Smaragdové jazero v obklopení Dolomitov

By: Robert J Heath - CC BY 2.0

V lete sa pýši smaragdovou farbou a v zime je pokryté prikrývkou ľadu a snehu. Jazero Lago di Braies sa rozkladá medzi horami južného Tirolska. Svoje čaro si udržiava v každom ročnom období a je skvelým a obľúbeným miestom nie len pre prechádzky, ale aj horolezectvo. Jazero vyniká svojou krásou a krásou okolia, že jeho fotografie vyzerajú ako pohľadnice.

Lago di Braies je považované za najkrajšie jazero v južnom Tirolsku. Okolité hory ponúkajú výhľad na „perlu medzi Dolomitskými jazerami“, ako sa častokrát Lago di Braies nazýva. Jeho vody sú krištáľovo čisté a odrážajú farbu oblohy nad ním. Okrem nádhernej prírody jazero a jeho okolie je pomerne ľahkou turistickou trasou cez borovicové lesy v okolí. Pozdĺž pobrežia jazera môžete natrafiť aj na malé zálivy s “plážami“, kde si môžete oddýchnuť a kochať sa nádherou miestnej prírody.

jazero
By: Alexander WaltnerCC BY 2.0

Častokrát sa o jazere hovorí, že sa na tomto mieste spojili všetky magické prvky životného prostredia, aby vytvorili niečo jedinečné. Hory, jazerá, borovicové lesy a pláže vytvárajú kombináciu, ktorá vedie do prírodnej dokonalosti.

jazero
By: Adrien LebrunCC BY 2.0

Jazero sa rozkladá na úpätí útesu Croda del Becco a leží v prírodnom parku Sennes e Braies. Lago di Braies má rozlohu 31 hektárov s dĺžkou 1,2 km a šírkou 300400 metrov. Je jedným z najhlbších jazier v autonómnej provincii Bolzano, pričom maximálnu hĺbku dosahuje 36 metrov.

jazero
By: August BrillCC BY 2.0

Smaragdové zelené jazero sa v posledných rokoch preslávilo v talianskom televíznom seriáli s názvom „Un passo dal cielo“ a v súčasnosti je centrom cestovného ruchu. Jazero hrá dôležitú úlohu aj v mytologickom svete. Podľa legendy sa na jeho južnom konci nachádza brána do podsvetia Fanes, kam sa dá dostať len loďou.

 

 

Ako sa ti páčil tento článok?

Klikni na hviezdu a ohodnoť:

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počítadlo: 1

Zatiaľ neohodnotené.

Keďže sa vám článok pačil...

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach

Mrzí nás, že sa vám článok nepáčil

Poďme sa zlepšiť!

Poviete nám, čo bolo zle?