlepšie letecké spoločnosti roka 2016!

airlines

A je to tu! Konečne sme sa dočkali tohtoročných výsledkov hodnotenia leteckých spoločností. 

Najbližší rok si titul najlepšej leteckej spoločnosti bude môcť užívať letecká spoločnosť Spojených Arabských Emirátov – spoločnosť Emirates. Tá z prvého miesta zosadila minuloročných víťazov Qatar Airways, ktorí sa v tomto ročníku umiestnili na druhom mieste.

Minuloroční „strieborní“ Singapore Airlines sa posunuli na tretiu priečku. Nasleduje Cathay Pacific, ktorí sa taktiež „prepadli“ o 1 miesto. 5. miesto obsadila japonská spoločnosť, ktorá u nás nie je až tak známa – ANAs. 6. pozíciu minulý rok obsadila spoločnosť Etihad Airways a tento rok si ju aj udržala.

7.miesto patrí obľúbenej spoločnosti Turkish Airlines, ktorá sa však prepadla o 3 miesta zo 4.pozície. Nasleduje taiwanská spoločnosť EVA Air a austrálska spoločnosť Qantas Airways. Až TOP10 uzatvára európsky zástupca – spoločnosť Lufthansa. Z Európy sa veľmi dobre minulý rok umiestnila aj spoločnosť Austrian Airlines, tento rok sa však z 13.pozície prepadla na 19.priečku. 

Kompletný rebríček TOP100 leteckých spoločností si môžete pozrieť tu.

Oceňovalo sa aj v iných kategóriach. Najlepšou nízkonákladovou spoločnosťou sa stala Air Asia, každopádne v top5 môžeme nájsť 2 európske spoločnosti – easyJet a Norwegian. Norwegian sa u nízkonákladoviek, ktoré majú v ponuke aj dlhé trasy dokonca umiestnil na 1.mieste.

V kategórii spoločností, ktoré za posledný rok dosiahli najväčšie zlepšenie sa v top 5 umiestnila až 3 európske spoločnosti – írsky dopravca Aer Lingus, Iberia a populárny Ryanair

Najlepšiu business triedu má Qatar Airways, letiskové služby ANA – All Nippon Airways a najlepšou alianciou sa stala „Star Alliance“.

Oceňovalo sa v množstve kategórii. Všetky nájdete tu

top100 airlines

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?