VIDEO: Česko-slovenská trojica si spravila výlet do Juhoafrickej republiky a domov sa vrátili s parádnymi zábermi!

Náš 3 týždňový výlet po Juhoafrickej republike začal pristátím v Johannesburgu a postupne pokračoval východne do národného parku Kruger, cez štát Svazijsko k pobrežiu Indického oceánu až ku Kapskému mestu. Cestou po pobreží sme ešte na pár dní zašli pozrieť k pohoriu Drakensberg (Dračie vrchy) pri hraniciach s Lesothom. 

Juhoafrická republika je veľmi rozmanitá a zaujímavá krajina s viacerými miestami, ktoré by mohli byť v tomto zozname. Rozhodol som sa vybrať týchto 9 miest, ktoré nás najviac zaujali pri cestovaní po Juhoafrickej republike. Súčasťou tohto článku je aj video, ktoré ponúkne detailnejšiu predstavu o Juhoafrickej republike a miestach, ktoré sú rozpišane nižšie.

Sabie

Pokiaľ sa vyberiete cestou z Johannesburgu k národnému parku Kruger určite si vyberte trasu cez mestečko Sabie. Samotné mesto nie je až také zaujímavé ako miesta v jeho blízkosti. Dominantné sú hlavne vodopády a pohľady na pohorie Mount Sheba.

Národný park Kruger

Národný park Kruger je okrem safari, kde sme stretli takmer všetky divoké zvery aj miestom s majestátnymi východmi a západmi slnka.

Svazijsko

Najmenší štát Afriky je obkolesený hranicami z Juhoafrickou republikou. Krásne pohoria a kaskádové cesty so zelenými horami to nie je len Juhoafrická republika, ale aj Svazijsko

Tugela

Druhý najväčší vodopád na svete a najväčší vodopád Afriky, by ste si určite nemali vynechať. Pre tých, ktorí veľmi turistiku nemusia určite postačí aj pohľad z diaľky. Samozrejme ak nebude hmla, ako to bolo v našom prípade :

Garden Castle

Garden castle alebo aj Záhradný hrad sa nachádza v najjužnejšej časti pohoria Drakensberg a zahŕňa krásne údolie Bushman´s Nek. Dominantou je 3051m vysoký vrchol s názvom Rhino (Nosorožec).

Coffee Bay

Kávový záliv je malá dedinka, ktorú nám odporučila rodina v Durbane, kde sme si zabezpečili ubytovanie cez Airbnb. Ak radi surfujete alebo sa chcete naučiť surfovať, tak to je to pravé miesto. Teplá voda, dlho tiahnuce sa vlny a cena za hodinu surfovania 50 randov (cca 3,50€). Samozrejme nemôžem zabudnúť na Hole in the wall (diera v stene). Ide o pozoruhodný prírodný oblúk.  

Garden Route

Po záhradnom hrade tu máme záhradnú cestu. Nemôžem si pomôcť, ale ak chcete byť zvádzaní prírodnou krásou tak toto miesto nemôžete vynechať. Ide o vyše 200km cestu, ktorá začína pri zátoke Mossel. Krásne pláže, malebné lagúny, jazerá a nádherné pohoria vám vyrazia dych.

Franschhoek

Frankošek ako sme to čítali je malé mestečko ležiace v údolí, obkolesené horami a vinicami. V Juhoafrickej republike je známe ako hlavné mesto jedla a vína. Veľa turistov tam chodí na návštevu miestnych viníc na ochutnávku svetovo známych vín.

Kapské mesto

Náš výlet sme ukončili 5 dňovým pobytom v treťom najväčšom no najznámejšom meste Juhoafrickej republiky. Ak pristanete v Johannesburgu, a počas cesty sa budete rozprávať s juhoafričanmi, tak všetci vám povedia, že Kapské mesto musíte navštíviť. Table mountain (Stolová hora), Lion´s Head (Levia hlava), Cape of good hope (mys dobrej nádeje), Long street (dlhá ulica), nádherné výhľady a pláže to všetko a ešte oveľa viac ponúka Kapské mesto.

    1.  

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím vložte svoj komentár
Prosím tu vložte meno

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.