Tyrkysové vody a neuveriteľné hory okolo. Rozprávkové jazero Brienz vo Švajčiarsku

By: nomis-simon - CC BY 2.0

Na južnom brehu jazera Brienz v regióne Berner Oberland vo Švajčiarsku sa nachádza impozantná dedinka. Leží severne od Álp a obkolupú ju neuveriteľné hory a tyrkysovo modrá voda jazera. Toto miesto vyzerá ako z rozprávky, dokonca má aj svoj vlastný hrad. 

Iseltwald je obec, ktorá leží na delte južného brehu jazera Brienz. Rozprestiera sa na rozlohe viac ako 21 kilometrov štvorcových. Nájdete ju necelých 15 kilometrov od mestečka Interlaken a cesta k nej vedie pozdĺž pobriežia jazera.

domy pri jazere
By: Gérard ColombatCC BY 2.0

Krása tohto miesta je priam magická. Obklopujú ho nádherné tyrkysové vody a z pevniny ponúka pohľad na krásne zalesnené kopce a hory, skalnaté útesy či vodopády. Jazero Brienz je, aj napriek nespočetným krásam tohto miesta, samo o sebe veľkým lákadlom pre návštevníkov. Dosahuje dĺžku 14 kilometrov a široké je 2,8 kilometra. Siaha do hĺbky až 260 metrov a jeho celková plocha zaberá takmer 30 kilometrov štvorcových. Leží v nadmorskej výške 564 metrov nad morom a je zásobované vodou stekajúcou z okolitých údolí Grindelwald a Lauterbrunnen.

jazero
By: deepakhere.mypixelsCC BY 2.0
jazero
By: Daniel HuizingaCC BY 2.0

Hlavnými uzlami v tejto magickej oblasti sú Interlaken Ost a Interlaken West, vrátane Wilderswil. Predstavujú ideálne základňe pre návštevu jazera Brienz. Ponúkajú niekoľko možností na činnosti, počnúc pokojnými prechádzkami až po cyklistické výlety. Okolie jazera Brienz je tiež domovom švajčiarského vlaku s ozubenými kolesami Rothorn Bahn, ktorý je stále v prevádzke. Nachádza sa tu aj múzeum prírody Ballenberg ponúkajúce fascinujúci pohľad do našej minulosti. Za zmienku stoja aj vodopády v Bönigene, Iseltwalde a Giessbachu.

vlak
By: Vasile CotovanuCC BY 2.0
jazero
By: Gérard ColombatCC BY 2.0

Čomu sa rozhodne oplatí venovať pozornosť, je hrad Iseltwald. Bol postavený počas stredoveku a svojim vzhľadom dokonale zapadá do prírodnej scenérie tohto miesta. Veď posúdťe sami.

hrad Iseltwald
By: Kitty TerwolbeckCC BY 2.0

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 2

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?