[7/12] Najkrajšie výhľady v Londýne | Idem Do Londýna

londýn
Výhľad na Londýn

V Londýne sa nachádza množstvo krásnych miest, z ktorých budete mať nezabudnuteľný výhľad na mesto. V tomto pokračovaní seriálu Idem do Londýna sa pozrieme na najlepšie výhľady v Londýne.

London Eye 

Je to asi najznámejšie vyhliadkové miesto a poskytuje najúchvatnejší výhľad na Big Ben a Westminsterský palác (Houses of Parliament) z výšky 135 m. Rady návštevníkov pod London Eye sú obrovské, odporúča sa preto zarezervovať si lístky vopred. Okrem klasických lístkov sa dajú kúpiť aj flexibilné, kedy nie ste presne viazaný na danú hodinu, rôzne zážitkové vstupenky na ochutnávky čokolády, vína, alebo si môžete prenajať aj celú kapsulu len pre vás. Viac na https://www.londoneye.com/. Ceny štandardných lístkov začínajú od £24.30 pri online rezervácií.

london eye v londýne
London Eye alebo londýnske oko

The Shard

Bol postavený v roku 2013 s výškou 309 m je v súčasnosti najvyššou budovou v západnej Európe. Poskytuje krásny výhľad na London Eye, Katedrálu sv. Pavla, The Gherkin a Tower Bridge. Súčasťou vstupu je aj open-air vyhliadka na 72. poschodí a obchod so suvenírmi. Viac na http://www.theviewfromtheshard.com/en/. Vstupné je £25.95.

shard v londýne
The Shard

Sky Garden

Je to novootvorené vyhliadkové miesto v Londýne na vrchole mrakodrapu Walkie Talkie. Vstup na jeden a pol hodiny je úplne zadarmo, potrebná je len rezervácia na konkrétny termín a čas. Dostupný je tu bar a niekoľko reštaurácií. Pre rezerváciu a viac
informácií http://skygarden.london/

sky Garden Londýn
Sky Garden v Londýne (Zdroj:skygarden.london)

Heron Tower 

Má svetoznámu sieť reštaurácií Sushisamba je perfektným miestom na letný drink na vonkajšej terase s panoramatickým výhľadom na Londýn vo výške 200 m.
Viac na http://sushisamba.com/location/london.

heron tower v londýne so sushu samba super výhlad
Heron Tower

One New Change

Obchodný dom postavený v tesnej blízkosti Katedrály sv. Pavla. Na najvyššom poschodí sa nachádza rozsiahla terasa, z kade je prekrásny výhľad na katedrálu.

one new change výhľad londýn
Výhľad na katedrálu z One New Change (Zdroj: Wikipedia)

Primrose Hill

Nachádza sa na sever od známeho londýnskeho parku Regent’s Park a s výškou 78 m ponúka nerušený výhľad na mesto. Príjemné miesto na letný piknik.

primrose hill v londýne
Primrose hill

Let helikoptérou

Let helikoptérou nad veľkomestom je nezabudnuteľným zážitkom a ponúka ho aj Londýn. Cena začína na £220. Viac na http://www.visitlondon.com/things-to-do/place/29574929-london-helicopter-tours.

londýn zvrchu
Londýn z helikoptéry

Ďalšie vyhliadkové miesta a reštaurácie s výhľadom:

Prečítajte si aj ostatné diely zo seriálu Idem do Londýna!

Autor článku: Paula Pechová

[7/12] Najkrajšie výhľady v Londýne | Idem Do Londýna
3 (60%) 2 votes

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.