[7/11] Najkrajšie výhľady v Londýne | Idem Do Londýna

london eye
London Eye

V Londýne sa nachádza množstvo krásnych miest, z ktorých budete mať nezabudnuteľný výhľad na mesto. V tomto pokračovaní seriálu Idem do Londýna sa pozrieme na tie najlepšie výhľady v Londýne.

London Eye

Koleso London Eye je asi najznámejšie vyhliadkové miesto a ponúka najúchvatnejší výhľad na Big Ben a Westminsterský palác (Houses of Parliament) z výšky 135 metrov. Rady návštevníkov pod London Eye sú obrovské, odporúča sa preto zarezervovať si lístky vopred. Okrem klasických lístkov sa dajú kúpiť aj flexibilné, kedy nie ste presne viazaní na danú hodinu, rôzne zážitkové vstupenky na ochutnávky čokolády, vína, alebo si môžete prenajať aj celú kapsulu len pre vás. Viac info na tejto stránke. Ceny štandardných lístkov začínajú od £24.30 pri online rezervácii.

The Shard

The Shard bol postavený v roku 2013  a s výškou 309 metrov je v súčasnosti najvyššou budovou v západnej Európe. Poskytuje krásny výhľad na London Eye, Katedrálu sv. Pavla, The Gherkin a Tower Bridge. Súčasťou vstupu je aj open-air vyhliadka na 72. poschodí a obchod so suvenírmi. Viac info na tejto stránke. Vstupné je £26.

shard v londýne
The Shard

Sky Garden

Sky Garden je novootvorené vyhliadkové miesto v Londýne na vrchole mrakodrapu Walkie Talkie. Vstup na jeden a pol hodiny je úplne zadarmo, potrebná je len rezervácia na konkrétny termín a čas. Dostupný je tu bar a niekoľko reštaurácií. Pre rezerváciu a viac
informácií navštívte túto stránku.

sky Garden Londýn
Sky Garden v Londýne (Zdroj:skygarden.london)

Heron Tower

Heron Tower má svetoznámu sieť reštaurácií Sushisamba a je perfektným miestom na letný drink na vonkajšej terase s panoramatickým výhľadom na Londýn. Heron tower je v súčasnosti piatou najvyššou budovou v Londýne (230 metrov). Viac informácií nájdete na tejto stránke.

heron tower v londýne so sushu samba super výhlad
Heron Tower

One New Change

Tento obchodný dom je postavený v tesnej blízkosti Katedrály sv. Pavla. Na najvyššom poschodí sa nachádza rozsiahla terasa, odkiaľ je prekrásny výhľad na katedrálu.

one new change londýn
Strecha nákupného centra One New Change

Primrose Hill

Nachádza sa na sever od známeho londýnskeho parku Regent’s Park a s výškou 78 metrov ponúka nerušený výhľad na mesto. Je to zároveň príjemné miesto na letný piknik.

Primrose hill
Primrose Hill Londýn

Let helikoptérou

Let helikoptérou nad veľkomestom je nezabudnuteľným zážitkom a ponúka ho aj Londýn. Cena začína na £220 a viac informácií nájdete na tejto stránke.

londýn zvrchu
Londýn z helikoptéry

Ďalšie vyhliadkové miesta a reštaurácie s výhľadom:

  • OXO Tower,
  • Vista na Trafalgarskom námestí,
  • Radio Rooftop Bar,
  • Aqua Kyoto Rooftop Terrace.
  • Viac o vyhliadkach v Londýne na tejto stránke.

Autor článku: Paula Pechová

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

Snažím sa aby bol tento web stále tým, prečo ho už od roku 2014 navštevujú státisíce čitateľov. Miesto kde sa môžete inšpirovať na vaše cesty a popritom aj niečo ušetriť.