VIDEO: Česko-slovenská trojica si spravila výlet do Juhoafrickej republiky a domov sa vrátili s parádnymi zábermi!

Náš 3 týždňový výlet po Juhoafrickej republike začal pristátím v Johannesburgu a postupne pokračoval východne do národného parku Kruger, cez štát Svazijsko k pobrežiu Indického oceánu až ku Kapskému mestu. Cestou po pobreží sme ešte na pár dní zašli pozrieť k pohoriu Drakensberg (Dračie vrchy) pri hraniciach s Lesothom. 

Juhoafrická republika je veľmi rozmanitá a zaujímavá krajina s viacerými miestami, ktoré by mohli byť v tomto zozname. Rozhodol som sa vybrať týchto 9 miest, ktoré nás najviac zaujali pri cestovaní po Juhoafrickej republike. Súčasťou tohto článku je aj video, ktoré ponúkne detailnejšiu predstavu o Juhoafrickej republike a miestach, ktoré sú rozpišane nižšie.
VIDEO: Česko-slovenská trojica si spravila výlet do Juhoafrickej republiky a domov sa vrátili s parádnymi zábermi!

Sabie

Pokiaľ sa vyberiete cestou z Johannesburgu k národnému parku Kruger určite si vyberte trasu cez mestečko Sabie. Samotné mesto nie je až také zaujímavé ako miesta v jeho blízkosti. Dominantné sú hlavne vodopády a pohľady na pohorie Mount Sheba.

Národný park Kruger

Národný park Kruger je okrem safari, kde sme stretli takmer všetky divoké zvery aj miestom s majestátnymi východmi a západmi slnka.

Svazijsko

Najmenší štát Afriky je obkolesený hranicami z Juhoafrickou republikou. Krásne pohoria a kaskádové cesty so zelenými horami to nie je len Juhoafrická republika, ale aj Svazijsko

Tugela

Druhý najväčší vodopád na svete a najväčší vodopád Afriky, by ste si určite nemali vynechať. Pre tých, ktorí veľmi turistiku nemusia určite postačí aj pohľad z diaľky. Samozrejme ak nebude hmla, ako to bolo v našom prípade :

Garden Castle

Garden castle alebo aj Záhradný hrad sa nachádza v najjužnejšej časti pohoria Drakensberg a zahŕňa krásne údolie Bushman´s Nek. Dominantou je 3051m vysoký vrchol s názvom Rhino (Nosorožec).

Coffee Bay

Kávový záliv je malá dedinka, ktorú nám odporučila rodina v Durbane, kde sme si zabezpečili ubytovanie cez Airbnb. Ak radi surfujete alebo sa chcete naučiť surfovať, tak to je to pravé miesto. Teplá voda, dlho tiahnuce sa vlny a cena za hodinu surfovania 50 randov (cca 3,50€). Samozrejme nemôžem zabudnúť na Hole in the wall (diera v stene). Ide o pozoruhodný prírodný oblúk.  VIDEO: Česko-slovenská trojica si spravila výlet do Juhoafrickej republiky a domov sa vrátili s parádnymi zábermi!

Garden Route

Po záhradnom hrade tu máme záhradnú cestu. Nemôžem si pomôcť, ale ak chcete byť zvádzaní prírodnou krásou tak toto miesto nemôžete vynechať. Ide o vyše 200km cestu, ktorá začína pri zátoke Mossel. Krásne pláže, malebné lagúny, jazerá a nádherné pohoria vám vyrazia dych.VIDEO: Česko-slovenská trojica si spravila výlet do Juhoafrickej republiky a domov sa vrátili s parádnymi zábermi!

Franschhoek

Frankošek ako sme to čítali je malé mestečko ležiace v údolí, obkolesené horami a vinicami. V Juhoafrickej republike je známe ako hlavné mesto jedla a vína. Veľa turistov tam chodí na návštevu miestnych viníc na ochutnávku svetovo známych vín.VIDEO: Česko-slovenská trojica si spravila výlet do Juhoafrickej republiky a domov sa vrátili s parádnymi zábermi!

Kapské mesto

Náš výlet sme ukončili 5 dňovým pobytom v treťom najväčšom no najznámejšom meste Juhoafrickej republiky. Ak pristanete v Johannesburgu, a počas cesty sa budete rozprávať s juhoafričanmi, tak všetci vám povedia, že Kapské mesto musíte navštíviť. Table mountain (Stolová hora), Lion´s Head (Levia hlava), Cape of good hope (mys dobrej nádeje), Long street (dlhá ulica), nádherné výhľady a pláže to všetko a ešte oveľa viac ponúka Kapské mesto.

    1.  

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počítadlo: 0

Zatiaľ neohodnotené.

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?